Eesti Ujumisliit | Tondi 84, 11316 Tallinn
Telefon: +372 603 1530 | E-post: estswim@swimming.ee

Sündmused

Tulevasi sündmused hetkel pole.

Kontaktandmed

Tondi 84, 11316 Tallinn

Telefon: (+372) 603 1530
E-post: estswim@swimming.ee
Arve nr. EE142200221002100431
Reg. nr. 80086145

3.–5. juunil toimusid Portugalis, Setubalis Euroopa juunioride meistrivõistlused avaveeujumises.

Pildil (vasakult) on treener Sander Paavo, Erik Anja, Jaan Pasko ja treener Sergei Pasko.

Esimesel päeval oli stardis Jaan Pasko juunioride II vanuseklassis ehk tema distantsiks oli 7,5 km. Laupäeval ujus Erik Anja juunioride vanemas vanuseklassis 10 km.

Jaan Pasko 7.5 km aeg oli 1 tund 44.17,3 minutit. Selle ajaga saavutas noormees 21. koha. Eelmisel aastal oli ta 5 km distantsil 12. kohal.

Jaan rääkis, et kuni esimese poini oli tal kõik hästi ja ta oli alguses isegi viies, kuid peale esimese poi pööret tõmmati teda kaks korda jalast ning selle tulemusena kaotas ta kiirust ja natuke ka tähelepanu. Jaan pidi hakkama uuesti kiirust üles ehitama. Kokkuvõttes ujus ta hea aja ja koha.

Erik Anja seekord 10 km distantsil enda aega kirja ei saanud, sest ta lõpetas esimest lõpetajast üle 30 minutit hiljem. FINA reegel 10km distantsil on, et kui esimene ujuja lõpetab siis on teistel ujujatel aega pool tundi, et jõuda finišisse. Erikul läks 2 minutit ja 38 sekundit üle ajalimiidi.

Noormees ütles, et esimesed kaks ringi oli hea ujuda, aga siis pöördus hoovus esimese sirge peal vastu ning muutis liikumise väga raskeks.

Setubali võistlusi ja avaveeujumist üldiselt kommenteeris kohapeal olnud treener Sander Paavo:

Eesti avaveeujujad on pigem olnud erinevatel tiitlivõistulstel teiseskümnes, kuna konkurents on avavees väga tihe. See on tingitud sellest, et treenitud on füüsiliselt vägale heale tasemele, kuid siis tuleb mängu ujumise taktika, närvid ja kogemused.

Tihti võib olla nii, et esimesena lõpetanud ujuja et pruugi üldse võistluse ajal olla liider, vaid lõpusprindis teinud õigel hetkel õige otsuse ja kiirendanud. Tihtipeale võivad 30 parimat ujujat olla 1–10 sekundi sees. Eestlaste avaveeujumine hakkab paremaks minema. Jaan tõestas et Eesti avaveeujujad on võimelised võitlema ka heade kohtade eest avavees.

Avaveeujumine on väga keeruline ala, kuna iga võistlus on erinevad tingimused ja avavees võib kõike juhtuda, ühel päeval oled esimene teisel päeval võid olla hoopis tagapool.

Millal me medalini jõuame, seda ei oska öelda, aga kui teha korraliku tööd, ning hea õnnestumise korral, on kõik võimalik.

Võistlus oli väga hästi korraldatud. Kiidusõnad korraldajatele: nii LEN-ile kui Portugali ujumisliidule. Setubali avaveeujumise rada on maailma raskeim lainete ja hoovuste tõttu.

Teamleaderite kohtumisel anti väga korralik ülevaade ilmast, nimelt mis kell hoovused trassil vahetuvad ning millal peavad olema ujujad valmis raskusteks.

Nägin ka oma silmaga ära, kui kiiresti võib ookeanis veetase tõusta, nimelt tund aega enne võistlust sai jootmispontoonile minna kuiva jalaga, aga ujujad läksid starti juba märja jalaga. Võistlustel oli tagatud väga hea turvalisus: vees turvasid ujujaid ligi 12 mootoriga sõidukit + 20 kajakki. Üks ujuja toodigi kanderaamil välja.

Kokkuvõtteks ütleb Sander Paavo, et avaveeujumine on karm ala ning alati peab olema valmis ootamatusteks. See on aga selle ala ilu ja võlu.

Vaata kõiki tulemusi SIIT.

Kommentaare veel pole.

Avalda arvamust

Teie e-posti aadressi ei avalikustata. Nõutud väljad on märgistatud tärniga.

Võid kasutada neid HTML tag'e ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>