Eesti Ujumisliit | Tondi 84, 11316 Tallinn
Telefon: +372 603 1530 | E-post: estswim@swimming.ee

Sündmused

Tulevasi sündmused hetkel pole.

Kontaktandmed

Tondi 84, 11316 Tallinn

Telefon: (+372) 603 1530
E-post: estswim@swimming.ee
Arve nr. EE142200221002100431
Reg. nr. 80086145

24. veebruaril toimus Nõmme ujulas A-koondislaste testimine, mis sisaldas nii videoanalüüsi, liiges-ja lihasteste kui ka laktaaditesti. Lisaks testimisele toimus ka koondislaste pildistamine.

EULi peatreeneri Janno Jürgenson kommenteeris päeva järgnevalt: “Vabariigi aastapäevale pühendatud testimine kujunes väga edukaks. Kohal olid peaaegu kõik koondise sportlased va üks haigestuja ja kaks sportlast, kes treenivad hetkel välismaal (Zirk ja Tribuntsov). Hea meel oli näha, et ka kõik treenerid olid kohal ning ei olnud oma head tuju maha unustanud! Päeva alustuseks ootas kõiki tort ja tikuvõileivad ning suured tänud selle abi eest lähevad treener Merlile. Kõik said selga uued Arena koondise särgid, milles sündised kohe ka värsked fotod, mida hakkame peagi kasutama koondislaste tutvustamiseks koduleheküljel. Fotograaf Kristi kunstisilm ei vedanud meid alt.
Kõik koondislased läbisid 3 testimisvooru:
a) 5×200 laktaadi testi, oma treenerite valvsa silma all.
b) Videoanalüüsi jaoks veealuse filmimise, mille tarbeks vedasin isiklikult käru kokku 4 km, hea trenn tehtud igatahes.
c) Liiges- ja lihastestid, kus meie koondise abimees füsioterapeut Mati Arend oma meeskonda juhtis ja sportlastele väärt tagsisidet andis.
Sportlastele kujunes päev kindlasti korralikuks pingutuseks, kuid sellest sünnib ka väärt info ja analüüsi võimalus neile endile ja nende treeneritele. Tänud ka maja perenaisele Marele, et ta ikka vee meie jaoks soojas hoidis!”

Lisaks peatreenerile jäid päevaga rahule ka koondislased. Martin Liivamägi kommenteeris päeva järgnevalt: “Üldiselt sujus kõik väga hästi. Mitmed huvitavad testid ning loodetavasti hiljem ka hea analüüs tehtud tööst. Kohene tagasiside oli väga kasulik.” Koondislane Armin Evert Lelle lisas: “Väga tore oli. Sai ennast teistega võrrelda nii laktaadis, kiiruses kui ka vastupidavuses. Kindlasti võiks kunagi uuesti teha, et arengut jälgida.”

Nädalavahetusel toimusid järgmised testimised juba Tartus. 25. ja 26. veebruaril läbisid koondislased koormustestid, hüppevõime testid ning kehakoostise analüüsi. Janno Jürgensoni sõnul oli rõõm näha, et sportlastel oli positiivne emotsioon nendest päevadest ja koondislased uurisid juba, millal see uuesti toimub.

Pildid 24. veebruarist:

Kommentaare veel pole.

Avalda arvamust

Teie e-posti aadressi ei avalikustata. Nõutud väljad on märgistatud tärniga.

Võid kasutada neid HTML tag'e ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>