Eesti Ujumisliit | Tondi 84, 11316 Tallinn
Telefon: +372 603 1530 | E-post: estswim@swimming.ee

Sündmused

Tulevasi sündmused hetkel pole.

Kontaktandmed

Tondi 84, 11316 Tallinn

Telefon: (+372) 603 1530
E-post: estswim@swimming.ee
Arve nr. EE142200221002100431
Reg. nr. 80086145

Viimasest pikemast ujumisretkest on pea aasta möödas ja mehed on valmis uueks väljakutseks avamerel. Viimati ujutud 45km pikkune lõik Kihnust Pärnusse on juba ajalooks muutumas ning ees seisab uus siht Lätist Ruhnu ujuda.
Teekonna pikkus ?joonlauaga? teeb ligi 40km aga enamasti ei suudeta  lainete ja hoovuste mõjul otse kurssi hoida ja seega on võimalik, et tegelik teekonna pikkus kujuneb märksa pikemaks. Kaks aastat tagasi ujus sama seltskond üle tugeva lainetusega Kura kurgu Lätist Sõrve ning tuleva aasta soovitakse ära vormistada ka järele jäänud viimane, üle 50 km pikkune Ruhnu Kihnu lõik, mis peaks lõpetama Liivi lahe ujumiste seeria, kuid mis kindlasti kujuneb pea sama pikaks ja raskeks kui varasemalt kogetud üle Soome lahe ujumine. 

Mehed asuvad teele Kolka neeme tipust 26. juuli hommikul kell 5.00  ja loodavad jõuda Ruhnu saare randa kella 21 paiku õhtul.  Seltskonda kuulub juba varasemalt tuttav kolmik ? Henri Kaarma, Romet Tepper ja Bruno Nopponen ning saatemeeskonda lisaks kaks kogenud ja avaveeujumisega ise lähedalt kokkupuutunud meest ? Priit Vehm ja Rene Berezin. Teleoperaator Priit Vehm on üks nendest, kes alles kolm aastat tagasi koos Brunoga üle Soome lahe ujus kuid seekord otsustas ise paati jääda, et võimalust kasutades meeste pingutused filmilindile salvestada.

Viimsi veeklubi ujujad on ülipikki vahemaid avaveekogudel alistanud varemgi, ühest küljest tõestamaks enesele ja teistele, et võimatu on võimalik, teisalt aga kindla eesmärgiga propageerida Eestis ujumist. Ülipikki vahemaid väisates viiakse ujumisoskuse vajalikkuse sõnumit edasi nii linnast linna kui mandrilt väikesaartele tõestuseks, et hea ujumisoskusega on võimalik läbida nii pikki vahemaid kui rinda pista suurte lainetega.

Mehed on varem ujunud veel Võrtsjärvest Tartusse, üle Soome lahe Porkkalast Suurupisse kui väisanud mandri?Vormsi?Hiiumaa?Saaremaa ja Muhu vahel.

Ujujate teekonda on võimalik jälgida veebilehel: http://tourdevim.blogspot.com/ 

Kommentaare veel pole.

Avalda arvamust

Teie e-posti aadressi ei avalikustata. Nõutud väljad on märgistatud tärniga.

Võid kasutada neid HTML tag'e ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>