Eesti Ujumisliit | Tondi 84, 11316 Tallinn
Telefon: +372 603 1530 | E-post: estswim@swimming.ee

Sündmused

Tulevasi sündmused hetkel pole.

Kontaktandmed

Tondi 84, 11316 Tallinn

Telefon: (+372) 603 1530
E-post: estswim@swimming.ee
Arve nr. EE142200221002100431
Reg. nr. 80086145

26.-28. veebruarini Riias toimunud Läti lahtistel meistrivõistlustel näitas Eneli Jefimova enda senise karjääri parimaid tulemusi – mitu Eesti rekordit, MMi A-normi ületus ja olümpia B-normide ületused. 

Kolme võistluspäeva jooksul püstitas Eneli Jefimova kolm Eesti täiskasvanute rekordit, 12 Eesti vanuseklasside rekordit, ületas kahel alal olümpia B-normatiivi, maailmameistrivõistluste A-normatiivi ja võitis kaks kulda Läti lahtistel meistrivõistlustel. Selliseid tulemusi iga päev ei näe ja siinkohal soovime tänada nii Enelit kui ka tema praegust treenerit Henry Heina Kalevi Ujumiskoolist ja endist treenerit Sergei Maksimovit Sillamäe Ujumisklubist Kalev.

Eneli jõudis esmakordselt Eesti meistrivõistlustel täiskasvanute arvestuses pjedestaalile, kui ta oli vaid 10-aastane – tema esimene täiskasvanute medal oli 200 m rinnuliujumise pronks. Sel ajal treenis Eneli Sillamäe Ujumisklubis Kalev treeneri Sergei Maksimovi juhendamisel. 2019. aasta sügisel kolis Eneli Tallinnasse ja alustas treeninguid Kalevi Ujumiskoolis Henry Heina juhendamisel. Tänaseks päevaks on 14-aastane Eneli Jefimova noorim Eesti aasta naisujuja (2020)  ning ka noorim olümpia B-normi täitja.

“2021. aasta algus on olnud keeruline. Aastat olime sunnitud alustama Keilas kuna meie “kodu bassein” Kalev oli suletud. Suured tänud Toni Meijelile suurepäraste tingimuste eest. Seejärel saime Sõle ujulas treenida ja veebruari lõpuks ka viimaks tagasi Kalevisse,” rääkis keerulistest oludest Eneli treener Henry Hein.

“Nendeks võistlusteks me otsest valmistust ei teinud. Eks väikeseid probleeme on olnud treeningutega ja seetõttu oli viimane nädal enne võistlusi tavapärasest kergem. Tulemustega jääme kindlasti rahule. Väga hea on näha, et Eneli kuulab täpselt juhiseid ja suudab väga õiged taktikalised muudatused teha finaalideks. Tase oli äärmiselt kõva,” rääkis Hein, lisades: “Eneli kõrval ujusid tiitlivõistluste medaliomanikud ja OM poolfinalist. Mingit aukartust tal polnud ja finaalides näitas väga külma närvi. Viimase 12 kuu jooksul oleme väga vähe pikas basseinis võistelda saanud (viimane 100m rinnuli pikas basseinis oli 2020. a alguses) nii et muudatusi, mida teha, on veel palju, eriti pikemal ehk 200 m rinnuli distantsil.”

Henry sõnul ujus kogu tiim hästi ja tõeliseks kirsiks tordil oli naiste viimase päeva teateujumise rekord, “Nüüd saab Eneli paar päeva kodus perega aega veeta ja seejärel jätkame treeningutega. Järgmine võistlus on loodetavasti Stockholm Meet ning seal jätkame olümpia A-normi jahtimist,” rääkis Henry.

Läti lahtiste meistrivõistluste esimesel päeval püstitas Eneli Jefimova Läti lahtiste meistrivõistluste 100 m rinnuliujumise finaalis üli vägeva Eesti rekordi ajaga 1.07,53. Ühtlasi on tegemist ka uue Eesti noorte ja juunioride rekordiga. Lisaks Enelile näitas võistluste esimesel päeval suurepärast vormi ka Aleksa Gold, kes püstitas 200 m selilis Eesti rekordi ajaga 2.13,12. Varasem rekord ajaga 2.13,48 kuulus samuti tema nimele ja oli ujutud 2019. aastal Torontos. Ühtlasi täitis Aleksa ka olümpia B-normi, milleks on 2.14,30.

Võistluste teisel päeval püstitas Eneli Eesti rekordi 200 m rinnuliujumises ajaga 2.27,84 ja täitis ka olümpia B-normi, milleks on 2.29,89. A-normist jäi Jefimoval üle 2 sekundi puudu.

Võistluste kolmandal päeval ületas ta ligi 12 aasta Jane Trepi nimel püsinud Eesti rekordi ajaga 31,06. Ühtlasi on tegemist ka Eesti noorte ja juunioride rekordiga. Eelmine Eesti rekord ajaga 31,32 kuulus Jane Trepi nimele ja oli ujutud 2009. aasta augustis Roomas.

Lisaks oli Eneli osa teateujumise naiskonnast, kes püstitasid Eesti rekordi 4 x 100 m kombineeritud teateujumises ajaga 4.14,96. Koosseisus ujusid Aleksa Gold, Eneli Jefimova, Aurelia Roos ja Marie Toompuu.

Kõik Läti lahtiste meistrivõistluste tulemused leiab SIIT.

Kommentaare veel pole.

Avalda arvamust

Teie e-posti aadressi ei avalikustata. Nõutud väljad on märgistatud tärniga.

Võid kasutada neid HTML tag'e ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>