Eesti Ujumisliit | Tondi 84, 11316 Tallinn
Telefon: +372 603 1530 | E-post: estswim@swimming.ee

Sündmused

Tulevasi sündmused hetkel pole.

Kontaktandmed

Tondi 84, 11316 Tallinn

Telefon: (+372) 603 1530
E-post: estswim@swimming.ee
Arve nr. EE142200221002100431
Reg. nr. 80086145

Eelmisel nädalal 200 m seliliujumises Eesti rekordi ujunud Aleksa Goldi nime on ilmselt paljud ujumisega seotud inimesed kuulnud, kuid tema elust Kanadas ning seosest Eestiga teavad märksa vähemad. Järgnevalt saate lugeda veidi lähemalt, kes on Aleksa Gold, millised on tema selleaastased plaanid ning mida ta lisaks ujumisele veel harrastab.

Aleksa Gold on 18-aastane ujuja, kes on üles kasvanud Torontos, Kanadas koos oma vanemate ning õe Vanessa ja venna Jukuga (Josh). Aleksa vanavanemad põgenesid pärast teist maailmasõda Eestist Kanadasse, kus järeltulevad põlved siiani elavad.

Eesti kodakondsuse sai Aleksa 2004. aastal, kuid spordikodakondsus anti talle alles sellel aastal, mis tähendab, et nüüd esindab Aleksa rahvusvaheliselt Eestit mitte Kanadat.

Ujumisega alustas neiu juba 4-aastaselt, sest nii ta ema kui ka õde ja vend tegelesid ujumisega. 2016. aastal osales Aleksa ka Eesti meistrivõistlustel, kus ta püstitas juunioride rekordeid ning hulganisti medaleid. Eestis esindab Aleksa ORCA ujumisklubi ning Kanadas Toronto Swim Clubi, treenides koos olümpia 100 m vabaltujumise kuldmedalisti Penny Oleksiakiga.

Juunis lõpetab Aleksa keskooli ning plaanib minna Toronto Ülikooli bioteadusi õppima. Ülikooli ujumismeeskonnas hakkaks ta koos treenima 100 m seliliujumise maailmarekordi omaniku Kylie Massega ja MMi medalisti Rebecca Smithiga.

Sellel hooajal on Aleksa keskendunud põhiliselt kahele tippvõistlusele. Üheks nendest oli Kanada meistrisvõistlused, kus Gold 200 m seliliujumises Eesti rekordi ujus. “Ma olen sel aastal väga kõvasti treeninud, nii et minu ujutud aeg ei olnudki väga suur üllatus,” rääkis Aleksa, lisades: “Ma teadsin, et suudan nii kiiresti ujuda, aga arvasin et ujun selle aja pigem selle aasta lõpus.” Teine võistlus, millele Aleksa sellel aastal keskendub, on Euroopa meistrivõistlused.

Peale EM-i loodab Aleksa ka Eestit külastada, et oma siinseid sugulasi näha. Eriti meeldib talle just Tallinna vanalinn ning neiu loodab, et ehk õnnestub tal sel aastal tervelt kuu aega Eestis veeta nagu eelmise külastuskorra ajal 2016. aastal.

Aleksa Gold on lisaks ujumisele ka kiire jooksja. Novembris toimunud Kanada krossijooksu meistrivõistlustel võitis Aleksa 4 km jooksus hõbemedali. Ühtlasi on Aleksa juunioride arvestuses üks parimaid Kanada krossijooksjaid.

 

Kommentaare veel pole.

Avalda arvamust

Teie e-posti aadressi ei avalikustata. Nõutud väljad on märgistatud tärniga.

Võid kasutada neid HTML tag'e ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>