Eesti Ujumisliit | Tondi 84, 11316 Tallinn
Telefon: +372 603 1530 | E-post: estswim@swimming.ee

Sündmused

Tulevasi sündmused hetkel pole.

Kontaktandmed

Tondi 84, 11316 Tallinn

Telefon: (+372) 603 1530
E-post: estswim@swimming.ee
Arve nr. EE142200221002100431
Reg. nr. 80086145

Eelmise nädala lõpus suutis Kalevi Ujumiskoolis treeniv Eneli Jefimova meid taas positiivselt üllatada, kui ta uuendas Eesti noorte ja juunioride rekordeid kõikidel rinnulidistantsidel, tuli neljal korral Läti meistriks ja täitis ära täiskasvanute EMi normi. 

13-aastane Eneli ujus kolme päeva jooksul tervelt 11 Eesti vanuseklasside rekordit:

💦Läti MV esimene päev: Hommikuses eelujumises püstitas Eneli Eesti noorte ja juunioride rekordi 100 m rinnuliujumises ajaga 1.10,66 (varasem rekord Eneli nimel: 1.10,81). Õhtuses finaalis uuendas Jefimova rekordeid veelgi ja tuli ajaga 1.10,55 Läti meistriks.

💦Läti MV teine päev: Hommikuses eelujumises püstitas Eneli Eesti noorte rekordi 200 m rinnuliujumises ajaga 2.36,06 (varasem rekord Maria Romanjuki nimel: 2.36,27). Õhtuses finaalis uuendas Jefimova lisaks noorte rekordile ka Eesti juunioride rekordit ning tuli üli võimsa ajaga 2.32,39 Läti meistriks.

💦Läti MV kolmas päev: Hommikuses eelujumises püstitas Eneli 50 m rinnuliujumises lisaks Eesti noorte rekordile ka 16 aastat Jane Trepi nimele kuulunud Eesti juunioride rekordi ja pääses ajaga 32,34 kindlalt finaali. Õhtuses finaalis viis Jefimova mõlema vanuseklassi rekordid uude sekundisse ja võitis ajaga 31,99 Läti meistritiitli. Ühtlasi täitis ta ära ka Euroopa meistrivõistluste A-normatiivi, mis on vaid 13-aastase tüdruku kohta väga võimas saavutus. Neljanda Läti meistritiitli võitis Jefimova 200 m kompleksujumises ajaga 2.26,14.

Eneli Jefimova ja tema treener Henry Hein rääkisid meile, kuidas nad ise tulemustega rahule jäid, millised on treeningplaanid ja eesmärgid selleks aastaks.

“Aegade mõttes jäin kindlasti Eneli tulemustega rahule,” rääkis Henry, lisades: “kuna Eneli jaoks on see hooaeg tavatult pikk, siis oleme alates jaanuarist tegelenud baastreeningutega. Põhiviisile ehk rinnuliujumisele on Eneli veidi enam keskendunud alates veebruari lõpust. Kõige üllatavamaks võib pidada 50 m rinnuli kiirust. Enne Lätti minekut ujusime koolivaheajal kaks korda päevas, mingit ettevalmistust Lätiks ei teinud ja võistlesime täiskoormuse pealt.”

Eneli ise on kõige rohkem üllatunud 200 m rinnuliujumise tulemusest, kus ta parandas isiklikku rekordit tervelt 5 sekundit. Ka Eneli nendib, et mingit eraldi ettevalmistust nad nendeks võistlusteks ei teinud ja pigem oli ta koolivaheajal toimunud treeningutest väsinud.

EMi A-normatiivi täitmine 50 m rinnuliujumises tuli Enelile endale üllatusena. “Võistluste ajal ei mõelnud ma EMi normist üldse. Tahtsin väga peale võistlust Hesburgerisse minna ja Henry ütles, et kui ujun 32,00 või 31,99, siis lähme. Ujusingi ja läksime,” räägib Jefimova, lisades: “see tuli kindlasti üllatusena ja mul oli hea meel selle üle.”

Küsisime Henrylt, mis on tema meelest see, miks Eneli nii võimsaid tulemusi ujub. “Ei ole mõtet salata, et Eneli on kindlasti väga andekas ja leidnud enda jaoks just õige spordiala, aga Eneli ei looda lihtsalt enda andekusele ja näeb tulemuste nimel tõesti kõvasti vaeva. Loomulikult on tal ka raskemaid päevi, kus ujumine on viimane asi, mida teha tahaks, aga trenn saab siiski alati tehtud, kasvõi läbi pisarate. Eneli on väga sõbralik ja rõõmsameelne laps (just nimelt laps), kes on juba väga noorest east pidanud üksi õppima oma aega planeerima.”

Suurim muutus Eneliga toimub võistlustel vahetult enne stardipukile astumist: tagasihoidlikust ja rõõmsameelsest lapsest saab äärmiselt keskendunud ja külmavereline sportlane!” – Henry Hein

Eneli selle aasta põhiliseks eesmärgiks on näidata häid tulemusi juuli keskel Aberdeenis toimuvatel Juunioride Euroopa meistrivõistlustel. Henry sõnul on see aasta kõige olulisem võistlus ja just selleks nad kõige enam valmistuvadki. Aprilli keskel on plaanis 10-päevane treeninglaager Türgis, kuid ülejäänud aja treenib Eneli Kalevi ujulas.

Jefimova alustas treeninguid Kalevi Ujumiskoolis Henry juhendamisel alles üpris hiljuti – eelmisel suvel. Enne seda treenis ta Sillamäe Ujumisklubis Kalev. Eneliga puutus Henry esimest korda kokku eelmise hooaja lõpus, kui Eneli treenis enne pikaraja Eesti meistrivõistlusi ja Põhjamaade meistrivõistlusi KUK2 rühmaga. Alates juuli lõpust on Eneli igapäevaselt treeninud Henry juhendamisel.

Eneli Jefimova treener Henry Hein

Suvel ütles Hein, et esimesel hooajal on eesmärk tekitada Eneliga samasugune usaldus ja side nagu tal on teiste enda rühma sportlastega. Küsisime, kuidas nende koostöö siiani sujunud. “Koostöö on sujunud hästi ja väga suur osa sellest on kogu KUK2 rühmal, kes võttis Eneli väga sõbralikult vastu ning on aidanud tal kohaneda kogu uue eluga. Palju veedetakse koos aega ka basseini väliselt, mida on tõeliselt tore näha. Kindlasti ei ole lihtne 12-aastaselt kolida üksinda võõrasse linna elama, minna uude kooli ja treenida uues rühmas,” rääkis Henry.

Henry Hein on ujumistreenerina tegutsenud kuus aastat. Kalevi Ujumiskoolis usaldati Henryle kohe võistlusrühma treenimine, kuhu kuuluvad lisaks Enelile ka mitmed teised andekad noorujujad nagu näiteks Marie Toompuu, Mariangela Boitšuk, Mark Iltšisin, Jako Joosep Viirpuu ja Airon Pajula.

“Ujumisega seotud olen vähemal või rohkemal määral olnud teadaolevalt kogu oma elu. Ise olin pigem hobiujuja ning tegelesin kõrvalt paljude teiste spordialadega,” räägib Hein, lisades: “enda sportlikele unistustele on kindlasti jälje jätnud vigastused (õla-ja põlveoperatsioon), mida hetkel treeneritöös pean jällegi positiivseks kogemuseks, sest tean üpris palju vigastuste ennetamisest, taastusravist ja füsioteraapiast. Loodetavasti minu juhendatavad samu vigu ei korda.”

Järgmine võistlus, kus me Enelit startimas näeme on Helsinki Swim Meet, mis toimub 25.-26. märtsil.


Fotod: Kalevi Ujumiskool

Kommentaare (2)

  • Kristiina

    Tugev nagu Kelly Sildaru. Väga hea kohanemisvõime ja sihikindlus. Väga hea,et treener väärtustab vigastuste ennetust. Meilutyte tulemused on ta juba üle ujunud oma vanuses. Naistemaailmast lahutab jõu pool aga aega on 10aastat aste astmelt jõusaalis rassida. Otsa vaadates ta ilmselt jääb 100m ja 200m inimeseks.. Mitte kõige jõulisem aga kiire ja sitke. Mul on väga hea meel ta üle. Nii kaua olen Jana Kolukanova mantlipärijat oodanud.

  • Kristiina

    Mõlemale EMile soovitan minna. Sildaru läks 13 naistesse ja edasine on ajalugu. Tuleviku jaoks. Tähelepanuga harjumine jne..

Avalda arvamust

Teie e-posti aadressi ei avalikustata. Nõutud väljad on märgistatud tärniga.

Võid kasutada neid HTML tag'e ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>