Eesti Ujumisliit | Tondi 84, 11316 Tallinn
Telefon: +372 603 1530 | E-post: estswim@swimming.ee

Sündmused

Tulevasi sündmused hetkel pole.

Kontaktandmed

Tondi 84, 11316 Tallinn

Telefon: (+372) 603 1530
E-post: estswim@swimming.ee
Arve nr. EE142200221002100431
Reg. nr. 80086145

Möödunud nädalal toimus Tartus ujumispäev, mille raames avati pidulikult ülevaatenäitus Eesti Ujumine 100 ning AURA veekeskuses peeti tuline veepallilahing Eesti tippujujate ja Tartu linnavalitsuse vahel.

Selleks puhuks oli Tartusse saabunud mitmed Eesti ujumiskoondise liikmed, endisaegsed ujumiskuulsused ja meisterveepallurid ning ujumisajaloo huvilised.

Üritus algas veidi enne keskpäeva spordimuuseumis vabas vormis pressikonverentsiga, kus tehti tagasivaade Euroopa juunioride meistrivõistlustele ning äsjalõppenud Euroopa meistrivõistlustele Budapestis ja meisterujumise Maailmameistrivõistlustele Rootsis.

Seejärel avati pidulikult näitus ?Eesti ujumine 100?. Avasõnad lausus spordimuuseumi direktor Daimar Lell, kes avaldas heameelt ujumisliidu ja muuseumi hea koostöö üle, mille tulemusena valmis sisukas näitus. Seejärel lausus Tartu linna poolt tervitussõnad linnavolikogu esimees Aadu Must, kes ütles, et ujumine on Eesti spordimaastikul kaalukas ja populaarne spordiala, kuigi ujujad aeg-ajalt vähese pressihuvi üle kurdavad. Lühikokkuvõttega Eesti ujumise 100 esimesest aastast astus üles endine ujuja ja ujumise ajaloo uurija Toivo Viilep. Ujumisliidu president Evelyn Sepp kasutas head võimalust tänada EM-il edukalt esinenud Triin Aljandit ja Martin Liivamägi ning edukaid meisterujujaid Nora Kuttit, Helle Stukist ja Eve-Mai Maurerit. Näituse avamise lõpusõnad kuulusid väljapaneku koostajale, spordimuuseumi teadurile Rait Männikule, kes andis põgusa ülevaate ühe näituse sündimise valudest ja võludest.

Tartusse oli tulnud ka ka 1968. aastal Kanada olümpiakoondises Mexico olümpiamängudel võistelnud ujuja Toomas Arusoo, kes kinkis spordimuuseumile oma Kanada koondise võistlusvarustuse.

Meeleolukas päev lõpetati Aura veekeskuses, kus tulises veepallilahingus mõõtsid ujujatega võimeid Tartu linnavõimu esindajad eesotsas linnapea Urmas Kruusega. Mäng oli otamatult tasavägine ning alles viimasel veerandajal suutsid meie ujumistipud pöörata mängu oma kasuks saavutades raske võidu tulemusega 7:5.

Eesti Ujumisliit tänab Tartu linnavalitsuse võistkonda südika mangu eest ning suur tänu Eesti Spordimuuseumile ja AURA veekeskusele meeldiva koostöö eest.

Kommentaare veel pole.

Avalda arvamust

Teie e-posti aadressi ei avalikustata. Nõutud väljad on märgistatud tärniga.

Võid kasutada neid HTML tag'e ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>