Eesti Ujumisliit | Tondi 84, 11316 Tallinn
Telefon: +372 603 1530 | E-post: estswim@swimming.ee

Sündmused

Tulevasi sündmused hetkel pole.

Kontaktandmed

Tondi 84, 11316 Tallinn

Telefon: (+372) 603 1530
E-post: estswim@swimming.ee
Arve nr. EE142200221002100431
Reg. nr. 80086145

Reedel, 23. juulil Eesti aja järgi kell 14 algab Tokyo olümpia avatseremoonia. Eestlastest osaleb olümpiamängudel kolm ujujat – Eneli Jefimova, Kregor Zirk ja Martin Allikvee.

Ujujate stardid saavad alguse juba sellel laupäeval ehk 24. juulil. Enelil on kavas kaks ala, Kregoril neli ja Martinil üks.

Esmakordselt olümpial osalevad Kregor ja Eneli koos enda treeneri Henry Heinaga jagasid meile muljeid Tokyost, sealsetest tingimustest, treeningutest ja elust olümpiakülas.

Kuidas reis Jaapanisse möödus?

“Väga raskelt, sest varem ei ole nii pikka reisi olnud,” rääkis Eneli Jefimova. “Reis Jaapanisse oli äärmiselt pikk. Kokku kulus meil umbes 27-28h kuniks jõudsime olümpiakülla. Lend sujus hästi, aga Jaapani lennujaamas veetsime umbes 4h – erinevad testid, kontrollid jne,” lisas Eneli treener Henry Hein.

Kregori sõnul möödus tema reis hästi. “Saabudes pidi lennujaamas küll päris pikalt erinevaid protseduure ja asju tegema, aga õnneks kõik sujus,” rääkis Zirk.

Milline on hetkel sinu/teie päevakava Tokyos?

“Päevakava otseselt ühestki teisest võistlusest ei erine,” rääkis Kregor, täpsustades: “Tavaliselt on kaks korda päevas trenn ja käin kolm korda päevas söömas. Arvatavasti kõige suurem erinevus on õhtuse trenni kellaaeg. See on tavapärasest hilisem, kuna eelujumised hakkavad alles kell 19:30 ning hetkel proovingi harjuda sel ajal ujuma.”

“Hetkel on päevakava suhteliselt vaba: 1-2 korda päevas käime ujulas ujumas ja ülejäänud aja veedame olümpiakülas,” rääkis Henry Enely treeningutest.

Kuidas bassein ja muud tingimused tunduvad?

“Tingimused on väga head ja kõik on väga mugav,” rääkis Eneli. “Bassein on uhke ja vähemalt tundub kiire, väga kahju, et need suured tribüünid jäävad kõik tühjaks. Tingimuste üle väga kurta ei saa,” rääkis Henry, lisades: “toad on küll tagasihoidlikud (pehmelt öeldes), aga söögid ja kõik muu on tip-top.”

“Tingimused on üllatavalt head,” rääkis ka Kregor, lisades: “seda kinnitavad ka kogenud olümpialased. Bassein on ilus ja kiire, ruumikas ning olümpiaküla kohta ei oska ka midagi halba öelda.”

Millised (huvitavad, omapärased, karmid) piirangud kohapeal on?

“Koroonatest on arvatavasti kõige erinevam. Peame iga hommik plastikust tuubi sülitama piisava koguse sülge ja selle ära andma testimiseks. Vahepeal on raske nii palju sülge ühe korraga kokku koguda,” rääkis Zirk, lisades: “muidu peale selle, et peab igal pool maski kandma ja söömine toimub plastik seinte vahel, ei ole midagi erilist.”

“Lisaks igapäevasele koroonatestile on trennist tulles turvakontroll ning ka isikukontroll,” rääkis Eneli.

“Olümpiaküla on korraliku valve all nii politsei kui sõjaväe poolt. Meie maja ees seisab pidevalt 4-5 suurt sõjaväe laeva/kaatrit. Koroonateste teeme iga päev, kaelakaarti kontrollitakse igal sammul, trennist tulles läbime turvakontrolli, isiku tuvastamise kontrolli ja lisaks sellele mõõdetakse ka temperatuuri,” rääkis Henry.

Söökla seinad

Söökla seinad

Mis tunne on lõpuks päriselt Tokyo olümpial kohapeal olla?

“Kohapeal olla on väga lahe, ausalt. Olen mänge pikalt oodanud ning lõpuks saan siin kohal olla ja oma nahas seda kogeda, rääkis Zirk, lisades: “pean tõdema, et tunne on tõesti teistsugune kui kuskil mujal.”

“Väga lahe ja samas imelik, sest siin ei ole ainult ujujad, vaid ka teiste alade sportlased,” sõnas Jefimova. Ka Henry sõnul on tunne vinge: “Super, et nendes keerulistes oludes on ikkagi see võistlus võimalikuks tehtud. Väga äge on näha erinevate alade superstaare ringi liikumas, seismas koos meiega toidu järjekorras jne. Meid ei lasta küll olümpiakülast välja, aga siin on tuhandeid sportlasi ja igav juba ei hakka: vabaaja veetmise võimalused, juuksur, poed, pank jne, otseselt millestki puudust ei tunne.”

EESTI UJUJATE STARDID:

Laupäev, 24. juuli:

Osa algus kell 13.00: Kregor Zirk ujub 400 m vabaltujumise eelujumises

Pühapäev, 25. juuli:

Osa algus kell 13.00: Kregor Zirk ujub 200 m vabaltujumise eelujumises ja Eneli Jefimova 100 m rinnuli eelujumises

Esmaspäev, 26. juuli:

Osa algus kell 13.00: Kregor Zirk ujub 200 m liblika eelujumises

Teisipäev, 27. juuli:

Osa algus kell 13.00: Martin Allikvee ujub 200 m rinnuli eelujumises

Kolmapäev, 28. juuli:

Osa algus kell 13.00: Eneli Jefimova ujub 200 m rinnuli eelujumises

Neljapäev, 29. juuli:

Osa algus kell 13.00: Kregor Zirk ujub 100 m liblika eelujumises

Täpse ajakava leiab SIIT.


Fotod edastasid Eesti Ujumisliidule Henry Hein ja Kregor Zirk.

Kommentaare veel pole.

Avalda arvamust

Teie e-posti aadressi ei avalikustata. Nõutud väljad on märgistatud tärniga.

Võid kasutada neid HTML tag'e ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>