Eesti Ujumisliit | Tondi 84, 11316 Tallinn
Telefon: +372 603 1530 | E-post: estswim@swimming.ee

Sündmused

Tulevasi sündmused hetkel pole.

Kontaktandmed

Tondi 84, 11316 Tallinn

Telefon: (+372) 603 1530
E-post: estswim@swimming.ee
Arve nr. EE142200221002100431
Reg. nr. 80086145

Miko Mälberg püstitas Pekingi olümpiamängudel 50 meetri vabaltujumises 22,37ga suurepärase Eesti rekordi.

Üheksandas eelujumises osalenud Mälberg sai kokkuvõttes 25. koha, mis on Pekingi olümpiamängudelt meie ujujate parim saavutus.

Eelmine rekord kuulus 22,65ga Indrek Seile.

“Kui võistluste esimesed päevad olid meie esindusele igati rõõmsad, siis võistluste 5. päev tõi meid jälle kahe jalaga tagasi maa peale. Sellest päevast ootasime üpris palju ja palju sai ka välja öeldud. Kuid läks nii nagu ikka ehk üpris kesiselt. Triinu treener ootas sooritust 54 sekundi sisse ja liblikujumine andis ka heast vormist selgelt märku. Triinu seekordne etteaste oli aga tavapärasest erinev ning tulemus ei rahuldanud teda ennast ega ka pöidlahoidjaid. Kõigil meie ujujail oli soojenduse aeg väga hea minek. Mingeid probleeme polnud. Nii Andres kui Martin olid trikoo valikuga rahul, kuigi Andres mainis peale starti, et ehk oleks pidanud proovima hoopis Arena pikki ujumispükse. Triinu otsustas ka selle distantsi ujuda Speedo trikoos. Esialgsetel andmetel ütles Arena Leedu koondisele koostöö lepingu üles.
Ka päev pärast starti ei osanud Martin kommenteerida eilset ebaõnnestumist. Distantsi esimene pool oli rekordi graafikus, kuid alt vedasid nii rinnuli kui ka vabaujumise etapp. Eriti nõrgaks jäi just vabaujumise ujulapikkus. Selge on see, et kui tahame õnnestumisi sellisel tasemel, siis peavad olema paigas kõik ettevalmistumist puudutavad küsimused.
Andres ujus välja oma elu teise tulemuse, kuid mees ise loomulikult tulemusega rahul polnud. Andres on näinud palju vaeva oma ettevalmistumise planeerimisel ning elluviimisel. Mõtlemisainet on piisavalt.
Tänane päev oli hoopis teisest mastist. Miko ujumine oli ilus ja võimas. Nagu ka rekordki. Miko on jätnud oma tegemistes väga professionaalse mulje. Kindlad otsused ja rahulik tegemine. Tulemuseks fantastilne rekord. Tore oli ka see, et meie ujujaid on tulnud toetama ujujate perekonnad. Tribüünil istusid nii Martini kui Miko vanemad. Tänu EOK-le õnnestus ujujate vanematele korraldada ka olümpiküla külastamine.
Homne päev paneb siis punkti nende mängude olümpiaujumistele.
Nii Triin kui tema treener on optimistid. Nii nagu kogu meie koondis.”
Tõnu Meijel
Peking

Kommentaare veel pole.

Avalda arvamust

Teie e-posti aadressi ei avalikustata. Nõutud väljad on märgistatud tärniga.

Võid kasutada neid HTML tag'e ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>