Eesti Ujumisliit | Tondi 84, 11316 Tallinn
Telefon: +372 603 1530 | E-post: estswim@swimming.ee

Sündmused

Tulevasi sündmused hetkel pole.

Kontaktandmed

Tondi 84, 11316 Tallinn

Telefon: (+372) 603 1530
E-post: estswim@swimming.ee
Arve nr. EE142200221002100431
Reg. nr. 80086145

Koostöös Päästeametiga toimus kolmas veeohutuse koolitus

Eile, 28. septembril toimus koostöös Päästeametiga kolmas tasuta veeohutuse koolitus. 
Seekord koguneti esialgu informatiivse osa jaoks Astangu Kutserehabilitatsiooni keskusesse ning hiljem saadud info põhjal toimus praktikaline osa Mustamäe Elamus Spa-s.
Täname suurepäraseid koolitajaid Maria Trei ning Pavel Ivanov.
Järgmine koolitus leiab aset 16. oktoobril Tartus, Ahhaa teaduskeskuses ja Aura Keskuses.
Rohkem infot koolituste kohta leiad SIIT

EOK kinnitas suvealadel toetusesaajate nimekirjad

EOK tippspordikomisjon kinnitas Team Estoniasse kuuluvate sportlaste ja treenerite uued suvealade nimekirjad, mis hakkavad kehtima 1. oktoobrist. Lisaks uuendati ka noorsportlaste nimekirjad.

Olümpiaettevalmistuse toetuste eesmärk on tagada olümpiamängude koondisesse nimetatud või sinna pürgivatele tippsportlastele treeningettevalmistuse kulude katmine (sh tulu- ja sotsiaalmaksuga maksustatavad toetused), olümpiamängudeks ettevalmistust juhtivate treenerite kindlustamine töötasuga ja meditsiinilise teenindamise süsteemi ning antidopingualase tegevuse toimimine.

Meil on hea meel teatada, Eesti Olümpiakomitee tippspordikomisjon otsustas ujumisele määrata 2023. aastaks allolevad toetused.

Absoluut:

 • Eneli Jefimova  B (B toetus 1 aastaks)
 • Kregor Zirk  C+
 • Aleksa Gold  C
 • Segateate võistkond C

Abosluudi treenerid:

 • Henry Hein  B (B toetus 1 aastaks)
 • Tom Rushton  C
 • A-tase

1800 EUR

 • B-tase

1400 EUR

 • C-tase

800 EUR

Sportlased saavad toetust vastavalt tasemele, mille määravad tulemused (summad ühes kuus) on saavutatud olümpiamängude programmi kuuluvatel spordialadel ja võistlusaladel:

 • A-tase

OM ja MM 1. koht: palgafond 4000 EUR ja ettevalmistustoetus 2200 EUR
OM ja MM 2.-3. koht, EM 1. koht: palgafond 2500 EUR ja ettevalmistustoetus 2200 EUR

 • B-tase

OM 4.-10. koht, MM 4.-8. koht, EM 2.-3. koht: palgafond 1600 EUR ja ettevalmistustoetus 1400 EUR

 • C-tase

OM-kandidaadid: ettevalmistustoetus 1000 EUR

 • C+ (erand)

EOK tippspordikomisjoni eriotsusega määratud toetus maailma paremikku kuuluvatele Eesti sportlastele, kes süsteemi kohaselt peaksid saama C-taseme toetust, kuid erandkorras saavad B-taseme ettevalmistustoetust 1400 eurot kuus.

Noored:

 • Alex Ahtiainen
 • Daniil Drozdov
 • Karolin Victoria Kotsar
 • Ralf Roose

Noorte treenerid:

 • Dmitri Kapelin/Valerii Gabisoniia
 • Mihhail Strungar/Karel Seli
 • Vladimir Labzin
 • Peter Makoc/Aivi Kulla

Toetussüsteemi eesmärk on toetada noorsportlaste arengut, suurendada nende konkurentsivõimet ning soodustada üleminekut täiskasvanute klassi. Toetuse suuruseks on alates 2019 jaanuarist 750 eurot kvartalis, kokku 3000 eurot aastas. Toetused makstakse välja kvartaalselt. Kui sportlane langeb enne uue kvartali algust toetusnimekirjast välja, lõpetatakse ka toetuse maksmine.

Alates 2019 jaanuarist laiendas EOK toetussüsteemi treenerile, kes juhendavad saavutusspordile orienteeritud noori. Tippspordikomisjon valib välja noorte treenerid, kes saavad aastas 1500 eurot toetust. Ka treenerite toetus makstakse välja kvartaalselt (375 eurot kvartalis).

 

Kõik toetussummad kannab EOK spordialaliitu.

EOK tippspordikomisjoni kuuluvad Erich Teigamägi (esimees), Tõnu Tõniste, Jaanus Kriisk, Jaan Talts, Jaan Kirsipuu, Priit Ilver, Ago Markvardt ja Eveli Saue.

Loe rohkem SIIT

Antud toetus tagab sportlasele ühtlasi ka Team Estonia liikmelisuse ning tugiteenused, millega saab tutvuda Team Estonia kodulehel: SIIN

Toetatavad sportlased ja treenerid: suvealad

Tradehouse OÜ Noorsportlase Stipendiumile kandideerimine on avatud – jagamisele läheb 20 000 eurot toetusraha

Tradehouse Noorsportlase Stipendiumiga jagatakse 2022. aastal juba kümnendat korda välja 20 000 eurot. Stipendiumiga soovib Tradehouse lootustandvate noorte sporditeele hoogu juurde anda ning võimaldada osalemist kohalikel ning rahvusvahelistel võistlustel. Stipendiumile kandideerimine on avatud ning taotlusi saab esitada 24. oktoobrini.

Noorsportlase stipendiumile on oodatud kandideerima kõik lootustandvad ja tulemuslikult esinenud noored, kandideerimise vanuse ülempiiriks on 26 eluaastat. Stipendiaatide valimine toimub kahes osas. Esimeses voorus hinnatakse videotutvustuse, kaaskirja, iseloomustuse ja saavutatud tulemuste põhjal sportlaste potentsiaali ja tulevikuväljavaateid. Teise vooru kutsutakse kuni 10 enim silmapaistnud kandidaati. Lõpliku otsuse stipendiumi määramise kohta teeb Tradehouse hindamiskomisjon, võttes arvesse ka spordialaliitude soovitusi.

„Ilu ja sport käivad käsikäes – oleme tänaseks juba 10 järjestikkust aastat kokku üle 200 000 euroga Eesti ambitsioonikaid noorsportlasti toetanud,“ kommenteerib Tradehouse’i juht Laura Kuldkepp. „Samuti on meie stipendiaatidega koostöös sündinud lood leidnud laialdaselt leheruumi ka Tradehouse kvartaalses ajakirjas ja meie muudes turundusprojektides. Nii toetame stipendiumi pälvinud sportlasi lisaks otsesele rahalisele panusele ka lisanähtavuse ja silmi särama panevate teistlaadsete projektidega,“ meenutab Kuldkepp toredaid ettevõtmisi.

Läbi kümne aasta on Tradehouse Noorsportlase Stipendiumile esitatud üle 1000 taotluse, nendest stipendium on määratud üle 50 noorsportlasele, kellest paljud nimekad on end juba tänaseks tõestanud – sealhulgas olümpiavõitjad Katrina Lehis, Julia Beljajeva ja Erika Kirpu, samuti näiteks tiitlivõistluste medalistid Magnus Kirt, Rasmus Mägi ja Janek Õiglane.

 

Info ja kandideerimine: SIIN

Lisainfo : stipendium@tradehouse.ee

Järelkasvulaager Keilas

23. – 25. septembril kogunesid 26 noorujujat Keilasse, et saada kolme päeva jooksul võimalikult palju uusi teadmisi. 

Laagri esimene päev algas keha joondamisega, mis on ujujatele väga oluline. Kaisa Marranil oli kaasas ka skelett, kelle peal selgines pilt veelgi. Järgnes kompleksujumise treening Aivi Kulla juhendamisel. Sportlase hingamisele pööras tähelepanu Virge Naeris.

Teisel päeval kasutas  Vladimir Labzin rinnuliujumise õpetamiseks kooliõppe aineid nagu füüsika, matemaatika ja rinnuliujumine selgines tunduvalt kindlamalt. Üldkehalise ettevalmistamises aitas Toomas Paju tutvustada TRX  ja Bozupalli, kus kerelihastel oli väga suur koormus. Peter Mankoc laiendas silmaringi liblikaujumises ja nii mõnigi noor ütles, et ta „ lendas“ üle vee. Kristin Tambergi  toitumise koolitusel said noored põhjalikumalt teada, mida ning millal nad võiksid ühel treeningpäeval süüa.

Pühapäeval saadi rohkem teada Eric Rootsu abil laktaadist ning noortele tutvustati laktaadi võtmise protsessi. Lisaks said ujujad ise aegu võtta, pulsse kirjutada ning Borgi analüüsi teha. Toomas Paju rääkis jõusaali ABC, millal ja millest oleks mõistlik alustada.

Pühapäeva õhtul suunduti koju võttes kaasa Keilast mitmed uued teadmised, mida hakatakse treeningutel praktiseerima.

Täname koolitajaid Kaisa Marran, Aivi Kulla, Virge Naeris, Vladimir Labzin, Toomas Paju, Peter Mankoč, Kristin Tamberg, Eric Roots ning Keila Tervisekeskust.

Järelkasvu laagris osalesid:

Jakob Toming (Wiru swim)         Kirke Mõtsnik (Top)

Maari Randväli (Audentes)         Kirke Madar (Keila)

Andrei Petrikov ( Narva)              Mirjam Jürisoo (Top)

Britt Raudsepp (Audentes)         Andreas Soosaar (USK)

Aleksei Denissov ( Garant)          Elli Lõvi (Audentes)

Martin Pärtel (Garant)                  Polina Sovtsa ( Top)

Heleriin Haljaste (USK)                Zlata Volkova (Garant)

Dmitri Sillaste (Pärnu)                  Ksenja Bazanova (TUK)

Artjom Alterberg (USK)               Juulie-Marie Mikker (TUK)

Kristjan Reivart (TUK)                  Margaret Raidmäe (TUK)

Ivan Krehov (Kalev)                       Mirtel Merimaa (Wiru Swim)

Egle Salu (Wiru Swim)                   Amelia Krivorukova ( Aktiiv)

Veronika Tsistjakova (Aktiiv)     Polina Volodina ( Järveotsa)

Augustikuu tegemised

11-17. augustil esindasid Roomas Euroopa meistrivõistlustel Eestit 6 ujujat: Aleksa Gold, Maria Romanjuk, Kregor Zirk, Armin Evert Lelle, Daniel Zaitsev ja Alex Ahtiainen. 

Sportlastega oli kaasas peatreener Toni Meijel, treenerid Tom Rushton ja Henry Hein ning füsioterapeut Marius Unt.
Eesti koondise parimaks tulemuseks jäi Kregor Zirki finaalis ujutud 200 m liblikujumise 6. koht ajaga 1.55,80. Maria Romanjuk võitles välja 100 m rinnuliujumise poolfinaalis 16. koha ajaga 1.08,67 ning Alex Ahtiainen ujus uue isikliku 50 m vabalt 22,61 saades sellega 27. koha.

EM esimene päev, teine päev, teise päeva õhtu, kolmas päev, neljas päev, viies päev, Zirk finaali 6. koht

Mastersite avaveeujumise Euroopa meistrivõistlustelt HÕBEMEDAL!
Eha Lilienthal (vanuseklassis 75-79) võitis 3 km avaveeujumise distantsil hõbemedali ajaga 1.11,53. Teiste eestlaste tulemuste kohta loe rohkem: Avaveeujumise EMNeli eestlast avaveeujumise Euroopa meistrivõistlustel TOP 10 seas

28. august – 4. september toimusid mastersite ujumise Euroopa meistrivõistlused, kus meie ujujad võitsid kulla ja pronksmedali. Kuldmedal riputati kaela 200 m liblikujumises Rinat Gilyazovile (vanuseklass 60-64), kes läbis distantsi ajaga 2.51,54. Pronksmedali võitis Lembit Laht samuti 200 m liblikujumises (vanuseklass 70-74), kes ujus välja aja 4.19,94.

Loe rohkem EM 28-29.08EM 30-31.08, EM 01-02.09

2. septembri võistluspäeva õhtuses vahetuses ujusid Eili Paap (vanuseklass 45-49) 100 m seliliujumise (1.21,60) ja Eve Virkkunen (vanuseklass 50-54) 50 m vabalt (30,74) 9. kohale. Euroopa meistrivõistluste viimane päev oli meie sportlaste jaoks 3. september, kus stardis olid erinevad teateujumised. Kaks kuuendat kohta nopiti 4 x 50 m vabalt ujumises naistele (Kristiina Arusoo, Merle Vantsi, Kaia Kulla, Eve Virkkunen 200-239) ajaga 2.11,22 ning 4 x 50 m kombineeritud segateade (Eve Virkkunen, Kaia Kulla, Rinat Gilyazov, Toomas Haggi 240 -279) ajaga 2.22,28. 4 x 50 m vabalt segavõistkond saavutas 8. koha koosseisus Peep Kesküla, Merle Vantsi, Eve Virkkunen Toomas Haggi ajaga 2.05, 40.

Rahvusvahelistel Laste mängudel 12.-15. augustil olid esindamas Tartu linna ja Eestit 8 sportlast. Ujumise Spordiklubist Siim Kesküla, Karl- Eric Ott, Heleriin Haljaste ja Adele Roop ning Yess Spordiklubist Ksenia Bažanova, Luisa Miia Kikas, Silver Lauri ja Kris Sirk.
Kokku võideti 3 hõbemedalit, kaks individuaalselt ning üks segateates. Siim Kesküla Ujumise Spordiklubist võitis hõbemedali 100 m vabalt ajaga 54,50 ja 50 m vabalt ajaga 24,84. 4 x 100 m vabalt segateates saavutati hõbemedal koosseisus Siim Kesküla (USK), Karl- Eric Ott (USK), Heleriin Haljaste (USK), Ksenia Bazanova (YESS).

Lisaks saavutasid mitmed teised eestlased rohkelt A-finaali kohti:

Heleriin Haljaste (USK) saavutas 50 m vabaujumises kõrge 4. koha ning 100 m liblikujumises 6. koha. 4 x 100 m poiste vabaujumise teatevõistkond koosseisus Karl-Eric Ott (USK), Silver Lauri (YESS), Kris Sirk (YESS) ja Siim Kesküla (USK) saavutasid 5. koha. Ksenia Bazanova (YESS) saavutas 200 m rinnuliujumises 6. koha. Karl-Eric Ott (USK) saavutas 100 m seliliujumises 7. koha ja 50 m seliliujumises 8. koha. Adele Roop (USK) võitis 50 m seliliujumises 7. koha. Silver Lauri (YESS) võitis 50 m liblikujumises 7. koha. 4 x 100 m tüdrukute kombineeritud teatevõistkond koosseisus Adele Roop (USK), Luisa Miia Kikas (YESS), Heleriin Haljaste (USK) ja Ksenia Bazanova (YESS) saavutasid 7. koha.

Järgmisel suvel toimuvad Rahvusvahelised Laste Mängud Lõuna-Koreas Daegus.
Kõik tulemused nähtaval SIIT.

AVAVEEUJUMINE

10. augustil selgitati Elvas välja Eesti meistrid avaveeujumise 10 km distantsil. 2022. a Eesti meistrid on Mark Iltšišin (KUK) ning Kirke Mõtsnik (TOP).

Mehed TOP 3:

 1. Mark Iltšišin (KUK) 1:46.53
 2. Anton Theo Girlin (KUK) 1:51.08
 3. Andrus Vakkel (Meisterujumise U-klubi) 2:30.28

Naised TOP 3:

 1. Kirke Mõtsnik (TOP) 2:10.36
 2. Marie Toompuu (KUK) 2:10.44
 3. Kristiina Arusoo (Meisterujumise U-klubi) 2:21.38

Loe rohkem SIIT

Eesti meistritiitel selgitati välja 14. augustil  4 x 1,25 km avaveeujumise teateujumises. 2022. a Eesti meistritiitel kuulub Kalevi Ujumiskoolile koosseisus Anton-Theo Girlin, Marie Toompuu, Polina Timofejeva ja Mark Ilšišin ning nende võidu ajaks tuli 52,37.
Teise koha ujusid välja Topi Ujumiskooli ujujad koosseisus Artur Tobler, Loreen Ulp, Robin Lill ja Kirke Mõtsnik ajaga 55,09. Kolmanda koha saavutasid Wiru Swim ajaga 57,57 ujujateks Jakob Toming, Robert Sammel, Egle Salu ja Etriin Etverk. Juunioride vanuseklassi meistriteks krooniti Ujumise Spordiklubi võistkond ajaga 59,54, koosseisus Erik Anja, Kaspar Arold, Elis Treial ja Brita Rannamets. Noorte vanuseklassi võit läks Wiru Swimile, kus ujujateks olid Jakob Toming, Robert Sammel, Egle Salu ja Etriin Etverk. Võiduajaks 57,57. Teine koht Spordiklubi Fortunale koosseseisus Sigmar Nairismägi, Kätlin Väär, Tuuli Truuvelt ning Timo Võsokovski (58,39). Kolmandale kohale ujusid end Ujumise Spordiklubi noored Kristo Rannik, Markus Tätte, Helena Maddison ja Sheril Tanker (59,09). Mastersite vanuseklassis oli võidukas Meisterujumise U-klubi. Võistkonda kuulusid Aivar Rosenberg, Merle Vantsi, Jaanus Kaska ja Kristiina Arusoo. Teise koha võitsid Ujumisklubi Briis ujujad Silver Hein, Marileen Vierland, Ülle Hein ja Frank Johan Ojarand (1.05,10). Kolmas koht Ujumise Spordiklubile koosseisus Alar Lodi, Henri Reinsalu, Evelin Anja ja Liivi Maddison (1.15,48). TULEMUSED

7. augustil toimunud traditsioonilise G. Otsa mälestusvõistluse pikamaaujumises võitsid põhidistantsil (2,3 km) Mark Iltšišin (KUK) ajaga 27,43 ja Kirke Mõtsnik (TOP) 31,43.

Meeste TOP 3:

 1. Mark Iltšišin (KUK) 27,43
 2. Anton Theo Girlin (KUK) 29,14
 3. Kristo Rannik (USK) 31,16

Naiste TOP 3:

 1. Kirke Mõtsnik (TOP) 31,43
 2. Loreen Ulp (TOP) 32,43
 3. Kertu Kann (BRIIS) 33,56

Loe rohkem SIIT

Selle hooaja viimane avaveeujumise etapp toimus 13. augustil Pühajärves, kus võidutsesid Mark Ilšišin (KUK) ja Kirke Mõtsnik (TOP).

Meeste TOP 3:

 1. Mark Iltšišin (KUK) 26,06
 2. Anton Theo Girlin (KUK) 26,49
 3. Kennert Jõgis (Briis) 29,04

Naiste TOP 3:

 1. Kirke Mõtsnik (TOP) 29,05
 2. Loreen Ulp (TOP) 31,07
 3. Romi Israel (Karksi Sport) 31,27

Finaaletapi TULEMUSED
Läbi suve kestnud võistlustel saavutasid üldarvestuses esikolmiku kohad:

Mehed:

 1. Anton Theo Girlin 90 punkti
 2. Mark Ilšišin 75 punkti
 3. Erik Anja 56 punkti

Naised:

 1. Kirke Mõtsnik 95 punkti
 2. Loreen Ulp 75 punkti
 3. Evalotta Abrams 61 punkti

KOONDTULEMUSED

UUED EESTI JUUNIORIDE REKORDID!
Karolin Victoria Kotsar uuendas kahel korral Eesti juunioride rekordeid (200 m vabalt ning 400 m kompleksujumises) Austraalias lühiraja meistrivõistlustel. UUS JUUNIORIDE EESTI REKORD 200 m vabalt on 2.02,49 ning 400 m kompleksujumises 4.51,43
Varasem Eesti juunioride rekord 200 m vabalt (2.02, 56) kuulus Laurika Lintile (2018. aastal ujutud Soomes) ja Elina Partokale ( 1999. aastal ujutud Kohtla- Järvel). Eesti juunioride rekord 400 m kompleksujumises (4.52,42) kuulus varasemalt Margaret Markvardtile (ujutud 2015. aastal Norras).

15.-16. augustil toimus “Õpime ujuma” koolitus ning “Õpime ujuma 2” koolitus leidis aset 22. augustil, Keilas.

17. augustil viis Eesti Ujumisliit koostöös Päästeametiga läbi esimese tasuta koolituse “Praktiline veeohutus laste ujumise algõpetuse tundides” ujumisõpetajatele ja treeneritele, et anda ujumise algõpetuse juhendajatele vee ohutusalaseid teadmisi ja oskusi, mis aitavad juhendada õpilasi vastavate oskuste omandamisel I kooliastmes. Koolitus toimus Paides ja seda viisid läbi Maria Trei (Eesti Ujumisliit) ja Pavel Ivanov (Päästeamet).

Kokku toimub neli tasuta koolitust üle Eesti ja rohkem infot leiad koolituste kohta siit: Veeohtuse koolitused.

 

26.-28. augustil osalesid Eesti Ujumisliidust Kirsti Mäesepp ja Ave-Riin Sepp Põhjamaade beebide ujumise konverentsil “Nordic Baby Swim Conference” (Soome, Espoo 2022) Erasmus+ õpirände raames. Konverentsil käsitleti teemasid: puudutuse tervendavad mõjud, turvalisus beebide ujumisel ja kuidas läbi mängu soodustada õppimist. Konverentsil osales kokku üle 130 beebide ujumisega seotud osalejat, 20 erinevast riigist, Eestist oli osalejaid 10 ja konverentsil enim inspireerinud teemadel tuleb ülevaatlik seminar.

 29. augustil toimus teine tasuta koolitus “Praktiline veeohutus laste ujumise algõpetuse tundides” Kohtla-Järvel Wiru Spordikeskuses ning järgmised koolitused toimuvad 28. septembril Tallinnas ja oktoobris Tartus.

Kaupo Mast endine ujuja, treener ja sporditegelane tähistas enda 60. juubeli sünnipäeva 3. augustil.

EUL-juhatuse-koosolek-03.08.22

EUL juhatuse koosolek 31.08.22

Mastersite ujumise Euroopa meistrivõistlustelt kuld- ja pronksmedal!

Roomas jätkuvatel masteriste ujumise Euroopa meistrivõistluste eelviimasel päeval ujusid kaks Meisterujumise U-klubi esindavat sportlast end poodiumile.

2022. aasta Euroopa meister 200 m liblikujumises on Rinat Gilyazov (vanuseklass 60-64), kes läbis distantsi ajaga 2.51,54. Pronksmedal riputati kaela Lembit Lahtile samuti 200 m liblikujumises (vanuseklass 70-74), kes ujus välja aja 4.19,94.
Stardipukil olid eile ja täna hommikupoolses osas:
 • Sirje Voolmaa (vanuseklass 65-69) 200 m rinnuliujumine 4.14,99 4. koht 
 • Kaia Kulla (vanuseklass 60-64) 200 m rinnuliujumine 3.28.85 4. koht
 • Toomas Haggi (vanuseklass 65-69) 200 m seliliujumine 3.07,60 4. koht
 • Peep Kesküla, Aksel Luige, Aleksandr Batistsev, Lembit Laht (280-319) 4 x 50 m kombineeritud teateujumine meestele 2.33,39 4. koht
 • Merle Vantsi (vanuseklass 55-59) 200 m seliliujumine 3.02,04 5. koht
 • Peep Kesküla (vanuseklass 65.69) 50 m liblikujumine 35,95 5. koht
 • Eve Virkkunen (vanuseklass 50-54) 50 m liblikujumine 33,37 6. koht
 • Kristiina Arusoo (vanuseklass 40-44) 200 m liblikujumine 3.09,96 6. koht
 • Aksel Luige (vanuseklass 70-74) 50 m rinnuliujumine 43,73 6. koht
 • Kaia Kulla (vanuseklass 60-64) 50 m rinnuliujumine 42,40 6. koht
 • Eili Paap, Kaia Kulla, Kristiina Arusoo, Eve Virkkunen (200-239) 4 x 50 m kombineeritud teateujumine naistele 2.22,72 6. koht
 • Roman Tsalov (vanuseklass 55-59) 200 m rinnuliujumine 3.13,61 7. koht
 • Toomas Haggi, Roman Tsalov, Rinat Gilyazov, Ossi Vallemaa (249-279) 4 x 40 m kombineeritud teateujumine meestele 2.25,92 7. koht 
 • Eili Paap (vanuseklass 45-49) 200 m seliliujumine 2.57,59 8. koht
 • Toomas Haggi (vanuseklass 65.69) 200 m rinnuliujumine 3.30,39 8. koht
 • Aleksandr Fedotov (vanuseklass 40-44) 50 m rinnuliujumine 32,30 9. koht
 • Kristiina Arusoo (vanuseklass 40-44) 50 m liblikujumine 33,51 10. koht
 • Ossi Vallemaa (vanuseklass 65-69) 200 m rinnuliujumine 3.49,40 13. koht
 • Ossi Vallemaa (vanuseklass 65-69) 50 m rinnuliujumine 44,10 15. koht
 • Peep Kesküla (vanuseklass 65-69) 50 m rinnuliujumine 44,10 15. koht
 • Roman Tsalov (vanuseklass 55-59) 50 m rinnuliujumine 37,90 15. koht
 • Anu Sakala (vanuseklass 55-59) 50 m rinnuliujumine 50,10 21. koht
 • Kaupo Korõtko (vanuseklass 35-39) 50 m liblikujumine 31,05 26. koht

2. septembri õhtul teevad veel stardid:

 • Karpo Korõtko (vanuseklass 35-39) 50 m vabalt
 • Eili Paap (vanuseklass 45-49) 100 m seliliujumine
 • Eve Virkkunen (vanuseklass 50-54) 50 m vabalt

Rohkem tulemusi siin

Homme 3. septembril on Euroopa meistrivõistluste viimane päev meie mastersportlastele, kus menüüs on 4 x 50 m vabalt meestele ja naistele ning 4 x 50 m kombineeritud segavõistkonnad ja 4 x 50 m vabalt segavõistkonnad.

Fotol: Lembit Lahe ja Rinat Gilyazov

Meie uus kommunikatsioonijuht Kelly Kalm!

Meie uus kommunikatsioonijuht Kelly Kalm!

Kuigi Kelly sukeldus ujumise maailma alles eelmisel aastal, on ta tänaseks EKR 5 ujumistreener kahes spordiklubis, treenides nii väikelapsi kui ka kooliealisi. Kelly ise on aga tegelnud jalgrattaspordiga 15. aastat ja on lugematuid kordi tulnud ka Eesti meistriks. Eelmisel aastal lõpetas Kelly Tallinna Ülikooli Rekreatsioonikorralduse eriala.

Olemuselt ülipositiivne ning energiline Kelly on ka laste suur lemmik!

Kelly korraldas Eesti Ujumisliidu meediatööd juba augustis, alates 1.septembrist on sõlmitud Kellyga aga ametlik leping.

Tere tulemast Kelly, soovime sulle toredat koostööd kogu ujumise kogukonnaga!

Käega katsutavad poodiumikohad ja mitmed TOP 10 tulemused mastersite EMilt

Roomas jätkuvatel mastersite Euroopa meistrivõistlustel on olnud meie sportlased väga lähedal poodiumikohtadele.

30. augustil olid stardipukil mitmed eestlased, kes ujusid end TOP 10 sekka või olid sammu kaugusel poodiumi kohast. Nimelt oli Kaia Kulla 100 m rinnuliujumises (vanuseklassis 60-64) neljas ajaga 1.35,18
,kaotades kolmandale kohale ainult 45 sajandikku. Neljanda koha ujusid välja lisaks Merle Vantsi (vanuseklass 55-59) 400 m kompleksujumises ajaga 6.40,29 ning Rinat Gilyazov (vanuseklass 60-64) 400 m kompleksujumises ajaga 5.57,79.

TOP 10 sekka ujusid 30.-31. augustil:

 • Eve Virkkunen (vanuseklass 50-54) 50 m seliliujumine 36,37 5. koht
 • Aleksandr Batistev (vanuseklass 65-69) 100 m rinnuliujumine 1.30,03 5. koht
 • Aleksandr Fedotov (vanuseklass 40-44) 100 m rinnuliujumine 1.13,09 5. koht
 • Lembit Laht (vanuseklass 70-74) 400 m kompleksujumine 7.40, 74 5. koht
 • Sirje Voolmaa (vanuseklass 65-69) 100 m rinnuliujumine 2.00,17 6. koht
 • Peep Kesküla (vanuseklass 65-69) 50 m seliliujumine 39,80 6. koht
 • Merle Vantsi (vanuseklass 55-59) 200 m kompleksujumine 3.04,68 7. koht
 • Aksel Luige (vanuseklass 70-74) 100 m rinnuliujumine 1.40,03 8. koht
 • Toomas Haggi (vanuseklass 65-69) 100 m rinnuliujumine 1.30,34 9. koht
 • Roman Tsalov (vanuseklass 55-59) 100 m rinnuliujumine 1.25,01 9. koht
 • Marileen Vierland (vanuseklass 30-34) 200 m kompleksujumine 2.55,47 10. koht

Ossi Vallemaa (vanusklassis 65-69) saavutas 100 m rinnuliujumises 14. koha ajaga 1.44,04 ning Marileen Vierland (vanuseklass 30-34)  sai 100 m rinnuliujumises 16. koha ajaga 1.27,20.

Alguse on saanud ka tänane võistluspäev, kus võistlustules on:

 • Sirje Voolmaa (vanuseklass 65-69) 200 m rinnuliujumine
 • Kaia Kulla (vanuseklass 60-64) 200 m rinnuliujumine
 • Galina Porh (vanuseklass 55-59) 50 m liblikujumine
 • Eve Virkkunen (vanuseklass 50-54) 50 m liblikujumine
 • Kristiina Arusoo (vanuseklass 40-44) 50 m liblikujumine
 • Ossi Vallemaa (vanuseklass 65-69) 200 m rinnuliujumine
 • Toomas Haggi (vanuseklass 65-69) 200 m rinnuliujumine
 • Roman Tsalov (vanuseklass 55-59) 200 m rinnuliujumine
 • Peep Kesküla (vanuseklass 65-69) 50 m liblikujumine
 • Karpo Korõtko (vanuseklass 35-39) 50 m liblikujumine
 • Merle Vantsi (vanuseklass 55-59) 200 m seliliujumine
 • Eili Paap (vanuseklass 45-49) 200 m seliliujumine
 • Toomas Haggi (vanuseklass 65-69) 200 m selilujumine
 • Eili Paap, Kaia Kulla, Kristiina Arusoo, Eve Virkkunen (200-239) 50 m kombineeritud teateujumine naistele
 • Peep Kesküla, Aksel Luige, Aleksandr Batistsev, Lembit Laht (280-329) 50 m kombineeritud teateujumine meestele
 • Toomas Haggi, Roman Tsalov, Rinat Gilyazov, Ossi Vallemaa (240-379) 50 m kombineeritud teateujumine meestele

Kõiki tulemusi näeb SIIN

Mastersite Euroopa meistrivõistlustel on meie sportaste viimaseks võistluspäevaks 3. september.

Fotol 6. rajal Kaia Kulla / Meisterujumise U-klubi Facebook

Mastersite ujumise Euroopa meistrivõistlused on alanud

Ujumise Euroopa meistrivõistlused mastersitele Roomas algasid eile 28. augustil ning kestavad kuni 4. septembrini. Meie sportlasi on stardis 21.

Eilsel päeval hüppas vette Rinat Gilyazov (vanuseklass 60-64), kes saavutas 800 m vabalt 7. koha ajaga 10 minutit ja 36 sekundit. Täna elasime kaasa Kristiina Arusoole (vanuseklass 40-45), kes saavutas 100 m liblikujumises 6. koha ajaga 1.18,74.

Eestlasi saame näha ja neile kaasa elada pea igal päeval.

Võistluste kava:

30.08

 • Sirje Voolmaa (vanuseklass 65-69) 100 m rinnuliujumine
 • Kaia Kulla (vanuseklass 60-64) 100 m rinnuliujumine
 • Anu Sakala (vanuseklass 55-59) 100 m rinnuliujumine
 • Marileen Vierland (vanuseklass 30-34) 100 m rinnuliujumine
 • Eve Virkkunen (vanuseklss 50-54) 50 m seliliujumine
 • Aksel Luige (vanuseklass 70-74) 100 m rinnuliujumine
 • Ossi Vallemaa (vanuseklass 65-69) 100 m rinnuliujumine
 • Aleksandr Batistev (vanuseklass 65-69) 100 m rinnuliujumine
 • Toomas Haggi (vanuseklass 65-69) 100 m rinnuliujumine
 • Aleksandr Fedotov (vanuseklass 40-44) 100 m rinnuliujumine
 • Roman Tsalov (vanuseklass 55-59) 100 m rinnuliujumine
 • Igor Lukonenko (vanuseklass 55-59) 50 m seliliujumine
 • Peep Kesküla (vanuseklass 65-69) 50 m seliliujumine
 • Merle Vantsi (vanuseklass 55-59) 400 m kompleksujumine
 • Lembit Laht (vanuseklass 70-74) 400 m kompleksujumine
 • Rinat Gilyazov (vanuseklass 60-64) 400 m kompleksujumine

31.08

 • Merle Vantsi (vanuseklass 55-59) 200 m kompleksujumine
 • Marileen Vierland (vanuseklass 30-34) 200 m kompleksujumine

01.09

 • Sirje Voolmaa (vanuseklass 65-69) 200 m rinnuliujumine
 • Kaia Kulla (vanuseklass 60-64) 200 m rinnuliujumine
 • Galina Porh (vanuseklass 55-59) 50 m liblikujumine
 • Eve Virkkunen (vanuseklass 50-54) 50 m liblikujumine
 • Kristiina Arusoo (vanuseklass 40-44) 50 m liblikujumine
 • Ossi Vallemaa (vanuseklass 65-69) 200 m rinnuliujumine
 • Toomas Haggi (vanuseklass 65-69) 200 m rinnuliujumine
 • Roman Tsalov (vanuseklass 55-59) 200 m rinnuliujumine
 • Peep Kesküla (vanuseklass 65-69) 50 m liblikujumine
 • Karpo Korõtko (vanuseklass 35-39) 50 m liblikujumine
 • Merle Vantsi (vanuseklass 55-59) 200 m seliliujumine
 • Eili Paap (vanuseklass 45-49) 200 m seliliujumine
 • Toomas Haggi (vanuseklass 65-69) 200 m selilujumine
 • Eili Paap, Kaia Kulla, Kristiina Arusoo, Eve Virkkunen (200-239) 50 m kombineeritud teateujumine naistele
 • Peep Kesküla, Aksel Luige, Aleksandr Batistsev, Lembit Laht (280-329) 50 m kombineeritud teateujumine meestele
 • Toomas Haggi, Roman Tsalov, Rinat Gilyazov, Ossi Vallemaa (240-379) 50 m kombineeritud teateujumine meestele

02.09

 • Lembit Laht (vanuseklass 70-74) 200 m liblikujumine
 • Rinat Gilyazov (vanuseklass 60-64) 200 m liblikujumine
 • Aksel Luige (vanuseklass 70-74) 50 m rinnuliujumine
 • Peep Kesküla (vanuseklass 65-69) 50 m rinnuliujumine
 • Ossi Vallemaa (vanuseklass 65-69) 50 m rinnuliujumine
 • Roman Tsalov (vanuseklass 55-59) 50 m rinnuliujumine
 • Kristiina Arusoo (vanuseklass 40-44) 200 m liblikujumine
 • Kaia Kulla (vanuseklass 60-64) 50 m rinnuliujumine
 • Anu Sakala (vanuseklass 55-59) 50 m rinnuliujumine
 • Aleksandr Fedotov (vanuseklass 40-44) 50 m rinnuliujumine
 • Karpo Korõtko (vanuseklass 35-39) 50 m vabalt
 • Eili Paap (vanuseklass 45-49) 100 m seliliujumine
 • Eve Virkkunen (vanuseklass 50-54) 50 m vabalt

Kõiki tulemusi saab jälgida siin

Foto: Meisterujumise U-klubi Facebook