Eesti Ujumisliit | Tondi 84, 11316 Tallinn
Telefon: +372 603 1530 | E-post: estswim@swimming.ee

Sündmused

Tulevasi sündmused hetkel pole.

Kontaktandmed

Tondi 84, 11316 Tallinn

Telefon: (+372) 603 1530
E-post: estswim@swimming.ee
Arve nr. EE142200221002100431
Reg. nr. 80086145

Eindhovenis jätkuvate Euroopa meistrivõistluste viiendal päeval ei suutnud ükski vees käinud Eesti koondislane ennast ületada.

Meeste 200 meetri seliliujumises läks lootsutandvalt starti Eesti rekordiomanik Andres Olvik. Andres läbis distantsi 2.04,03 ning sai 19. koha. Tema enda nimele kuuluvale, tänavu märtsi alguses Riias püstitatud Eesti rekkordile jäi ta alla ligi sekundiga. Poolfinaali viinuks veel Andresele täiesti jõukohane aega 2.03,24.

Naiste 200 meetri vabaujumises sai Maria Albert ajaks 2.06,32, mis tähendas 42 ujuja konkurentsis 41. kohta. Isiklkule rekordile jäi Maria alla ligi kahe sekundiga.

Martin Liivamägi lõpetas oma etteasted Euroopa meistrivõistlustel 50 meetri rinnuliujumisega. Martini läbis distantsi 30,18-ga ning sai eelviimase ehk 43. koha.

“Tänase päeva kommendeerimist on üllatavalt kerge alustada, kuna minu üsna mahlakas sõnavaaras puudub sõna “pettumus”.
Maria esimene sada ja Andresel esimene sadaviiskümmend ei andnud veel mingit märki, et lõpptulemus erineks oodatust oluliselt. Maria kommentaar oli selge – puudu jääb kiiruse tunnetamisest, soojenduse ja võistlusstardi vahel on kummaliselt suur erinevus. Mängus on palju ja eks seegi annab tunnetuses tunda.
Andres mõtiskles peale starti, et vormi teravus on siiski langemas ja viimase 50 meetri jaoks ei jätkunud enam püssirohtu. Tark treener ja ujaja õpivad sellisest olukorrast palju ning eks sellised hetked aitavadki peale korrektsioonide tegemist jõuda Olümpose tippu või vähemalt selle lähedale.
Martini 50 meetrit rinnuli oli tänase päeva ujumiste moodi. Ujumises pole võimalik eksida määrdega ja varustuse valikuga, ka ujula rada on alati üpris ühesugune. Nii, et peegel ja kalender kätte ning vaatame, mida annab teha.
Peatreenerina usun meie ujujatesse ja treeneritesse ja soovin, et kõik seda teaksid.
Tõnu Meijel, Eindhoven”

Homme, võistluste eelviimasel päeval on kavas nii meeste kui ka naiste vabaujumise sprindidistantsid. Meeste poole peal teevad kaasa Danil Haustov ja Vladimir Sidorkin ning naiste konkurentsis teeb kaasa Jana Kolukanova. 

Kommentaare veel pole.

Avalda arvamust

Teie e-posti aadressi ei avalikustata. Nõutud väljad on märgistatud tärniga.

Võid kasutada neid HTML tag'e ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>