Eesti Ujumisliit | Tondi 84, 11316 Tallinn
Telefon: +372 603 1530 | E-post: estswim@swimming.ee

Sündmused

Tulevasi sündmused hetkel pole.

Kontaktandmed

Tondi 84, 11316 Tallinn

Telefon: (+372) 603 1530
E-post: estswim@swimming.ee
Arve nr. EE142200221002100431
Reg. nr. 80086145

Treenerite sügisseminari 2007 kokkuvõte
Vinni 8.-9. september

Seminari selleaastane vormierisus oli 50% seminari mahust kohapeal kokkulepitud diskussioonide teemade osa.
Osalejate arv ? 51 treenerit
Koolitustunde – 12

Seminari käik:

1.      Diskussioonteemade määramine.
Valiti välja:
·        Võistluskalender
·        Rahvusvaheliste võistluste normatiivid
·        Üldjuhend
·        Vanuseklasside süsteem
·        Klubi sisekorra eeskiri
·        Võistlusprogrammid

2.   Loeng- jõuettevalmistuse metoodika erinevatel treeningetappidel  (J. Jürgenson)
Lektor esitas väga sisutiheda ja huvitava loengu. Küsimusi esitati väga palju nii loengu kestel kui ka lõpus. Oli ka mitmeid dialooge ning kommentaare. Loengu kasulikkust kinnitas lõpus tugev aplaus seminaril osalejate poolt.

3.      Loeng- koondise ettevalmistuse probleemid ja nende lahendamine (T. Meijel)
Peatreener tõi välja uue olukorra koondises, kus enamus OM normi täitnutest treenib väljaspool Eestit. Eriti rõhutas vajadust saada neilt sportlastelt treening- ja võistlusplaanide ning treeningumetoodilist tagasisidet.

4.   Diskussioonid.
Võistluskalender ? toimus arutelu ja diskussioon rahvusvahelise ja eestisisese kalendri ”haakumisest” . Leiti, et kasulik oleks EUL kodulehele klubidele sobivate välisvõistluste andmebaasi ülespanek. Tehti kalendris muudatusettepanekud. Põhikirja kohaselt teeb EUL juhatusele muudatusettepanekud treenerite kogu juhatus. (Vt. TrKJ protokoll 13.09.07)
Üldjuhend ? toimusid tulised väitlused üldjuhendi muudatuste osas. Muudatusettepanekud samuti läbi TrKJ (Vt. TrKJ protokoll 13.09.07)
Rahvusvaheliste võistluste normatiivid ? pärast pikki arutelusid jõuti tõdemusele, et arvestades praegust Eesti ujumise taset, on mõistlik hakata kasutama normide skeemi: A+1% ja B-4. A = eelmise sama võistluse 16. koht, B-4 = A+4% .
Vanuseklasside süsteem ? peeti otstarbekaks lisada meestele juunioride vanuseklass 17-18. Seoses sellega muutuvad 16 ja nooremate vanuserühmad vastavalt: 15-16 noored, 13-14  ? U-14. Rekordite vormistamine: juunioride rekord- 18 ja nooremad, noorterekord- 16 ja nooremad, 14.a. tipptulemus- 14 ja nooremad. Naiste vanuserühmad otsustati jätta samaks. Sellega muutuvad meie vanuseklassid samaks LEN-i ja põhjamaade omadega.
Võistlusprogrammid ? muudatuste ettepanekud otsustati teha vaid Noortesarja programmis: teateujumised mõlema võistlusosa lõpus ja 4x50m distantsidena 2p+2t
Klubi sisekorra eeskiri ? aktiivgrupp Tartu ja K-Järve treeneritest tutvustas väljatöötatud klubi sisekorra eeskirja, mille vajadus seisneb laste ja lastevanematega suhtlemise konkretiseerimises erinevate vaidlus- ja tülisituatsioonide korral.

5. Loeng- klubi tõmbetegevused ja ujujate motivatsioon klubispordis (H. Kaasik)
Ettekandja andis ideid ja jagas oma kogemusi milliste tegevustega tekitada lastes ja lastevanemates huvi klubiujumise vastu. Samuti tõi näiteid oma klubi baasil, kuidas motiveerida ujujaid paremini treenima.

6. Lisaettekanne.
I. Filin jagas kogemusi noorte kehalisest ettevalmistusest treeninglaagrites.

7. Võistluste elektrooniline juhtimine (T. Kleesment)
Toimus väljaõpe elektroonilisest võistluste läbiviimisest ja protokollide vormistamisest uue tarkvara abil. 

Osavõtjad hindasid seminari kordaläinuks ja nende treeneritööks kasulikku andvaks.

Kokkuvõtte koostas Riho Aljand.

Kommentaare veel pole.

Avalda arvamust

Teie e-posti aadressi ei avalikustata. Nõutud väljad on märgistatud tärniga.

Võid kasutada neid HTML tag'e ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>