Eesti Ujumisliit | Tondi 84, 11316 Tallinn
Telefon: +372 603 1530 | E-post: estswim@swimming.ee

Sündmused

Tulevasi sündmused hetkel pole.

Kontaktandmed

Tondi 84, 11316 Tallinn

Telefon: (+372) 603 1530
E-post: estswim@swimming.ee
Arve nr. EE142200221002100431
Reg. nr. 80086145

Laupäeva õhtul autasustas Eesti Ujumisliit möödunud aasta parimaid ujujaid. Parima naisujuja tiitli pälvis Olümpiamängudel 31. koha saavutanud Maria Romanjuk ning parima meesujuja tiitli Olümpiamängudel 33. koha saavutanud Martin Allikvee.

Maria Romanjuki sõnul on konkurents Eesti parima naisujuja tiitlile iga aastaga aina kasvanud. “Mulle meeldib konkurents ning tihe konkurents teeb võistlemise veelgi huvitavamaks,” sõnas Maria.

Nagu ka teistel tippujujatel, on Maria suvised eesmärgid seotud maailmameistrivõistlustega. “Suvel on MM Budapestis, seal tahaks kindlasti ujuda isiklikke. Usun, et ka kõrvalalad nagu nt kompleks võiksid mul hästi minna. Kõrvalalad on mul alates septembrist väga hästi läinud, eriti rahul olen just detsembris toimunud lühiraja Eesti meistrivõistluste tulemustega. Seal ujutud tulemused annavad lootust, et sellel aastal võib midagi huvitavat eest oodata,” rääkis 2016. aasta Eesti parim naisujuja.

Romanjuki ja Allikvee treener Dmitri Kapelin valiti 2016. aasta parimaks treeneriks. “Ta on selline karm, aga oskab väga hästi tehnikat vaadata ja õpetada ning ta ajastab meie vormi alati õigeks ajaks. Inimesena on Dmitri hästi toetav ja tore ning alati valmis aitama, kui on raskusi,” rääkis Romanjuk oma treenerist. Allikvee lisas: “Dima on trennis range, aga nii kui trenn läbi saab oleme nii-öelda sõbrad. Minu jaoks teebki see teda eriliseks ja parimaks.”

Tihedas meeste konkurentsis Ralf Tribuntsovi ja Martin Liivamägi ees parima meesujuja tiitli endale napsanud Martin Allikvee sõnul on meeste konkurents sellele tiitlile alati hästi tihe, mis teebki just asja huvitavaks. “Minu eeliseks oli see, et pääsesin Olümpiamängudele ning Euroopa meistrivõistlustel saavutasin olümpia aladest kõrgeima koha.”

Mida tähendab Eesti parim meesujuja 2016 tiitel Allikveele? “Mul on suur au olla 2016. aasta Eesti parim meesujuja. See tähendab mulle väga palju ning ma teen kõik selleks, et saaksin veel seda auhinda käes hoida,” rääkis Martin Allikvee, lisades 2017. aasta plaanide kohta: “Suvel pean kaitseväkke minema ning soses sellega tuleb see hooaeg mul veidi tagasihoidlikum. Sellegipoolest teen trenni ikka edasi ja mõtlen juba tulevikule ehk järgmisele hooajale.”

Parima meesjuuniori tiitli pälvis Kregor Zirk ning parima naisjuuniori tiitli Kertu Ly Alnek. Poiste klassi parimaks tunnistati Ivan Štšeglov, tüdrukute klassi võidu sai Kertu Kaare.

Teiste kategooriate võitjad leiad siit.

Rohkem pilte leiad Eesti Ujumisliidu Facebooki lehelt.

Kommentaare veel pole.

Avalda arvamust

Teie e-posti aadressi ei avalikustata. Nõutud väljad on märgistatud tärniga.

Võid kasutada neid HTML tag'e ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>