Eesti Ujumisliit | Tondi 84, 11316 Tallinn
Telefon: +372 603 1530 | E-post: estswim@swimming.ee

Sündmused

Tulevasi sündmused hetkel pole.

Kontaktandmed

Tondi 84, 11316 Tallinn

Telefon: (+372) 603 1530
E-post: estswim@swimming.ee
Arve nr. EE142200221002100431
Reg. nr. 80086145

Suustamise MK etappide ja iluuisutamise EM-i kõrval on Sloveenias kauni Bled järve ääres toimunud vahepeal 2010 aasta Maailma Meistrivõistlused taliujumises, mis kestsid 22.-24. jaanuarini ja kus kohal käisid ka meie kohalikud eesti “hülged” Viimsist: Henri Kaarma, Romet Tepper, Bruno Nopponen, Kinne Tõnnison ja Hannes Viheruuu.

Kolm päeva kestnud võistlustel osales kokku üle 700 võistleja,  kellest suurem enamus oli pärit Soomest, Venemaalt, Rootsist, Lätist kuid kohale oli tuldud ka USA-st, Inglismaalt, Austriast jm, ühtekokku 20-st erinevast riigist. Võistlusi peeti üheksas eri vanusegrupis 25 ja 50 meetristel distantsidel koos eelujumistega, millest kaheksa kiiremat pääsesid edasi finaali. Lisaks oli tõelistele ?jääkarudele ? veel kavas 450 meetrine pikamaaujumine ja ei puudunud ka kujundujumine. Reeglite järgi on taliujumisvõistlustel lubatud ujuda vaid rinnuli või krooli, sukeldumine on keelatud, rinnuliujumises ei tohi pea minna täielikult vee alla, samuti on keelatud mistahes abivahendid, nahka soojendavad määrded ja ravimid. Niiet igati karmid reeglid ning korralik programm.

Tihedas konkurentsis võitsid siiski Viimsi Veeklubi taliujujad kokku 3 individuaalset maailmameistritiitlit, mis läksid Bruno Nopponenile 25m ja 50m krooli- ja 25m rinnuliujumise eest ning 4 hõbemedalit, millest kolm kuuluvad Henri Kaarmale  25m ja 50m krooliujumise ja 450m pikamaaujumise eest.  Neljas hõbemedal tuli klubi noorimale talisuplejale Kinne Tõnnisonile, kes saavutas omas vanuseklassis 25m rinnuliujumise distantsil 2. koha. Kõigile eelnevatele medalitele lisaks võideti veel napilt Venemaa võistkonna ees meeskondlikult kaks teateujumise kulda (4x 25m rinnuli- ja 4x 25m krooliteateujumine), mis kõik kokku teeb Eestile 5 kulda, 4 hõbedat ja lisaks veel mitmed finaalikohad. Teatevõistkonda kuulusid Kinne Tõnnison, , kes saavutas omas vanuseklassis 25m rinnuliujumise distantsil 2. koha. Kõigile eelnevatele medalitele lisaks võideti veel napilt Venemaa võistkonna ees meeskondlikult kaks teateujumise kulda (4x 25m rinnuli- ja 4x 25m krooliteateujumine), mis kõik kokku teeb Eestile 5 kulda, 4 hõbedat ja lisaks veel mitmed finaalikohad. Teatevõistkonda kuulusid Kinne Tõnnison, Henri Kaarma, Romet Tepper ja Bruno Nopponen.

Taliujumine on Põhjamaades üha enam populaarsust kogumas, vajalikke auke järvede ja mere jäässe lasevad rajada paljud kohalikud omavalitsused. Soomes näiteks harrastab taliujumist regulaarselt umbes 80.000  inimest.Teadlaste sõnul on talisuplus tervisele täiesti ohutu, välja arvatud juhud kui inimene seda esmakordselt kõrges vanuses katsetab. Samas stimuleerib see mõttetegevust, aitab kehas toota ergutavaid hormoone ning luua heaolutunnet.

Eelmise aasta Soome taliujumise MV-st ja tänavusest MM-st innustuna otsustasid ka meie mehed võtta jõud kokku ja korraldada kohalikud taliujumisvõistlused meil siin Pirita jõel koostöös ?Pirita Ice? talisuplejate klubiga. Üritus peaks kõigi prognooside kohaselt toimuma 27. veebruaril Pirita jõe kaldal, Winners ?lounge ees. Kõik huvilised on teretulnud ja vabatahtlikest ?jäälõhkujad? on oodatud Viimsi Veeklubiga ühendust võtma e-mailil  info@veeklubi.ee.

Kommentaare veel pole.

Avalda arvamust

Teie e-posti aadressi ei avalikustata. Nõutud väljad on märgistatud tärniga.

Võid kasutada neid HTML tag'e ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>