Eesti Ujumisliit | Tondi 84, 11316 Tallinn
Telefon: +372 603 1530 | E-post: estswim@swimming.ee

Sündmused

Tulevasi sündmused hetkel pole.

Kontaktandmed

Tondi 84, 11316 Tallinn

Telefon: (+372) 603 1530
E-post: estswim@swimming.ee
Arve nr. EE142200221002100431
Reg. nr. 80086145

Eesti Spordimuuseumi ja Eesti Ujumisliidu koostöös on valminud Eesti ujumise 100. juubelile pühendatud ülevaatenäitus, mille üheks naelaks kindlasti üle pikkade aastate taas Eestimaale jõudnud veepallur Mait Riismani 1980. aasta Moskva olümpiamängude kuldmedal.

Spordimuuseumi esimesel korrusel avatud väljapanek koosneb kahest osast, millest ühe – alapealkirjaga ?Ujumine on ilus!? – moodustab Jarek Jõepera nägus ja kõmu tekitanud fotonäitus meie tänastest ujumistippudest.

Teine (ja suurem) osa näitusest – alapealkirjaga ?Ujumine on elus!? – annab ülevaate sajandi jooksul Eestimaal ja Eesti vetel toimunud ujumisalasest tegevusest ning tutvustab ujumisliidu tegemisi, ujumisvarustust, edukamaid sportlasi ning nende säravamaid saavutusi. Külastajaile on uudistamiseks välja pandud hulgaliselt medaleid ja auhindu läbi aegade ning nende seas troonimas Mait Riismani olümpiakuldmedal! Ajaloostendidelt saab uudistada põnevat fotomaterjali ning suurel ekraanil võib kaasa elada meie vahvate pikamaaujujate teekonnale Helsingist üle Soome lahe Tallinnasse.

Ühtlasi leiab huviline vastuse mitmetele teda kindlasti vaevavatele küsimustele: milline nägi välja ujumistrikoo ujumisspordi algusaegadel? Missugusest materjalist on tehtud need salapärased ja tänasel päeval keelatud imetrikood, mille abil purustati kõikvõimalikke ujumisrekordeid? Kas pikamaaujujad tulevad söömise ajaks veest välja? Kas Eestis ikka veepalli mängitakse ja missugune näeb välja veepalluri varustus? Kui palju medaleid on eestlased ujumise suurvõistlustelt võitnud ja missugused need välja näevad? Milliseid auhindu anti ujujaile esimese iseseivuse perioodil?

Ilusat ja elusat ujumist saab Eesti Spordimuuseumis vaadata 31. oktoobrini.

Näitused avatud kolmapäevast pühapäevani kell 11-18 (pileteid müüakse kuni kella 17:30-ni)

Kommentaare veel pole.

Avalda arvamust

Teie e-posti aadressi ei avalikustata. Nõutud väljad on märgistatud tärniga.

Võid kasutada neid HTML tag'e ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>