Eesti Ujumisliit | Tondi 84, 11316 Tallinn
Telefon: +372 603 1530 | E-post: estswim@swimming.ee

Sündmused

Tulevasi sündmused hetkel pole.

Kontaktandmed

Tondi 84, 11316 Tallinn

Telefon: (+372) 603 1530
E-post: estswim@swimming.ee
Arve nr. EE142200221002100431
Reg. nr. 80086145

6. aprillist 11. juunini toimus kampaania “parima ujumisoskusega klass”, milles osales pea 2500 õpilast üle Eesti. Kampaania peaauhinna võitjaks osutus Laagri Kooli 4D klass. 

“Mul on hea meel, et õpetajad tulid kampaaniaga kaasa ja aitasid seeläbi viia sõnumit ujumisoskusest ja selle olulisusest suure hulga lasteni, kes olid valmis oma oskused proovile panema ja oma oskusest teadlikuks saama. Arvan, et selle kampaania mõju jõudis ka kõigisse osalenud koolidesse ja osalenud laste kodudesse ning pani veel suurema hulga inimesi kasvõi korra mõtlema ujumisoskuse olulisusele ja sellele, milliseid lisavõimalusi pakub omandatud ujumisoskus,” räägib Õpime ujuma projektijuht Helen Link, lisades: “Olen väga tänulik ka kõigile toetajatele, kes sõnumi levitamisele toeks tulid. Igaühe panus on siin oluline – õpetaja, õpilase, toetaja ja kaasamõtleja.”

Kampaania eesmärgiks oli motiveerida õpilasi ujuma õppima, teadvustada ujumisoskuse vajalikkust ja selgitada, mida tähendab ujumisoskus. Eesti Ujumisliit on koostöös ujumisõpetajate, päästeameti ja Eesti Vetelpäästeseltsiga välja töötanud ujumisoskuse kompleksharjutuse, millega saab ujumisoskust mõõta. Kampaanias osalemiseks tuli oma klassi õpilastega ujuma minna ja kontrollida, kui paljud lapsed suutsid selle harjutuse sooritada.

Ujumisoskuse kompleksharjutus kõlab järgnevalt: Hüppa sügavasse vette, uju 100 m rinnuli asendis, sukeldu, too käega põhjast ese, püsi paigal puhates ja asendeid vahetades kolm minutit, uju seejärel 100 m selili asendis ja välju veest.

Kampaanias osales 115 klassi üle Eesti. Tervelt 70,5% õpilastest, kes proovisid ujumisoskuse kompleksharjutust teha, said sellega edukalt hakkama. Neid klasse, kus terve klass proovis komplkeksharjutusi teha ja kõik õpilased sellega ka edukalt hakkama said, oli neli.

Neli parima ujumisoskusega klassi üle Eesti:

  • Kadrina Keskkooli 8A klass (õpetajad: Rutt Kuusemäe ja Jaan Rummi)
  • Laagri Kooli 6T klass (õpetaja: Mari Tarning)
  • Laagri Kooli 4C klass (õpetaja: Jaana Tooming)
  • Laagri Kooli 4D klass (õpetaja: Riina Belousov)

Nelja parima klassi vahel loositi välja peaauhinnad, milleks olid pääsmed Pärnu Tervise Paradiisi veekeskusesse ja ujumisprillid Arenalt ning Sportlandilt. Loosi tahtel võitis peaauhinna Laagri Kooli 4D klass. Palju õnne nii klassile kui ka õpetajale!

Kõigi osalenud õpetajate vahel loositi välja Toila SPA Hotelli Wellnesskeskuse Orhidee pääse kahele ja kolm Atlantis H2O Aquaparki ja saunakeskuse 3h perepääset.

Õpetajatest osutusid võitjateks:

  • Tallinna Nõmme Põhikooli kehalise kasvatuse õpetaja Elve Didvig võitis perepääsme Atlantis H2O Aquapark’i ja saunakeskusesse.
  • Rakvere Põhikooli kehalise kasvatuse õpetaja Karin Põdra võitis perepääsme Atlantis H2O Aquapark’i ja saunakeskusesse.
  • Kuusalu Keskkooli õpetaja Tiina Lõbu võitis perepääsme Atlantis H2O Aquapark’i ja saunakeskusesse.
  • Paide Gümnaasiumi õpetaja Riina Õun võitis Toila SPA Hotelli Wellnesskeskuse Orhidee pääsme kahele.

Lisainfo ja varasemad vaheauhindade võitjad on leitavad kampaanialehelt: ujumisklass.ee

Eesti Ujumisliit tänab kõiki, kes kampaaniat toetasid ja selles osalesid!

Võitjatega võtakse ühendust.

Kommentaare veel pole.

Avalda arvamust

Teie e-posti aadressi ei avalikustata. Nõutud väljad on märgistatud tärniga.

Võid kasutada neid HTML tag'e ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>