Eesti Ujumisliit | Tondi 84, 11316 Tallinn
Telefon: +372 603 1530 | E-post: estswim@swimming.ee

Sündmused

Tulevasi sündmused hetkel pole.

Kontaktandmed

Tondi 84, 11316 Tallinn

Telefon: (+372) 603 1530
E-post: estswim@swimming.ee
Arve nr. EE142200221002100431
Reg. nr. 80086145

Samal ajal kui toimusid Merepäevad, leidis 16.juulil 2010 aset ka järjekordne Tallinna Muuliujumine, mis saab oma nime Merivälja muulilt Pirita muulini ujumise järgi ning kus pikema distantsi esindajatel tuleb sama vahemaad ujuda lausa Tallinna lahes asuva ja rahvasuus tuntud ?kuuli muna? ümbert. Distantsi pikkuseks sai valida vastavalt kas turvalisel rannalal kuni 1km või põhivõistlusena 2,5km või 5km. Nagu ikka ei puudu üheltki korralikult muuliujumiselt tuul ja lained, nii ka sedakorda ei lasknud vana Neptun ise kangemaid ujujad väljaselgitada peegelsiledas vees vaid ikka lainemöllus ja mööda poisid orienteerudes aga vähemasti oli tänavu aasta vesi soe ja mõnus. Võistluskeskus asus Pirita ranna jõe poolses otsas muuli vahetus alguses kuid stardipaika viis ujujad selleks tellitud buss. Osalejatena registreerus kokku 71 inimest, kellest enamus harrastussportlased ning kindlalt sai ületatud ka eelmisel aastal osalenute arv.

Põhidistantsi start toimus täpselt kell 19.00 Merivälja muulilt.

Võistlejaid turvasid EastPole mereaerutajad ning teised vabatahtlikud meresõitjad oma isiklike paatide ja kaatritega, milles igaühes AS GSS Security vetelpäästjad ning  rannalal valvas G4S rannavalve paat. Kõiki lõpetajaid ootas finišis soe tee ja diplom, vanuseklasside võitjaid said aga selleks spetsiaalselt kujundatud medali ning põhidistantsi kiiremad ka võidukarika. Kõigi osalejate vahel loositi välja ka auhinnad ürituse sponsoritelt.

Superdistantsi absoluutarvestuse kiireim oli Bruno Nopponen läbides 5km ajaga 1:15.12, talle järgnesid Martin Laid ajaga 1:18.01 ja Henri Kaarma 1.19.51. Kogu esikolmik esindab Viimsi Veeklubi. Naiste kiireim oli samal distantsil Eve Virkkunen U-klubist ajaga 1.24.50, teisena tuli finišisse Polina Lutshevits Järveosta SK-st, tema aeg 1.32.15, kolmandat julget naist sellel distantsil aga kahjuks ei olnudki.

Poolpikal 2,5km distantsil oli võitja Viimsi Veeklubis harjutav Pärnu UCA esindaja Andrei Makarenko, aeg 43.54, teine oli Raoul Raidna Tallinnast ja kolmas Ergo Tamm triatloniklubist 21CC, ajad vastavalt

48.24 ja 49.39. Naiste võit jagunes võrdselt Ännifriid Põder (KUK) ja Maria Pallase (KUK) vahel, mõlema aeg 44.01 ning naistest kolmandaks tuli kõigest kümne sekundiga võitjatest maas Helen Schmitt, kes sai ajaks 44.11.

Minidistantsil kuni 1km olid kiiremad noortest Alina Kalle ja Rinel Pius mõlemad taas Viimsi Veeklubist ning täiskasvanutest Raily Maalust U-klubist ning Kristo Sepp Tallinnast.

Korraldajad loodavad üritusel osalejate järk-järgulist kasvu aasta-aastalt, propageerimaks nii avaveeujumist kui tervisesportimise üht võimalust kui ka ujumisoskuse vajalikkust, sest nagu näha on korraliku ujumisoskusega võimalik rinda pista nii tuulte kui lainetega ning seda isegi jääkülmas vees, mille tõestuseks võib tuua samade inimeste poolt korraldatud taliujumise meistrivõistlused Pirital veebruarikuus. Mõlema üritusega tahetakse inimesi veenda julgelt osalema täiskasvanute ujumiskursustel, et sellega natukenegi aidata kaasa uppumissurmade vähenemisele kogu vabariigis.

Võistlust kommenteeris Eesti ujumiskoondise peatreener Riho Aljand ning ürituse korralduse eest hoolitses Viimsi Veeklubi.

Siinkohal täname ka kõiki abilisi, kes ürituse korraldusele  kaasa aitasid. Nendeks olid  sponsorid Würth, Teatly ja Jaa Disain, EastPole mereaerutajad eesotsas Margus Lellega, medalikujundaja Tiina Kannistu, merepoidega aitasid Ericsson, Rein Ottosson PK ja Ujumisliit ning lisaks veel paljud teised tublid vabatahtlikud.

Kommentaare veel pole.

Avalda arvamust

Teie e-posti aadressi ei avalikustata. Nõutud väljad on märgistatud tärniga.

Võid kasutada neid HTML tag'e ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>