Eesti Ujumisliit | Tondi 84, 11316 Tallinn
Telefon: +372 603 1530 | E-post: estswim@swimming.ee

Sündmused

Tulevasi sündmused hetkel pole.

Kontaktandmed

Tondi 84, 11316 Tallinn

Telefon: (+372) 603 1530
E-post: estswim@swimming.ee
Arve nr. EE142200221002100431
Reg. nr. 80086145

Ujumis alustati 11. augusti keskpäeval Lätist Kuramaa-poolsest otsast. Ka seekord nagu Soome lahe ületamise katsel eelistas Henri Kaarma ainsana kolmest ujuda ilma kalipsota. Kolmas mees, Romet Tepper oli varem teinud kaasa juulikuus läbi viidud saaretuuri (Mandri-Vormsi-Hiiumaa-Saaremaa-Muhu), mis kokkuvõttes tuli küll pea 29 km pikkune, kuid distantsid olid jagatud etappideks ja korraga ujuti maksimaalselt 12 km. 
Hommik algas väikese ebameeldiva üllatusega, kus ühe saatepaadi mootor ei käivitunud ja see põhjustas ajagraafikus lausa mitmetunnise hilinemise. Otsustati viimaks siiski sõita ühe paadiga üle, et ujujad saaksid juba startida ja teine paat pidi hiljem neile järele sõitma. Meeste sõnul ootas neid stardipaigas ilus liivarand ja soe päikeseline ilm. “Hea meelega viskaks kalipsod seljast ja hakkaks hoopiski päevitama”, ütles Bruno Nopponen. Mehed hüppasid vette kell 12.12 ja võtsid suuna Sõrve majaka peale. Läti rannalt alates saatis ujujaid veel 4-liikmeline Läti piirivalve- ja vetelpäästekaater. Lätlased ilmutasid ürituse suhtes suurt huvi ja nende paadimeeskond saatis pidevalt teateid meeste asukoha kohta. Veetemperatuur kõikus 17,9 – 19.9 kraadi vahel. Alguses oli tuul kergelt tagant kuid hiljem pööras läände ja meestel oli palju tegemist, et trajektooril püsida. Laine kõrgus tõusis Sõrve rannikule lähenedes kohati 2 meetrini. Pool maad läbisid ujujad koos, kuid siis sai viimaks sõidukorda ka teine saatepaat, mis haakis end Bruno Nopponeni temposse ja eemaldus ülejäänud seltskonnast . Eesti piiril tuli ujujaid saatma veel ka Eesti piirivalve kaater.
Bruno lõpuaeg oli 21.44. Kokku kulus temal distantsi läbimiseks 9 tundi ja 32 minutit. Teistel oli sel hetkel veel ees viimased 2 km, kuid randa jõudmiseks tuli neil läbida veel tõeline kolgata tee. Laine oli selleks hetkeks tõusnud juba pea kahemeetriseks ja väljas oli kottpime. Romet Tepperi ja Henri Kaarma lõpuaeg oli 22.56, mis teeb nende Kura kurgu ületamise ajaks 10 tundi ja 44 minutit. Iseenesest ujumisele läinud aeg ei olnudki “teap mis”, kuid olud olid teised kui kunagi varem. Peab tunnistama, et lõpp kippus juba lausa ekstreemseks ja mehed jõudsid kaldale nibin-nabin omal jalal, kuna lained muudkui kasvasid ja ööpimeduses ei näinud isegi sõrme suhu pista.

Võistlusinfot vahendas Janika Tüür.

Ujumisliit õnnitleb vapraid VIM-mehi ja soovib neile jätkuvaid edukaid ettevõtmisi avaveeujumises.

Kommentaare veel pole.

Avalda arvamust

Teie e-posti aadressi ei avalikustata. Nõutud väljad on märgistatud tärniga.

Võid kasutada neid HTML tag'e ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>