Eesti Ujumisliit | Tondi 84, 11316 Tallinn
Telefon: +372 603 1530 | E-post: estswim@swimming.ee

Sündmused

Tulevasi sündmused hetkel pole.

Kontaktandmed

Tondi 84, 11316 Tallinn

Telefon: (+372) 603 1530
E-post: estswim@swimming.ee
Arve nr. EE142200221002100431
Reg. nr. 80086145

Laupäeval alustasid 24 Eesti koondislast või koondise kandidaati üle pika aja taas veetreeningutega. Uurisime nendelt, millised olid esmaemotsioonid ja kuidas on taas vees olla. 

“Emotsioon oli super,” rääkis Laurika Lint, kes käis laupäeval üle pika aja esimest korda vees, lisades: “tunne oli täpselt selline nagu peale kahekuulist pausi ikka, aga vähemalt on nüüd algus tehtud.”

Kertu Kaare tegi üle pika aja esimese veetreeningu samuti laupäeval: “Lõpuks vette saamine oli kauaoodatud positiivne emotsioon. Elevus oli väga suur ja natuke olin isegi närvis. Kaks kuud polnud vette saanud, sellist asja pole mul varem ette tulnud. Vees oli hea tunne. Olin basseini saamist igatsenud, kuid tegelikult oli päris raske ka, mis tähendab, et tööd on vaja hakata tegema. Mul on väga vedanud, et selle võimaluse olen saanud.”

“Täna oli raske ujuda. Veetunnetust, jõudu ja vastupidavust ei ole,” rääkis Armin Evert Lelle, kes tegi üle pika aja esimese veetrenni esmaspäeval. “Pole mitu aastat nii pikka pausi ujumisse teinud ja annab tunda. Hoolimata sellest, et raske oli, nautisin taas vees olemist.”

Nagu ka pildilt näha, oli Alex Ahtiainen vette saamise üle väga õnnelik. “Olla tagasi vees pärast suurt pausi oli väga suurepärane. Veetunnetuse tagasi saamine võtab nüüd veidi aega, kuid meel on positiivne, sest taas on võimalik teha veetreeninguid,” rääkis Ahtiainen.

“Minu paus vees eemal olemisest polnud nii pikk kui teistel,” rääkis Kregor Zirk, kes on hetkel kodumaal ja kellel oli ka märtsis ja aprillis võimalik mõnda aega treenida Audentese spordiklubi ujulas koos teiste EOK poolt eriloa saanud tippsportlastega. “Kui Audentese lühiajaline projekt kinni pandi, siis tuli teha nädalane paus veetrennidest, mille asendasin ratta-, jooksu- ja jõutreeningutega. Laupäeval avanes uus võimalus vette hüpata ja tunne oli hea. Nüüd on eesmärgiks veetunnetus võimalikult kiirelt tagasi saada ning treeningtsükliga jätkata. Samuti on tore näha üle pika aja rohkem inimesi koos treenimas. Üksi rassimine väsitas lõpuks natukene ära, aga kui inimesi rohkem ümber, siis on natuke lihtsam,” rääkis Zirk.

Eelmise nädala lõpus väljastas Kultuuriministeerium loa, mille alusel said 24 ujujat alustada laupäeval taas veetreeningutega nii Keila Tervisekeskuses kui ka Karksi ujulas. Lisainfo ja täismahus nimekirja sportlastest leiab SIIT.

Kommentaare veel pole.

Avalda arvamust

Teie e-posti aadressi ei avalikustata. Nõutud väljad on märgistatud tärniga.

Võid kasutada neid HTML tag'e ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>