Eesti Ujumisliit | Tondi 84, 11316 Tallinn
Telefon: +372 603 1530 | E-post: estswim@swimming.ee

Sündmused

Tulevasi sündmused hetkel pole.

Kontaktandmed

Tondi 84, 11316 Tallinn

Telefon: (+372) 603 1530
E-post: estswim@swimming.ee
Arve nr. EE142200221002100431
Reg. nr. 80086145

Liikumisaastal, aastanumbriga 2023, tähistab Eesti Vabariik oma 105. sünnipäeva. Sel puhul toimub Keila Tervisekeskuses algusega kell 10 ujumistreeneri ja Keila Tervisekeskuse juhataja Toni Meijeli eestvedamisel traditsiooniline teateujumine.

Teateujumise traditsioon sai alguse 2018. aastal, Eesti Vabariigi 100. sünnipäeval kingitusena meie väärikas eas riigile, toona 100×100 ujumisena. Idee algataja Toni Meijel: „Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva auks tuli soov teha midagi ujumisteemalist ja ujumissõpradega seotut. Algusest peale oli mõte seda üritust traditsioonina jätkata, kaasates igal aastal vastavalt Vabariigi vanemaks saamisele ühe ujuja lisaks.“ Nii pääsebki sellel aastal startima 105 ujujat, kellest igaüks peab läbima 100 m vabalt valitud ujumisstiilis. Sellest ka tänavuse teatujumise nimetus 105×100. „Starti on oodatud kõik, kes suudavad 100 m ujudes läbida. Tippujujatel on sellel ajal tavaliselt laagrid või võistlused, seega koondise esinumbreid ei ole väga ujumas käinud,“ jätkab Toni Meijel, „eelmisel aastal jäi üks registreerunu tulemata ja siis ujus üks osaleja kaks korda. Teateujujate seas on olnud ka välismaalasi ning sellelgi aastal on mõned juba kirjas. Minu lemmikud osalejad on aga need ujumispered, kes on esindatud mitme põlvkonnaga – ujujad koos lastevanematega, kellest paljud on endised ujujad, ja vanavanematega. Ligikaudu pooled osalejatest on praegused ja endised ujujad, lisaks ujumisega seotud inimesed ja Keila kogukonna (kooli, spordiklubide) liikmed. Algusaastatel oli eesmärk hoida lõpptulemus alla 2,5 tunni, kuid eelmisel aastal see enam ei õnnestunud.“ Toni Meijel ütleb, et on mees, kes hindab traditsioone ja seetõttu on igal aastal Vabariigi sünnipäeva teateujumist alustanud sama noormees, kes esimesel aastal oli kõige noorem osaleja.
Sünnipäevaujumise ankrumees on alati peakorraldaja Meijel ise. Meijel on rahul, et osalejate seas on paljude ujumisklubide liikmed: „Aktiivsemad klubid on TOP Ujumisklubi, Järveotsa Gümnaasiumi Spordiklubi, Argo Ujumisklubi, Aquaway Ujumisklubi, Briis Ujumisklubi ja Orca Ujumisklubi. Sellel aastal on kirjas ka Wiru Swim ja Keila Swimclub ujujaid.“ 17 päeva enne teateujumist on järel veel viimased 15 kohta. Tegemist on populaarse ja hinnatud üritusega, kus kohad täituvad kiiresti. Seega, kes on veel kahevahel – viimane võimalus. Kirjuta toni@keilasport.ee ja pane end kirja!

Peakorraldaja tunnistab, et nüüdseks on tegemist juba väljakujunenud traditsioonilise teateujumisega, mille toimumist iga aasta 24. veebruaril oodatakse ja juba jaanuari lõpus hakatakse uurima, millal kutse tuleb. Vabariigi aastapäeva teateujumine on kuuldavasti inspireerinud ka mujal Eestis ujumisringkondi sarnast ettevõtmist läbi viima. Kes aga ujuma ei mahu või sel aastal veel ei söanda osaleda, siis sünnipäevasangarile pühendatud teateujumisel on ergutav publik igati oodatud!

Kommentaare veel pole.

Avalda arvamust

Teie e-posti aadressi ei avalikustata. Nõutud väljad on märgistatud tärniga.

Võid kasutada neid HTML tag'e ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>