Eesti Ujumisliit | Tondi 84, 11316 Tallinn
Telefon: +372 603 1530 | E-post: estswim@swimming.ee

Sündmused

Tulevasi sündmused hetkel pole.

Kontaktandmed

Tondi 84, 11316 Tallinn

Telefon: (+372) 603 1530
E-post: estswim@swimming.ee
Arve nr. EE142200221002100431
Reg. nr. 80086145

Eesti Ujumisliidul koostöös Tallinna Ülikooli ja Turvaettevõttega G4S valmis mõni aeg tagasi väike õppekeskkond internetis aadressil:

http://www.swimming.ee/opiujuma

Palume seda kõigil külastada ja kui leiate, et missioon seda väärib, siis levitama ka edasi neile, keda selline teadmine-oskus võiks tulevikus aidata.

?Opiujuma? internetikeskkond  sisaldab 2 õppefilmi ning nii eesti- kui venekeelset lühiinfot selle kohta, mida võiks teada igaüks, kes veekogu äärde satub ja kellest sõltub nii tema enda kui pereliikmete ohutus ja elu. Lisaks leiab ka praktilist infot ja kontakte selle kohta, kus saab juba algaval kooliaastal alustada ujumistreeningutega.

?Koostöös G4S-ga alustasime juba suvel pisitrükiste levitamisega  randades, kus jagasime lihtsas vormis ja kiirelt haaratavaid näpunäiteid selle kohta millest veekogu ääres hoiduda ning millest alustada, et parandada nii enda kui  oma pisikeste sõprade ja pereliikmete ujumisoskust. Seega on  ilmade külmenemisel internetti kolimine lihtsalt loogiline jätk selleks, et olla järgmisel suvel juba palju paremas ujumisvormis ja säästa üliväärtuslikke Eesti inimeste elusid?

2010. aasta suvi jääb kahjuks meelde lisaks ülikuumadele ilmadele ka kurvastava uppumisstatistika  ja riikliku vastutustundetusega.  ?Kui Eesti inimesed ei oska massiliselt ujuda või ei oska-taha teadvustada turvalise käitumise olulisust vees, siis tuleb viga otsida ikkagi ka mujalt kui ainult viinapudeli põhjast: Olgu see siis ebapiisav   kohustusliku ujumise  programm, puudulikud ujumisvõimalused üle Eesti, liigkallis piletihind paljudes  ujulates ja lihtsalt vähene teadlikkus ohtudest, mis varitsevat  hooletut ujujat.

Lõppema hakkav suvi kinnitab aga veel üht reeglipärasust: randades, mis olid mehitatud korraliku rannavalvega juhtus ka väga vähe õnnetusi. Järelikult tasus  avalikest vahenditest tehtav  investeering inimeste ohutusse end ära.

Eesti Ujumisliit  tänab oma koostööpartnereid ning tunnustab  südamest Tallinna linna ja Tallinna linnaosi, kes  ohutu ujumise kampaaniat  rahaliselt toetasid.

Täiendav info:

Evelyn Sepp
EUL president
+3725106205
Sepp.evelyn@gmail.com

Kommentaare veel pole.

Avalda arvamust

Teie e-posti aadressi ei avalikustata. Nõutud väljad on märgistatud tärniga.

Võid kasutada neid HTML tag'e ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>