Eesti Ujumisliit | Tondi 84, 11316 Tallinn
Telefon: +372 603 1530 | E-post: estswim@swimming.ee

Sündmused

Tulevasi sündmused hetkel pole.

Kontaktandmed

Tondi 84, 11316 Tallinn

Telefon: (+372) 603 1530
E-post: estswim@swimming.ee
Arve nr. EE142200221002100431
Reg. nr. 80086145

Täna allkirjastasid linnapea Mihhail Kõlvart ja Capital Milli tütarettevõtte Tondiraba Ujula OÜ esindaja Tanel Samuel hoonestusõiguse seadmise lepingu, mis võimaldab ehitada Lasnamäe linnaossa Varraku tänavale olümpianormidele vastava ujula koos igapäevast lõõgastust pakkuva vee- ja spordikeskusega.

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvarti sõnul on projektist räägitud viimased kümme aastat. „Rajatavat ujulat ei vaja mitte ainult tallinlased, vaid kogu riik,“ märkis Kõlvart ja lisas, et piirkonnas, kuhu ujula ehitatakse, näeb Tallinn suuremat spordilinnaku tekkimist, sest kohe kõrval on juba olemas tipptasemel Tondiraba Jäähall.

Kõlvart lisas, et piirkonnas, kuhu ujula ehitatakse, näeb Tallinn suuremat spordilinnaku tekkimist, sest kohe kõrval on juba olemas tipptasemel Tondiraba Jäähall.

Möödunud aastal Tallinna Linnavaraameti korraldatud Varraku tn 14a ja 14b ehitustööde kontsessiooni riigihankele esitati üks pakkumus – Capital Mill OÜ tütarettevõtte Tondiraba Ujula OÜ poolt, mis vastas kõigile kvalifitseerimise ja pakkumise tingimustele ning kuulutati hanke võitjaks.

Capital Milli partner Tanel Samueli sõnul on spordile suunatud infrastruktuur üks uutest väljunditest, millele Capital Mill soovib tulevikus üha enam keskenduda. “Me tunneme, et sedalaadi spordi- ja vabaajakeskus on antud piirkonnast puudu. Lisaks annab olümpianõuetele vastava ujula ehitamine võimaluse panustada Eesti spordi arengusse laiemalt ning kindlasti rikastab kogukonna elu ja lisab uusi võimalusi spordihuvilistele. Oleme tänulikud Tallinna linnale, et saame projektis osaleda ning teeme kõik võimaliku, et kogukond jääks uue hoonega rahule.

Hoone tuleb mitmeotstarbeline, kuna on ühendatud nii tervisekeskus spaaga, pallisaalid erinevate spordialade harrastamiseks ning lisaks soovitakse juurde tuua ka muud vajalikud tugiteenused.

Linn sõlmib hanke võitjaga 50 aastaks hoonestusõiguse seadmise lepingu, mille tingimused näevad ette ujula avaliku kasutuse ja võimaluse rahvusvaheliste spordivõistluste korraldamiseks.

Esialgse kava kohaselt on ujula ehituse alguseks planeeritud 2021. aasta sügis ning ujula valmib 2025. aasta lõpuks. Ujula projekteeritakse ning ehitatakse koostöös Eesti Ujumisliiduga.

Kommentaare veel pole.

Avalda arvamust

Teie e-posti aadressi ei avalikustata. Nõutud väljad on märgistatud tärniga.

Võid kasutada neid HTML tag'e ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>