Eesti Ujumisliit | Tondi 84, 11316 Tallinn
Telefon: +372 603 1530 | E-post: estswim@swimming.ee

Sündmused

Tulevasi sündmused hetkel pole.

Kontaktandmed

Tondi 84, 11316 Tallinn

Telefon: (+372) 603 1530
E-post: estswim@swimming.ee
Arve nr. EE142200221002100431
Reg. nr. 80086145

Peaminister Jüri Ratas avaldas eile Eesti Ujumisliidule tänu “Aga mina” kampaanias osalemise eest. 

Eesti Ujumisliit koos Eesti Koolispordi Liiduga kinkisid eeskuju ja väärtuskampaania „Aga mina oskan ujuda” raames Eesti Vabariigile 100. sünnipäevaks ujumise õppevideod. Lisaks sellele korraldati ühiskampaania raames ujumisvõistlusi ja viidi läbi koolitusi ujumisjuhendajatele.

“Ujumisoskus annab lastele rõõmsama ja ohutuma elu. Meie visiooniks on, et kõik eestimaalased oskavad ujuda ja on teadlikud ujumisoskuse olulisusest,” rääkis Helen Link, kes on üks ühiskampaania eestvedajatest, lisades: “Soovime, et kõik teaksid, et ujumisoskus on see, kui nad saavad hakkama 200 m kompleksharjutusega, kus esmalt hüpatakse üle pea vette, ujutakse 100 meetrit rinnuliasendis, seejärel sukeldutakse ja tuuakse käega põhjast ära ese, püsitakse 3 minutit paigal puhates ja asendeid vahetades ning seejärel ujutakse 100 meetrit seliliasendis ja väljutakse veest.”

Koolispordiliidu ja Eesti Ujumisliidu koostöös valminud seitsmes õpetlikus videos käsitletakse enese päästmist vees ning õpetatakse selili-ja krooliujumist. Videotes jagavad teadmisi ja oskusi kogenud ujumisõpetaja ja treener Bruno Nopponen ja olümpialootusest noorujuja Armin Evert Lelle. Peale põhiliste algõpetuse oskuste, nagu sukeldumine, hõljumine ja libisemine, omandamist on need videod toeks nii õppijatele, kui ka õpetajatele.

“Kampaanias osalemine aitab kindlasti kaasa meie missiooni sõnumi levikule. Organisatsiooni siseselt mõistame veel selgemalt, et oleme osa tervikust, mis aitab tagada rahva tervist ja turvalisust,” rääkis Helen, lisades: “Ühises kampaanias osalemine võimendab iga üksiku tegevuse mõju ja meie kampaania tegevused ning ühiskampaanias osalemine on üks vahend meie eesmärgi saavutamiseks.”

Ujuma õppimiseks õppevideote tootmine eelmisel aastal ja sellega jätkamine sellel  aastal on üks paljudest tegevustest, millega Eesti Ujumisliit loob võimalusi ujumisoskuse omandamiseks. Selleks kevadeks valmivad Haridus- ja Teadusministeeriumi tellimusel loodavad e-õppematerjalid ujumise algõpetuseks I kooliastmes.

Eesti Ujumisliit on alates 2018. aastast kooliujumise koordinaator.

Kommentaare veel pole.

Avalda arvamust

Teie e-posti aadressi ei avalikustata. Nõutud väljad on märgistatud tärniga.

Võid kasutada neid HTML tag'e ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>