Eesti Ujumisliit | Tondi 84, 11316 Tallinn
Telefon: +372 603 1530 | E-post: estswim@swimming.ee

Sündmused

Tulevasi sündmused hetkel pole.

Kontaktandmed

Tondi 84, 11316 Tallinn

Telefon: (+372) 603 1530
E-post: estswim@swimming.ee
Arve nr. EE142200221002100431
Reg. nr. 80086145

Täna esitlesid Eesti Loto ja Eesti Olümpiakomitee uut kiirloteriid Spordiloto, millega toetatakse noortesporti – igalt ostetud lotopiletilt läheb 50 senti Eesti Olümpiakomiteele noortespordi toetamiseks.

Eesti Loto juht Riina Roosipuu sõnul otsib organisatsioon võimalusi lotomängude kaudu ühiskonna toetamist selgemalt teadvustada. „Spordiloto saigi ühe pilootprojektina Rahandusministeeriumi ja Vabariigi valitsuse heakskiidul ning koostöös Eesti Olümpiakomiteega ellu kutsutud. Spordiloto teeb eriliseks see, et lisaks hasartmängumaksule läheb 50 senti igalt piletilt otse EOK noortespordi toetusprogrammi. Usume, et Eestis on palju inimesi, kelle jaoks ühiskonna toetamine on oluline lisaväärtus lotomängus isikliku võiduõnne proovilepaneku kõrval,“ ütles Roosipuu.

Eesti Olümpiakomitee president Urmas Sõõrumaa rõõmustas uue Spordiloto lettidele jõudmise üle. „Spordilotod on Eesti rahva seas alati populaarsed olnudSeda suurem on rõõm täna, sest uut Spordilotot on tulnud kaua oodata – viimati sai Eestis Spordilotot osta 18 aastat tagasi. Selle ajaga on jõudnud sündida ja suureks kasvada terve uus põlvkond noorsportlasi. Sport ja hasart käivad käsikäes ning mõlemat armastavad inimesed muutuvad Spordilotoga veelgi lähedasemaks. Kui seeläbi saab sportlasi toetada, on rõõm mõlemapoolne.  Siin kaotajaid ei ole, ainult võitjad! Usun ja loodan, et kogu Eesti rahvas tuleb ja annab noortele Spordilotoga hoogu juurde,“ lausus Sõõrumaa.

Eesti Loto eesmärk on müüa 300 000 piletit, mis tähendaks ligi 150 000 euro suurust lisaraha Eesti noortespordile. Toetus läheb Eesti Olümpiakomitee noorte saavutusspordi toetussüsteemile, mille eesmärk on toetada noorsportlaste arengut, suurendada nende konkurentsivõimet ning soodustada üleminekut täiskasvanute klassi. Saavutusspordi toetussüsteemi kuulub sadakond kuni 22-aastast lootustandvat noorsportlast, kes saavad toetust 3000 eurot aastas. Hetkel rahastab Eesti Olümpiakomitee noorte saavutusspordi toetussüsteemi Rahvusvahelise Olümpiakomitee Solidaarsusfondi toetustest ja hasartmängumaksu vahenditega.

Loe pikemalt Eesti Olümpiakomitee lehelt.

Kommentaare veel pole.

Avalda arvamust

Teie e-posti aadressi ei avalikustata. Nõutud väljad on märgistatud tärniga.

Võid kasutada neid HTML tag'e ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>