Eesti Ujumisliit | Tondi 84, 11316 Tallinn
Telefon: +372 603 1530 | E-post: estswim@swimming.ee

Sündmused

Tulevasi sündmused hetkel pole.

Kontaktandmed

Tondi 84, 11316 Tallinn

Telefon: (+372) 603 1530
E-post: estswim@swimming.ee
Arve nr. EE142200221002100431
Reg. nr. 80086145

Pekingis alanud ujumisvõistlustel alistas Triin Aljand 100 meetri liblikujumises esimese Eesti naisujujana ühe minuti piiri, saades ajaks 59,43. See aeg on ka uueks Eesti rekordiks. Seni samuti Triin Aljandile kuulunud rekord paranes enam kui sekundiga. Lõpuprotokollis andise see tulemus 32.-33. koha. Poolfinaali oleks viinud aeg 58,49.

Meeste 100 meetri rinnuliujumises püstitas Martti Aljand uueks Eesti rekordiks 1.02,46. Martti parandas enda nimel olnud senist rekordit 7 sajandiksekundiga. Olümpiakonkurentsis andis see tulemus 46. koha.

Anna-Liisa Põld läbis oma olüpiadebüüdil 400 meetrit kompleksi veidi kahvatult ning aeg 4.58,21 ei andnud paremt kohta kui 35. Enda isiklkule rekordile jäi Anna-Liisa alla ligi 6 sekundiga.

“Täna, peale olümpiamängude esimese päeva lõppu, tabasin end tunde ees, et üleminek ettevalmistuselt võistluseks toimus kuidagi oootamatult järsku. Veel hommikul oli rahulik, kuid hilisõhtul vaja kohe starti minna. Kõrvalt vaadates oli midagi sarnast märgata ka ujujate seas. Pealelõunat oli olümpiaujulas hoomata juba tõsist “verevalamise hõngu”. Eks muidugi lisas elektrit segadused ujumistrikoodega. Arena sai siiski põhimise ülesandega 5 minutit enne “kella kahtteist” hakkama ja raegeerib kõikidele soovidele päevase viivitusega.
Esimesel võistluspäeval startinud Anna-Liisa sai võistlustrikoo Speedolt võistluspäeva hommikul. Kell 16:00 oli käes ka Arena õige number, kuid stardini jäi vaevalt kaks tundi. Ranitsas Arena Powerskin trikood, sai istutud tulejoonel lausa mitu tundi.
Aga ujuad olid tublid. Triinu murdis liblikujumise 100 meetri distantsil minuti piiri nagu pähklikoore. Kuid maailmas käib vilgas ujumise arendamine ja tore rekord siiski kohta esimese kolmekümne sees ei kindlustanud. Ka Triinu veli Martti rekord 100 meetri rinnuliujumises kõrget kohta ei andnud. Õnnks on õde-venda Aljanditel veel stardid ees…
Homsest alates alustavad etteasteid ka teised meie koondise liikmed ja rekorditabelisse sunnib ehk taas uusi sissekandeid tegema.
Ujala on priima, transport veidi parem kui tipptunnil Lasnamäel, kliima nagu ikka, kodune. Palavust ca. 10 kraadi rohkem, kaugele ei näe, sudu. Täna nägime esimest korda veidi aega selget taevast koos kauni päikesega.
Olümpiaküla on tore ja mugav. Meie koondis elab koik ühel korrusel ja söömakohta on viis minutit kõndimist.
Ees on veel nädal aega võistlemist.”
Tõnu Meijel,
Peking

Kommentaare veel pole.

Avalda arvamust

Teie e-posti aadressi ei avalikustata. Nõutud väljad on märgistatud tärniga.

Võid kasutada neid HTML tag'e ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>