Eesti Ujumisliit | Tondi 84, 11316 Tallinn
Telefon: +372 603 1530 | E-post: estswim@swimming.ee

Sündmused

Tulevasi sündmused hetkel pole.

Kontaktandmed

Tondi 84, 11316 Tallinn

Telefon: (+372) 603 1530
E-post: estswim@swimming.ee
Arve nr. EE142200221002100431
Reg. nr. 80086145

Meisterujujate kevad algas seekord 24-tunnise pingutusega kevadpealinnas Türil. Juba viiendat korda aset leidev teateujumine oli varasemal neljal aastal olnud Järvamaa siseasi, kus mõõtu võtsid Türi ja Paide linnade võistkonnad. Seekord kutsus Türi-Paide ühisvõistkond endaga koos ujuma aga meisterujujad. Reedel, 20. märtsil kell 20:00 kõlas stardipauk ja avavahetuse ujujad hüppasid vette. Juhend nägi miinimumdistantsiks ette 400 m (päris pisikesed ja kõige vanemad võisid piirduda ka 200 meetriga) ja neid 400-meetriseid lõike hakkas kogunema…. Tehti ka 800, 1200 ja lausa 2000 m pikkusi vahetusi. Vapralt peeti vastu ka öötundidel kui 4-5 inimest ujus kolm tundi järjest kuni järgmine paaritunniselt puhkuselt naasnud seltskond nad välja vahetas. Kella neljaks öösel oli kolmandik ööpäevast möödunud ja meisterujujatel läbitud 30 kilomeetrit. Türi-Paide võistkond jäi siis maha ligi 3 kilomeetriga. Tekkis lootus, et ehk on võimalik 24 tunniga jõuda 90 kilomeetri tähiseni, samas teadsime, et hommikutundidel meie kiirus siiski väheneb. Hommikul kell 8 kui pool ajast möödunud, olimegi 90 km graafikust maas ja peagi alustas Türi-Paide võistkond Türi Ujumisklubi noorte näol vahe kiiret vähendamist, jäädes keskpäevaks meisterujujatele alla vähem kui 1500 meetriga. Vahepeal juba lootusetuna tundunud 90 km saavutamiseks õnnestus siiski mobiliseerida kõik jõud ning meisterujujate võistkonna kiireimad liikmed läbisid viimased 2 tundi 400-meetriseid lõike sellises tempos, et 24 tunni täitudes laupäeval 21. märtsil kell 20:00, olid arvutiekraanil numbrid 90625 ja ankrumees Peep Kesküla või viimased meetrid juba uhkelt liblikstiilis läbida. Türi-Paide ühisvõistkond jõudis 87175 meetrini, mis oli selle võistluse ajaloo kolmas tulemus. Kogu 24 tunni statistika on peagi kättesaadav ka Türi Ujula kodulehel.

Korraldajate poolt Eesti ujumisveteranide ja pikamaaujujate koondvõistkonnaks ristitud seltskonna moodustasid: Kristiina Arusoo, Aleksandr Batištšev, Malle Elvet, Mati Haggi, Toomas Haggi, Aet Hunt, Henri Kaarma, Peep Kesküla, Eino Kirss, Hella Klausen, Tiina Krutob, Lembit Laht, Eha Lilienthal, Aksel Luige, Olav Lukin, Lauri Luks, Liselle Luks, Bruno Nopponen, Aleksei Tereštšenkov, Kinne Tõnnison, Merle Vantsi, Priit Vehm ja Hannes Viherpuu. Kõigi panus oli oluline, aga eraldi märkimist väärib Toomas Haggi, kes üksinda läbis 15% kogu distantsist – 13,6 km.

Paide-Türi ühisvõistkonda kuulusid kohalikud ujumishuvilised pere- ja sõpruskonnad koos Türi Ujumisklubi noortega. Abiks käis võistkonnal ka triatleet Ain-Alar Juhanson.

Jääb vaid tõdeda, et hoolimata eesmärkidest läbida 90 km või olla vastasvõistkonnast parem, oli kogu ürituse tegelikuks sisuks siiski rõõm ujumisest, veest ja sõpradest. Mida rohkem oskaks tahtagi!

Ujumiskevad Eestimaal jätkub juba aprilli esimesel nädalavahetusel kui Nõmmel toimuvad XXVI Tallinna Meisterujumise Meistrivõistlused. Kutsume kõiki osalema!

Kristiina Arusoo
Meisterujumise U-klubi

Kommentaare veel pole.

Avalda arvamust

Teie e-posti aadressi ei avalikustata. Nõutud väljad on märgistatud tärniga.

Võid kasutada neid HTML tag'e ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>