FINA alustas tööd ujumiskostüümidele esitatavate nõuete täiustamiseks
FINA täitevkomitee, ujumise tehnilise komitee, juriidilise komisjoni, treenerite komisjoni ja sportlaste komisjoni esindajad kohtusid 20. veebruaril Lausanne´is kuueteistkümne spordivarustust tootva firma esindajatega. Nõupidamise eesmärgiks oli kehtivatesse reeglitesse ?FINA nõueded ujumiskostüümide aksepteerimine? võimalike paranduste tegemine.
Tuginedes nõupidamisel käistletud ettepanekutele ning täiendustele, arutab FINA büroo neid büroo koosolekul 12.-14. märtsil 2009. a. Dubais (AÜE) ning lähtub oma otsustes järgmisest aspektidest:
DISAIN: ujumiskostüüm ei tohi katta kaela, õlgu ja sääre alumist osa kandadeni.
MATERJAL: kostüümi valmistamiseks kasutatud materjali maksimaalne paksus tohib olla 1 mm.
Kasutamisel peab kostüüm võtma keha kuju.
Materjal ei tohi tekitada õhupatja.
UJUVUS: Ujumiskostüümi ujuvus ei tohi ületada 1 njuutonit (100 g).
KONSTRUKTSIOON: Keelatud on kasutada igasuguseid väliseid stimuleerivaid või mõjutavaid vahendeid (näiteks elektrostimuleerinne, keemiliste või meditsiiniliste vahendite eraldumine jne.)
Kõik kinnitatud ujumiskostüümide mudelid peavad olema toodetud sama lõike järgi, ilma kindlale sportlasele valmistatud variatsioonideta või modifitreeninguteta.
KASUTAMINE: sportlane ei tohi korraga selga panna mitut ujumiskostüümi.
KONTROLL: FINA koostab oma sõltumatu kontrolli ja testimise programmi. Teaduslikku testimist hakkab läbi viima Sveitsi Föderaalse tehnoloogia ja polümeersete ja komposiitsete materjalide laboratoorimi intsituut professor G.-A. Mensoni juhtimisel.
KINNITAMINE: Sportlike ujumiskostüümide valmistajad peavad esitama avaldused oma toodangule kasutamise nõusoleku saamiseks alates 31. märtsist 2009. a.
Reeglid, mis hakkavad kehtima alates 1. jaanuarist 2010. a., vaadatakse läbi samuti FINA büroo koosolekul. Üheks tähtsamaks läbi vaatamise aspektiks saab olema läbimatute materjalide kasutamise piiramine.
?FINA on selle küsimusega tutvunud hoolikalt ja koos huvitatud pooltega ning Sveitsi Föderaalse tehnoloogia instituudi ekspertiisiga jõudis parima võimaliku lahenduseni.
Nende reeglite parandustega näitab FINA, et jälgib edaspidigi sportliku tehnilise varustuse arengut, järgides oma peamist puhta spordi printsiipi. Samal ajal, kui me tervitame spordivarustuse tehnoloogia arengut, on vaatmata sellele tähtsamaks fakotriks sportlaste ettevalmistus ning nende füüsilised võimed tulemuste saavutamisel?, ütles FINA president Mustapha Larafaoui.