Eesti Ujumisliit | Tondi 84, 11316 Tallinn
Telefon: +372 603 1530 | E-post: estswim@swimming.ee

Sündmused

Tulevasi sündmused hetkel pole.

Kontaktandmed

Tondi 84, 11316 Tallinn

Telefon: (+372) 603 1530
E-post: estswim@swimming.ee
Arve nr. EE142200221002100431
Reg. nr. 80086145

Eesti Koolispordi Liit ja Eesti Ujumisliit kingivad eeskuju ja väärtuskampaania „Aga mina oskan ujuda” raames Eesti Vabariigile 100. sünnipäevaks ujumise õppevideod. 

 

Ujumisoskus on eestlastele, kui mereäärsele rahvale elementaarne liikumisoskus, mille omandamisel saab turvaliselt tegeleda veel paljude teiste vee ja veekogudega seotud tegevustega. Lisaks annab ujumisoskus juurde tervist ja turvalisust. Mida varem ja paremini inimene ujuma õpib, seda kasulikum on. 

 

Koolispordiliidu ja Eesti Ujumisliidu koostöös valminud seitsmes õpetlikus videos käsitletakse enese päästmist vees ning õpetatakse selili-ja krooliujumist. Videotes jagavad teadmisi ja oskusi kogenud ujumisõpetaja ja treener Bruno Nopponen ja olümpialootusest noorujuja Armin Evert Lelle. Peale põhiliste algõpetuse oskuste, nagu sukeldumine, hõljumine ja libisemine, omandamist on need videod toeks nii õppijatele, kui ka õpetajatele.  

 

Eesti Koolispordi Liidu presidendi Lauri Luige sõnul on antud programmi eesmärk aidata koolinoorel ja ka õpetajal end paremini kehalise kasvatuse tunniks ette valmistada. „Kui teoorias asi selge, saab ujumistundi senisest tulemuslikumalt kasutada. EKSL’i eesmärk on aidata kaasa koolinoorte tervislike ja sportlike eluviiside arendamisele,“ sõnas Luik. 

 

Eesti Ujumisliidu president Karol Kovanen lisab, et valminud ujumisvideod on  EUL-i üks tegevustest seoses eeskuju ja teavituskampaaniaga „Aga mina oskan ujuda“, mille läbi Eesti Ujumisliit soovib kinkida Eestile 100 aasta juubeli puhul lapsed, kes oskavad ujuda ja väärtustavad ujumisoskust tervisliku eluviisi ühe osana. 

 

Siin kõigile vaatamiseks ja tutvumiseks õppevideod.

Kommentaare veel pole.

Avalda arvamust

Teie e-posti aadressi ei avalikustata. Nõutud väljad on märgistatud tärniga.

Võid kasutada neid HTML tag'e ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>