Eesti Ujumisliit | Tondi 84, 11316 Tallinn
Telefon: +372 603 1530 | E-post: estswim@swimming.ee

Sündmused

Tulevasi sündmused hetkel pole.

Kontaktandmed

Tondi 84, 11316 Tallinn

Telefon: (+372) 603 1530
E-post: estswim@swimming.ee
Arve nr. EE142200221002100431
Reg. nr. 80086145

Eile presenteeriti Tallinna Ülikooli terviseteaduste ja spordi teaduskonnas uut eesti keelset ujumise käsiraamatut “Täiuslik ujumine – tehnika ja taktika”.

Raamatus analüüsivad autorid, prof. Rein Haljand ja Toomas Tamp maaila, Euroopa ning Eesti parimate ujujate tehnikamudeleid. Analüüsitavad on tippsportlased, kes omavad arvestatavaid tiitleid ja rekordeid, testitavate hulgas on väga tuntud ujujad: olümpiavõitjad, maailamrekordiomanikud, maailmameistrid, Euroopa meistrid ja ka Eesti parimad. Kuulsamatest nimedest näiteks: Ian Thorpe, Lars Frölander, Aleksandr Popov, Jani Sievinen, Mark Foster, Inge de Bruin, Therese Alshammar, Anna-Karin Kammerling, Johanna Sjöberg, Emme Igelström, Otylia Jedrzejczak, Bartosz Kizierowski, Peter Mankoc, Oleg Lisogor, Andrei Serdinov. Kokku on teostatud kaugelt üle tuhande ujuja tehnika analüüsi.

Sportlikus ujumises on võistlustel kasutusel 15 erinevat tehnilist liigutustegevust vastavalt ujumisviisidele ja võistlusdistantsidele. Kõikide nende liigutustegevuste tehnika loogilised mudelid on kirjeldatud järgneva skeemi kohaselt:

– perioodide ja faaside nimetused;
– liigutustegevuse üldeesmärk;
– üldise liigutustegevuse mõtestamisülesanded;
– vastava ala võistlusmäärustega määratletud nõuded;
– detailne liigutustegevuse kirjeldus perioodeide ja faaside kaupa.

Raamatus on analüüsitu kohta ohtralt illustratsioone. Nagu mitmedki maailma ujumise autoriteedid on väitnud, on Eesti teadlaste analüüsimeetod maailma mastaabiski teedrajav.

Raamatu väljaandmist on toetanud Tallinna Ülikool, Eesti Kultuurkapital, Hasartmängumaksu Nõukogu, IGEPA group, hr. Tiit Nuudi. Projekti juhtis ja raamatu toimetas hr. Sven Sommer.

Seda vajalikku käsiraamatut on võimalik hankida Piritalt spordiraamatukogus juhataja Viive Roomere käest sularaha eest.
Ülekandega ostes tuleb ühendust võtta prof. Rein Haljandiga (rein@swim.ee), kes väljastab elektroonse arve ning raamatu saab kätte kas spordiraamatukogust, prof. Rein Haljandi käest või saadetakse see soovi korral koju kätte.
Raamat maksab 450 krooni.

Peagi on ilmumas ka ujumisõpetuse ja -tehnikaalane DVD.

Kommentaare veel pole.

Avalda arvamust

Teie e-posti aadressi ei avalikustata. Nõutud väljad on märgistatud tärniga.

Võid kasutada neid HTML tag'e ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>