Eesti Ujumisliit | Tondi 84, 11316 Tallinn
Telefon: +372 603 1530 | E-post: estswim@swimming.ee

Sündmused

Tulevasi sündmused hetkel pole.

Kontaktandmed

Tondi 84, 11316 Tallinn

Telefon: (+372) 603 1530
E-post: estswim@swimming.ee
Arve nr. EE142200221002100431
Reg. nr. 80086145

Louisiana ülikoolis õppiv Karl Johann Luht täitis märtsi alguses TYR Pro Swim Series ujumisvõistlusel Euroopa meistrivõistluste A-normatiivi 50 m seliliujumises ajaga 25.69. Uurisime temalt, kuidas normatiivi täitmine õnnestus ning millised on selle hooaja olulisemad võistlused ja eesmärgid:

Kui raske oli EM-i normi täita?

Olin just teinud korraliku ettevalimistuse konverentsi meistrivõistlusteks, mis toimusid veebruari lõpus. Olin korralikult jõudu ja kiirust vees kogunud, seega läksin lihtsalt oma tööd ära tegema. Kuna vorm oli veel päris hea konverentsi meistrivõistlustest, siis ei olnud A-normatiivi väga raske ära ujuda.

Kas pead EM-i A-normi täitmist enda parimaks ujumisalaseks saavutuseks?

Ei ütleks nii. A-normi täitmine on rohkem vaheetapp millegi suurema saavutamiseks. Oma seniseks suurimaks saavutuseks loeksin Noorte Olümpial ujumist.

Millised on selle hooaja kõige olulisemad võistlused?

Sellel hooajal olid/on kõige olulisemad võistlused NCAA meistrivõistlused ja pikaraja EM. Kahjuks oli palju ebaõnne NCAA normi täitmisega ja jäin 0.02 sekundi kaugusele kvalifikatsiooni normist. Nüüd aga pööran kogu oma tähelepanu pikaraja EM-iks valmistumisele. Selle hooaja suurim eesmärk on kindlasti hea esitus EM-il.

Mida pead enda suurimaks tugevuseks?

Kuna minu treeningute põhirõhk on jardi basseinis ujumine, siis kindlasti on mu kõige tugevam külg veealused osad.

Kas ja kuidas erinevad USA treeningud Eesti omadest?

Eks ikka treeningud olenevad rohkem treeneri ideoloogiast mitte nii väga asukohast. Minu jaoks põhiline erinevus on olnud kilometraaži vähendamine ja selle asendamine kõrgema intensiivsusega ujumisega.

—-

Euroopa pikaraja meistrivõistlused ujumises toimuvad augusti alguses Glasgow-s Šotimaal.

—-

Foto: swim.garant.ee

Kommentaare veel pole.

Avalda arvamust

Teie e-posti aadressi ei avalikustata. Nõutud väljad on märgistatud tärniga.

Võid kasutada neid HTML tag'e ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>