Eesti Ujumisliidu ja meie sportlaste oktoober möödus tegusalt!
1.–3. oktoobrini toimus Berliinis FINA MK etapp, kus Eneli Jefimova ujus 200 meetri rinnuli eel- kui ka finaalujumises uue Eesti noorte, juunioride ja naiste rekordi. Eelujumise tulemus oli 2.22,99 ja finaali oma 2:22,20. Selle tulemusega saavutas Eneli hõbemedali!
100 meetri rinnuliujumises parandas neiu jällegi Eesti noorte, juunioride ja absoluutklassi rekordit ja ujus finaalis ennast teisele kohale tulemusega 1:04,95.
3. oktoobril tegi “Pealtnägija” loo sünkroonujujatest ja millised nende trennid välja näevad. Vaata ja loe lugu SIIT.
6. oktoobril toimusid nii EUL-i juhatuse kui ka kohtunike kogu koosolekud, mille protokollid on nähtaval kodulehel ja üleval sinisele lingile klõpsates.
7.–9. oktoobril toimunud Budapesti MK etapil võistlesid spordiklubi Garant esindajad Alex Ahtiainen, Daniel Zaitsev, Maria Romanjuk ja Veronika Olem.
Suurepärast vormi näitas Alex Ahtiainen, kes ujus 100m liblikas uue isikliku ajaga 51,96 ning pääses 8.kohaga finaali. Finaalis Alex oma tulemust ei parandanud ning jäi ajaga 52,14 kaheksandaks.
50 meetri liblika distantsil ujus Daniel ajaga 23,18 ennast kuuendana finaali, Alex parandas 0,02 sekundiga oma isiklikku, ujudes 23,90, kuid paraku jäi finaalkohast veidi puudu.
Maria ujus 50 rinnulis ajaga 31,62 ennast seitsmendana finaali.
8. oktoobril tähistas legendaarne ujumistreener Viive Solli enda 80. juubelit.
Paar päeva hiljem, 10. oktoobril, tähistas teenekas ujuja ja treener Sergei Maksimov enda 65. juubelit!
13. oktoobril toimus Treenerite kogu juhatuse koosolek, mille protokolli leiad SIIT.
16.–17. oktoobril toimus Tartus Aura Veekeskuses Aura Open Cup, kus ujusid kaks noorsportlast uued Eesti rekordid:
Alan Smok spordiklubist Garant distantsil 100 meetrit selili uus Eesti noorte rekord ajaga 54.58!
Eneli Jefimova 50 meetri rinnuliujumises uus Eesti Noorte ja juunioride rekord ajaga 30,14.
Eesti Ujumisliidus alustas 18. oktoobril uue kommunikatsioonijuhina tööd Katre Roomets.
20. oktoobril toimus selle kuu teine EUL-i juhatuse koosolek, mille protokoll ja selle lisad on leitavad SIIT.
Kregor Zirk osales 21.–23. oktoobril FINA MK etapil Dohas.
Mees võitis 400 meetri vabaltujumises pronksmedali ajaga 3.42,35, mis on ühtlasi tema paremuselt teine tulemus! Zirk ujus endale ka 200 liblika distantsil hõbemedali ajaga 1.53,06.
200 meetri vabaltujumises saavutas Zirk viienda koha ajaga 1.43,94, mis on pool sekundit aeglasem kui Eesti rekord. See tulemus on ka mehe uus hooaja tippmark.
Meisterujumise U-klubi oli 22.–24. oktoobril Soome mastersujumise meistrivõistlustel.
Kokku naaseti Soome mastersujumise pika raja meistrivõitlustelt 19 kulla, 6 hõbeda ja 4 pronksiga!
Kolm kulda saadi teateujumise esikohtadega (segavõistkondade 4 x 50 kombineeritud, 4 x 50 vabalt ja 4 x 100 kombineeritud, kõik 240-279 vanuseklassides).
Individuaalselt tulid Soome meistriteks Lembit Laht (4 x), Kaia Kulla (3 x), Sirje Voolmaa (3 x), Kristiina Arusoo (3 x + 1 hõbe), Aksel Luige (2 x) ja Merle Vantsi (1 x + 3 hõbedat).
Ossi Vallemaa saagiks oli 2 hõbedat ja 1 pronksmedal, Andrus Vakeril 2 pronksi ning Aleksandr Krõlovil 1 pronksmedal.
Konkureerides 51. Soome ujumisklubiga õnnestus klubidevahelises punktiarvestuses saavutada suurepärane 5. koht!
25.-26. oktoobril toimus “Õpime ujuma” koolitus ja 27. “Õpime ujuma 2” koolitus Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskuses. Nende kohta leiad rohkem infot Kooliujumise Facebooki lehelt.
30. oktoober läksid viis meie sportlast: Eneli Jefimova, Maria Romanjuk, Daniel Zaitsev, Armin Evert Lelle ja Cevin Anders Siim Euroopa lühiraja meistrivõistlustele, mis toimus 2.–6- oktoobril Kaasanis. Kõiki tulemusi näed SIIT ja kokkuvõtted on nähtaval meie kodulehel!