Eesti Ujumisliit | Tondi 84, 11316 Tallinn
Telefon: +372 603 1530 | E-post: estswim@swimming.ee

Sündmused

Tulevasi sündmused hetkel pole.

Kontaktandmed

Tondi 84, 11316 Tallinn

Telefon: (+372) 603 1530
E-post: estswim@swimming.ee
Arve nr. EE142200221002100431
Reg. nr. 80086145

Rahvusvahelise Ujumisliiga (ISL) teise hooaja esimesed lahingud on peetud ja tulemused teada. Uurisime Energy Standardi ridades võistlevalt Kregor Zirgilt, millised on värsked muljed ja  kuidas uuenenud formaat teda mõjutanud on.

ISL-i esimesel võistluspäeval ujus Kregor Zirk 100 m liblikat nii individuaalselt kui ka teateujumises. Individuaalujumise aeg oli 52,35 (8. koht) ja teateujumise aeg 51,78. Teisel päeval startis Kregor 30-minutilise vahega 200 m liblikujumises, kus ta saavutas 6. koha ajaga 1.54,37, ja 200 m vabaltujumises, kus ta tuli ajaga 1.45,90 kaheksandaks.

Teise hooaja esimese võistluse võitis Cali Condorsi 567 punktiga, Energy Standard oli teisel kohal 463 punktiga.

Kregor, mis tunne oli üle pika aja võistelda?

Üle pika aja võistelda oli üllatavalt okei. Otseselt mingit suurt närvi ei olnud nagu eelmisel aastal, kui ISL alles algas. Võistlustunnetust võiks küll rohkem olla, kuid eks see tuleb iga stardiga juurde.

Kuidas ISL-i teise hooaja esimeste startidega rahule jäid?

Ma arvan, et esimese võistlusega saab üldpildis väga rahule jääda. Eks esimene päev ei olnud võib-olla päris nii hea, kui oleks võinud olla, aga teisel päeval oli juba päris hea olla. Tunnetus oli parem ja olin üpriski enesekindel.

Kuidas formaadimuudatused nii sulle kui ka Energy Standardile mõjusid? 

Esimesel päeval saime kohe aru, et see uus jackpoti* reegel on väga väga oluline, sest enamik punkte võideti just sellega. Teisel päeval oligi meie põhi eesmärk võimalikult palju punkte just läbi jackpoti reegli tuua. Eks see natuke teistsugune ja veidi harjumatu hetkel ole ja kindlasti soosib mingeid tiime rohkem kui teisi, kuid saame hakkama. Tiimi strateegia valimine on edaspidi kindlasti lihtsam.

Mind ennast reeglite ega ka programmi muudatused otseselt väga ei mõjutanud. Programm oli üpris hea, sest ei olnud väga pikki distantse ega ka liiga lühikesi vahesid alade vahel.


Järgmine kord näeme Kregorit ja Energy standardit võistlustules juba novembri esimestel päevadel.

*Jackpoti reegel tähendab, et igal alal on välja töötatud marginaal ning kui võitja aeg on ükskõik kellest kiirem antud marginaali võrra, siis saab võitja tema punktid endale. Aegade marginaali ja täpsema kirjelduse leiab: https://isl.global/isl-2019-technical-information/.

Kommentaare veel pole.

Avalda arvamust

Teie e-posti aadressi ei avalikustata. Nõutud väljad on märgistatud tärniga.

Võid kasutada neid HTML tag'e ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>