Eesti Ujumisliit | Tondi 84, 11316 Tallinn
Telefon: +372 603 1530 | E-post: estswim@swimming.ee

Sündmused

Tulevasi sündmused hetkel pole.

Kontaktandmed

Tondi 84, 11316 Tallinn

Telefon: (+372) 603 1530
E-post: estswim@swimming.ee
Arve nr. EE142200221002100431
Reg. nr. 80086145

Pekingi olümpamängudel oli täna 100 meetri vabaujumise stardis Eesti rekordi omanik Danil Haustov. Kahjuks ei suutnud Danil ennast ületada ning tagasihoidlik aeg 50,92 jättis ta 51. kohale.

Danil Haustovile kuuluv Eesti rekord võrdub 50,37-ga ja on ujutud käesolav aasta märtsikuus EM-il Einhovenis.

Teise Eesti ujujana oli stardis Martti Aljand, kes sai 200 meetri rinnuliujumises ajaks 2.16,52, mis andis 46. koha.

Eesti rekord, mis kuulub sellest aastast Martti Aljandile on 2.16,31.

Homme on stardis Triin Aljand 100 meetri vabaujumises, Andres Olvik 200 meetri seliliujumises ja Martin Liivamägi 200 meetri kompeksujumises.

“Olümpiamängude ujumisvõistluste esimene pool on selja taga.
Teine ja kolmas võistluspäev olid meie ujumisele väga edukad. Vladimir Sidorkin tegi meie rekorditabelisse päris märkimisväärse paranduse. Nimelt 28 aastane, Ivar Stukolkini ujutud rekord 200 meetri vabaujumises on nüüdseks ajalugu. Vova oli hea hoos, kohe peale võistlust olid tema esimesd sõnad “kui saaks vette hüpata, siis paneks veel paremini”. Vladimir on lühikese ajaga võitnud olümpiakoondises üpris juhtiva positsiooni. Ikka oma asjaliku ning rahuliku suhtumisega nii treeningutesse kui koondise tegemistesse.
Võistluste kolmandal päeval kummutas Elina Partõka kõikide skeptikute väited ujudes välja üsna kopsaka rekordiparanduse 200 meetri vabaujumises. Pärast ujumist avaldas Elina ka oma tegeliku eesmärgi – alistada 2 minuti piir. Seda kinnitas ka tema treener Tatjana Partõka.
Tänane päev jahutas meie hoogu veidi maha. Danilil 100 meetri vabaujumise etteaste polnud loodetul tasemel. Ujumine oli erinev sellest, mida oleme Danili puhul sellel hooajal korduvalt näinud. Puudus terav minek ning rahul polnud mees ise ega ka treener. Viimased päevad askeldasime kõik koos trikoo sobitamisega, kuid lõpuks päris sobivat ei leidnudki ning Danil ja treener otsustasid Speedo kasuks. Ütlen välja ka oma arvamuse. See oli vale samm. Usun, et Danil oleks ükskõik millist Arena kostüümi kasutades ujunud välja vabariigi rekordi. Singapuri laagrist alates torkas silma veidi ülepingutatud sebimine, mis kulmineerus trikoo valimisega.
Martti oli tubli ja temal jäi rekordist puudu kahe kümnendiku jagu. Ujumine ise oli tehniline ja Martti võitles lõpuni. Martti ujus oma mõlemad distantsid Arena Revolution+ trikoos.
Homme on taas tõsine tööpäev. Starti asuvad kolm ujujat: Triin 100 meetri vabaujumises, Martin oma bravuuralal 200 meetris kompleksis ning Andres 200 meetri seliliujumises.
Õhk ujulas on elektrit täis. Phelps teeb imetegusid ja mitte tema üksi. Meeste 4 x 100 meetri vabaujumine võttis paljunäinud ujumisrahva lausa tummaks. Homne päev algab ujujate treeninguga olümpiaküla ujulas. Võtab ohkama, 10 rajaline 50 meetrilne välisujula…. “
Tonu Meijel
Peking

Kommentaare veel pole.

Avalda arvamust

Teie e-posti aadressi ei avalikustata. Nõutud väljad on märgistatud tärniga.

Võid kasutada neid HTML tag'e ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>