Eesti Ujumisliit | Tondi 84, 11316 Tallinn
Telefon: +372 603 1530 | E-post: estswim@swimming.ee

Sündmused

Tulevasi sündmused hetkel pole.

Kontaktandmed

Tondi 84, 11316 Tallinn

Telefon: (+372) 603 1530
E-post: estswim@swimming.ee
Arve nr. EE142200221002100431
Reg. nr. 80086145

22. veebruaril külastasid Tallinna Soome Ujumisliidu peasekretär Mikko Sainio ja koondise peatreener Ippe Natunen. Külalisi võõrustasid EOK konverentsi saalis EUL peasekretär Toomas Kleesment ja peatreener Tõnu Meijel.

Kohtumine möödus asjalikus ja sõbralikus õhkonnas, kus mõlemad pooled leidsid teinetesie tegemistest midagi uut ja kasulikku enda jaoks.

Muuhulgas leiti, et Eesti-Soome maavõistlus on mõlemale poolele tähtsaks sündmuseks, mis aitab kaasa tõelise koondisevaimu tekkimisele.
2007. aasta maavõistlus toimub Eestis vastavalt kalenderplaanile ehk 26.-27. mai.
Ka edaspidi peaks maavõistlus jääma maikuu viimasele nädalavahetusele.
Programmi osas tegid soomlased ettepaneku lisada võimalusel 800 ja/või 1500 meetrised distantsid. Võimalik nende varieerimine erinevate aastate maavõistlustel.
Teise ettepanekuga pöördutakse oma riikide vastavate komisjonide poole, et edaspidi mitte piirata ujujate arvu võistkonna sees, punkte toob riigile kaks parimat. Kummagile võistkonnale jääb igal alal 2 lisarada, mille võib täita oma vajaduste järgi. Kui võistkond jätab oma vabad rajad kasutamata, saab need vajadusel täita teise riigi koondis.
50 meetristel distantsidel võib toimuda ka kaks vahetust.
Vastuvõtja garanteerib 25 inimese kohalike kulude katmise (majutus, toitlustus ja vajadusel ka transport).
Järgmine maavõistlus toimub 24.-25. mail 2008. a. Soomes.

Räägiti ka koostööst ujumistreenerite seminaride näol.
Esimese üritusena plaanerib Soome Ujumisliit korraldada käesoleva aasta sügisseminar septembrikuus laeva peal marsruudil Helsinki-Tallinn. Seminar jätkuks järgmisel päeval Tallinnas. Meie treeneritele on seminar avatud ja võimalikult soodsa hinnaga.

Soome pool pakkus välja ka koondiste ühislaagrite korraldamise või paari teise riigi tippujuja kaasamise oma koondise laagritesse. Edaspidi jagatakse infot koondise laagrite korraldamise kohta, et vajadusel ja võimalusel saaksid kõik meie tipud kasutada kõiki võimalusi tulemsue tegemiseks.

Kõne all oli ka teise riigi sportlaste lubamine oma riigi meistrivõistluste eelujumistesse. Siin peab Soome poole reeglite komisjon tegema parandusi oma võistluste läbiviimise määrustesse.

Kommentaare veel pole.

Avalda arvamust

Teie e-posti aadressi ei avalikustata. Nõutud väljad on märgistatud tärniga.

Võid kasutada neid HTML tag'e ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>