Eesti Ujumisliit | Tondi 84, 11316 Tallinn
Telefon: +372 603 1530 | E-post: estswim@swimming.ee

Sündmused

Tulevasi sündmused hetkel pole.

Kontaktandmed

Tondi 84, 11316 Tallinn

Telefon: (+372) 603 1530
E-post: estswim@swimming.ee
Arve nr. EE142200221002100431
Reg. nr. 80086145

Homme, 16. jaanuaril on meil au võõrustada kaugeid külalisi Norrast. Külas on Per Irgens Norrast, kes viib läbi koolituse “Ujumisviiside tehnika õpetamine ” ning Christin Kjosmoen koolitusega “Väikelaste ujumine”. Koolitused toimuvad Viimsi Keskkoolis.

Per Irgensi koolitus on nö loogiline järg ka Eesti kehalise kasvatuse õpetajae seas väga populaarseks osutunud „Õpime ujuma“ raamatule. Kui kõik see, mis on õpime ujuma raamatus on selgeks saanud, siis saavad ujumistreenerid minna täpsemalt ujumisviiside õpetamise ja nende tehnikate lihvmise juurde ja just seda tulebki meie klubide ujumisjuhendajatele ja treeneritele Per Irgens õpetama. Registreerunud on üle 44 osaleja ja koolitus on väga praktiline nagu oli ka „Õpime ujuma“ koolitus. Koolituse idee tuleb treeneritelt endilt, kes on läbinud esimese koolituse on hakanud kohe ka sellele järge küsima.

Christin Kjosmoeni koolitus keskendub sellele, kuidas anda lapsele juba varases eas oskused sukelduda, hõljuda,  libiseda ja vees edasi liikuda.  Erinevad rahvusvahelised uuringud  on tõestanud, et mida varem lapsed vees oskusi omandama  hakkavad seda lihtsamalt ja kiiremini neil hiljem tuleb ka ujumisoskus.  Kui meil Eestis on päris levinud beebiujumine ja kursused alates 4-5 eluaastast, mis on ka kõik väga olulised, siis katmata on just see koht, kus lapsevanem tuleb väikelapsega koos ujulasse ning lapsevanem on nö. vahelüli lapse ja juhendaja vahel. Sedasi  õpivad laps ja lapsevanem mõlemad ja tõuseb ka lapsevanema  teadlikkus ujumisoskusest  ja selle tähtsusest. Just sellise meetodi arendamisega Kjosmoen tegelebki.

Koolitust rahastavad Island, Liechtenstein ning Norra Euroopa Majanduspiirkonna toetuste ja Norra toetuste vahendusel.

Kommentaare veel pole.

Avalda arvamust

Teie e-posti aadressi ei avalikustata. Nõutud väljad on märgistatud tärniga.

Võid kasutada neid HTML tag'e ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>