Eesti Ujumisliit | Tondi 84, 11316 Tallinn
Telefon: +372 603 1530 | E-post: estswim@swimming.ee

Sündmused

Tulevasi sündmused hetkel pole.

Kontaktandmed

Tondi 84, 11316 Tallinn

Telefon: (+372) 603 1530
E-post: estswim@swimming.ee
Arve nr. EE142200221002100431
Reg. nr. 80086145

Eelmisel nädalavahetusel Indianapolises toimunud ISL-i (International Swimming League) esimesel etapil püstitas Kregor Zirk võimsa Eesti rekordi 400 m vabaltujumises. 

Zirgi püstitatud uueks 400 m vabaltujumise Eesti rekordiks lühirajal on 3.44,75. Varasem rekord ajaga 3.47,51 kuulus samuti Kregori nimele ja oli ujutud 2016. aastal Tallinnas.

5.-6. oktoobrini Indianapolises toimunud ISL-i esimesel etapil kogus kõige enam punkte Kregori koduklubi Energy Standard. Uurisime Kregor Zirgilt, millised muljed olid tal peale esimest ISL võistlust.

Püstitasid 400 m vabaltujumises võimsa Eesti rekordi. Kuidas õnnestus selline tulemus juba hooaja alguses ujuda?

Arvan, et väga palju aitas kaasa tugev konkurents ja tahe ujuda hästi, et tiimile võimalikult palju punkte tuua. Kindlasti ei oodanud ma nii head aega, aga ega ma ei mõelnud ka enne starti sellele. Keskendusin lihtsalt võistlemisele.

ISL on uutmoodi põnev, sest võistlus toimub tiimide vahel mitte individuaalsel tasandil. Räägi lähemalt, mis tunne oli sellise formaadiga võistlusel võistelda ja mis emotsioone see tekitas.

Mulle meeldis väga ajaloo esimene ISL võistlus. Tõsine tiimi tunne tekkis ja polnud sellist tunnet nagu võistleksin enda jaoks. Sain ka sellest aru, et selles liigas on ajad teisejärgulised. Kõik oleneb sellest, kes saab esimesena käe seina ja toob tiimile rohkem punkte. Kindlasti uus formaat ehk otse finaalid ja palju starte lühikese aja jooksul vajab harjumist. Arvan, et aja möödudes arenen nii ma ise kui ka treenerid ja õpime, kuidas selliseks võistluseks valmistuda, kohapealse tiheda graafikuga toime tulla ning sellest taastuda.

Juba sellel nädalavahetusel on ISL võistluse järgmine etapp Napolis. Kuidas selleks valmis oled? Mida sa seal ujud? Kas liiga väsitav ei tundu mitu nädalavahetust järjest võistelda?

Olen järgmiseks etapiks samamoodi valmis nagu esimeseks. Nüüd on ka väike kogemus juba olemas ja närve kulub vähem. Minu arvates on see hea, et järjest võisteldakse. Nii hoiavad ujujad ja korraldajad selle liiga mõtet käimas (inglise keeles: keeping momentum) ja ISL on üldiselt rohkem pildis. Neid võistlusi saab võtta ka väga hea treeninguna. Kõikide ujujate jaoks on see üks osa ettevalmistusest olümpiamängudeks.

Millised on sinu selle hooaja plaanid ja eesmärgid?

Hetkel on lühiraja hooajal plaanis teha kaasa kõik ISL etapid ja pääseda finaali, mis toimub 20.-21. detsembril. Võistlen ka Euroopa lühiraja meistrivõistlustel, mis toimuvad nädal aega pärast viimast ISL etappi.

 

Inglise keelse kokkuvõtte ISL võistluse esimesest etapist leiab SwimSwam lehelt.

Kommentaare veel pole.

Avalda arvamust

Teie e-posti aadressi ei avalikustata. Nõutud väljad on märgistatud tärniga.

Võid kasutada neid HTML tag'e ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>