Eesti Ujumisliit | Tondi 84, 11316 Tallinn
Telefon: +372 603 1530 | E-post: estswim@swimming.ee

Sündmused

Tulevasi sündmused hetkel pole.

Kontaktandmed

Tondi 84, 11316 Tallinn

Telefon: (+372) 603 1530
E-post: estswim@swimming.ee
Arve nr. EE142200221002100431
Reg. nr. 80086145

Eile õhtul katkestas tormine ilm Reval Offshore Challenge´i – Gotlandilt Saaremaale ujunud Bruno Nopponen jõudis kaheksa ja poole tunniga läbida 19,4 kilomeetrit, kui tunnistas loodusjõudude võitu.

„Ilmataat mängis vingerpussi – lubatud vaikse ilma asemel tõusis merel torm. Vastutuul oli kuni 12m/s, laine tõusis kahe meetrini,“ sõnas Nopponen. „Vesi oli luksuslikult soe, saatemeeskond super, toit ja jook toimisid hästi, enesetunne ja minek oli väga hea,“ kirjeldas pikamaaujuja, lisades, et oleks pidanud alustama Saaremaalt. Kuid ilmateade näitas vastupidist tuult ja nii sündis ka otsus Rootsist startida.

„Juba esimese tunniga oli minul selge, et hoovus on vastu. Algul oli edasiminek veel 3,6 km/h, kuid mida aeg edasi, seda tugevamaks vastutulev hoovus muutus. Viimase 15 minutiga liikusin edasi 200 meetrit,“ rääkis vapper mees, kes kindlasti soovib järgmisel aastal eesmärgi ka lõpuni viia.

Sama meelt on ka teised, kes ettevõtmises kaasa lõid. „Olime ju arvestanud, et katkestamise oht on olemas. Kõige tähtsam oli ujuja turvalisus ja sellest pidi ka lähtuma. Kindlasti oleme valmis järgmisel aastal taas kaasa lööma, et Bruno saaks oma unistuse teostada,“ sõnas ujumismaratoni ohutuse eest vastutanud Revali Merekooli nõukogu esimees Tanel Hinno.

Nopponeni ujumisteekonda saatnud TTÜ Eesti Mereakadeemia purjejahi Tuulelind kapten Jarmo Kõster tõdes, et katkestamine oli ainuõige otsus. „Kui tormine meri võtab võimu ja laine tõuseb kahe meetrini, pole valikut – seda enam, et pööret paremuse poole polnud näha. Ometi on Bruno saavutus märkimisväärne, tean,  et alla ta ei anna ning katsetab uuesti. Mul on väga hea meel, et saime abiks olla,“ kommenteeris Kõster.

Lisaks Revali Merekoolile ja TTÜ Eesti Mereakadeemia purjejahile Tuulelind toetasid Nopponeni üritust ka päästekaater Varvara koos Päästeliidu Juminda vabatahtlike merepäästjatega, Veskimati, Mamma ja TYR.

Kommentaare veel pole.

Avalda arvamust

Teie e-posti aadressi ei avalikustata. Nõutud väljad on märgistatud tärniga.

Võid kasutada neid HTML tag'e ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>