Eesti Ujumisliit | Tondi 84, 11316 Tallinn
Telefon: +372 603 1530 | E-post: estswim@swimming.ee

Sündmused

Tulevasi sündmused hetkel pole.

Kontaktandmed

Tondi 84, 11316 Tallinn

Telefon: (+372) 603 1530
E-post: estswim@swimming.ee
Arve nr. EE142200221002100431
Reg. nr. 80086145

Homme algavad Ungaris 43. juunioride Euroopa meistrivõistlused ujumises, kus eestlastest on stardis 14 sportlast. Kogenud Eesti koondislane Martin Liivamägi teeb ülevaate, millele tasuks 6.-10. juulini Hodmezovasarhely’s toimuval juunioride EMil tähelepanu pöörata.

Juunioride Euroopa meistrivõistlustest võtab tänavu osa pea 750 sportlast 47 riigist. Eestit esindab Ungaris 14-liikmeline sportlasdelegatsioon, kellest viis on täitnud A- ning üheksa B-normatiivi. “Tänavune juunioride koondis on küllaltki suur ning seal on ka piisavalt talenti, et häid tulemusi näidata,” lausus Liivamägi. “Järgmise viie päeva jooksul näeme kindlasti nii õnnestumisi kui ka altminekuid, kuid loodetavasti on meie ujujad hooaja kõige tähtsamaks võistluseks hästi valmistunud ning suudavad oma tipptulemusi parandada.”


Koondise suurima lootusena toob Liivamägi välja Kregor Zirgi ja 100 meetri liblikujumise distantsi. “Usun, et hea õnnestumise korral võib ta tuua Eestile üle kümne aasta taas medali,” ütles ta. “Kregor peab aga energiat väga hästi jagama, sest starte koguneb viie päeva jooksul üpris palju.” Kogenud Eesti koondislase sõnul tuleks silma peal hoida ka Margaret Markvardtil ja Kertu Ly Alnekil, kes on hea vormi korral võimelised finaalikoha eest ujuma. “Põnevusega tuleks jälgida ka teateujumisi,” lausus Liivamägi. “Eelmisest aastast on 4x100m vabaujumise segateatevõistkonnal ette näidata finaalikoht,” lisas ta.

ALNEK

Liivamägi sõnul on nii Zirgil, Markvardtil kui ka Alnekil tiitlivõistlustelt piisavalt kogemusi, mis neile kindlasti kasuks tulevad. “Juunioride EMil mängib peale füüsilise tugevuse suurt rolli ka vaimne ettevalmistus,” lausus ta. “Lihtsam on minna võistlustele, kui on ette teada, mis kohapeal toimuma hakkab.”  Liivamägi lisas, et omaealistega võistlemine on juunioridele kindlasti kergem, kui ujuda täiskasvanute vastu.

Kõik A-normatiivi täitnud (Kregor Zirk, Margaret Markvardt, Kertu Ly Alnek, Veronika Olem, Armin Evert Lelle) ujujad on Liivamägi arvates võimelised ujuma poolfinaalidesse. “Kõigil neljal on võistlustel paar põhiala ja ka mõned kõrvalalad, mida nad saavad kasutada võistlustele sisseelamiseks,” ütles ta. “Loodetavasti näeme ka mõnda Eesti rekordit.” Liivamägi sõnul on juunioride Euroopa meistrivõistlused B-normatiivi täitnud ujujate jaoks kohaks, kus ennast tõestada.  “Kuna B-normiga ujujatel suuri pingeid peal ei ole, siis võib olla just mõni neist suudab oma isiklikku tulemust korralikult parandada,” lausus ta.

Euroopas juunioride tase on kõrge ning tihedas konkurentsis ei saa olema kindlasti kerge. “Samas on eestlased viimastel aastatel juunioride EMil osalenud väga hästi,” sõnas Liivamägi. “Viimati ei pääsenud ükski koondislane finaali 2012. aastal. Kahel viimasel aastal on sellega hakkama saanud Daniel Zaitsev ja enne seda Martin Allikvee.”

 

Eesti koondis:

Kertu Ly Alnek, Margaret Markvardt, Veronika Olem, Kregor Zirk, Armin Evert Lelle, Karel Seli, Sander Paavo, Henry Uriko, Matis Hiie, Kristina Maria Jaamul, Vladimir Turu, Tiit Matvejev, Hendrik Ütt, Maksim Muravjov

 

Homme võistlevad:

N 50 meetrit rinnuli – Kristina Maria Jaamul

M 50 meetrit liblikat – Armin Evert Lelle, Maksim Muravjov, Sander Paavo, Kregor Zirk

N 100 meetrit vabalt – Kertu Ly Alnek

M 100 meetrit selili – Matis Hiie, Armin Evert Lelle, Vladimir Turu

N 400 meetrit kompleksi – Margaret Markvardt

N 200 meetrit selili – Veronika Olem

M 4×100 vabaujumise teatevõistkond

 

Eelvõistlused on Eesti aja järgi kavas kell 10.30 ja finaalid kell 18.30.

Ajakava näeb SIIT.

Kõiki tulemusi saab vaadata SIIT.

Otseülekandele saab jälgida SIIT.

Kommentaare veel pole.

Avalda arvamust

Teie e-posti aadressi ei avalikustata. Nõutud väljad on märgistatud tärniga.

Võid kasutada neid HTML tag'e ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>