Eesti Ujumisliit | Tondi 84, 11316 Tallinn
Telefon: +372 603 1530 | E-post: estswim@swimming.ee

Sündmused

Tulevasi sündmused hetkel pole.

Kontaktandmed

Tondi 84, 11316 Tallinn

Telefon: (+372) 603 1530
E-post: estswim@swimming.ee
Arve nr. EE142200221002100431
Reg. nr. 80086145

Augusti alguses liitus Eesti Ujumisliiduga Kirsti Mäesepp, kes võtab üle ujumise algõpetuse projektijuhi koha. Uurisime Kirstilt, kui palju on tema ujumisega kokku puutunud ja millised on tema plaanid uuel positsioonil. 

Kirsti, räägi veidi endast. Millega sa siiani tegelenud oled ja kuidas ujumise juurde jõudsid?

Olen tegelenud ujumisega alates 3. klassist. Tee ujumise juurde algas just kooliujumisest ja sealt edasi viis see kohe ujumistreeningutesse, kus käisin kokku 9 aastat.
Alates 2005. aastast alustasin ülikooliõpingute kõrvalt lasteaialastele mõeldud ujumistundidega, mis on saatnud mind viimased 15 aastat põhitöö kõrvalt justkui hobi ja suure armastusena jagades lastele oma kogemusi ja ujumisrõõmu. Omandasin ka ujumistreeneri kutse ja käisin erinevatel koolitustel, kuid viimastel aastatel tundsin, et sooviksin veelgi täpsemalt teada, kuidas laste treeninguid üles ehitada ja neid täiustada ning otsustasin minna uuesti ülikooli ja alustasin õpinguid 2018. aastal Tallinna Ülikoolis kehakultuuri erialal. Tundub, et veearmastus on hoidnud mind ujumise juures terve minu teadliku elu.
Tänan selle eest oma ujumistreenereid TOP Ujumisklubist – Ain ja Heidi Kaasikut.

Ujumise lõpetasin 11. klassis kuna nägin, et tipptasemele jõudmisel pole minul asja, seega jätkasin erinevate treeningutega, mis andsid kehalist koormust. Proovisin ka triatloni, sest seal on ujumisoskusel suur roll ja ujumistreeningutest saadud vastupidavus toetas nii jooksmist kui ka rattasõitu. Siis aga sündisid lapsed ja huvi võistlemise ja treeningute vastu muutus pigem tervisesportlase tasemele. Samas tuleb tõdeda, et olen oma lapsed alates 3-elukuust juba basseini viinud ja ka nendel on ujumise algtõed selged. Rõõmu toob ka see, et kooliujumist annab minu lastele just seesama õpetaja, kes ka mind lasteaias ujuma õpetas. Proovisin ka oma lapsi edasi suunata ujumistreeningutesse, kuid hetkel on nad valinud teise spordiala, millega tegeleda. Eks tuleb usaldada nende valikuid ja mitte oma soove või teostamata unistusi neile peale suruda. Viimastel talvedel on olnud mulle endale väljakutseks taliujumine – uus ja põnev ala minu jaoks, mis on taaskord seotud ujumisega.

Millega täpsemalt uuel positsioonil tegelema hakkad ja mis on sinu eesmärgid?

Näen, kui suure muudatuse on läbi teinud kooliujumise programm ja püüan sellega kindlasti jätkata, et õpetajad saaksid piisavalt koolitusi ning vajalikke teadmisi, kuidas kooliujumist läbi viia ja täiustada. Soovin, et õpetajad tunneksid, kui suur on nende panus lastele nii tähtsa eluks vajaliku oskuse õpetamisel.

Mis motiveerib sind ujumise algõpetuse ja kooliujumisega tegelema?

Mind ennast motiveerib ujumise juures just algõpetuse osa. Soovin, et igaüks tunneks ennast vees hästi ja saaks üle veega seotud hirmudest. Soovin, et kõigil lastel oleks võimalus osaleda kooliujumises ja saada selgeks ujumise algtõed, et neil oleks turvalisem elu ja nad omandaksid ühe eluks vajaliku oskuse, olenemata kus nad elavad, millises koolis käivad või millised on nende huvid tulevikus. Soovin panustada laste rõõmsamasse ja turvalisemasse tulevikku!


Kirsti kontaktandmed: 

Kirsti Mäesepp
+372 5132 991

Kommentaare veel pole.

Avalda arvamust

Teie e-posti aadressi ei avalikustata. Nõutud väljad on märgistatud tärniga.

Võid kasutada neid HTML tag'e ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>