Eesti Ujumisliit | Tondi 84, 11316 Tallinn
Telefon: +372 603 1530 | E-post: estswim@swimming.ee

Sündmused

Tulevasi sündmused hetkel pole.

Kontaktandmed

Tondi 84, 11316 Tallinn

Telefon: (+372) 603 1530
E-post: estswim@swimming.ee
Arve nr. EE142200221002100431
Reg. nr. 80086145

32. Euroopa meistrivõistlused ujumises on jõudnud Eesti koondisele poole peale. On tehtud suurepäraseid ujumisi, kui ka natuke vähem suurepärasemaid starte. Kõik 11 Eesti koondislast on juba suurel areenil võistelnud ning nüüd oleks paslik teha väike vahekokkuvõte.

Martti Aljand – Poolfinaal pääsule kõige lähemal olnud Eesti sportlane. 100m rinnuliujumises jäi, eelmise aasta parim meesujuja, napilt poolfinaal ukse taha vaid 0,02 sekundiga. 100m rinnuliujumises saavutas ta 20. koha, mis on seni olnud eestlaste kõige kõrgemaks kohaks. 200m rinnuliujumises, milleks eraldi trenni pole tehtud, ujus Aljand oma ära ehk aeg 2.16.71 näitab, et vorm on üsna hea. Viimase alana on Aljandil kavas 50m rinnuliujumine, kus eesmärk on üks, pääseda õhtusesse poolfinaal ujumisse. Šansid selleks on väga head, kuid ujumises ei ole enne midagi kindlat, kui oled finišiseina puudutanud. 50m rinnuli eelujumine leiab Aljandil aset reede hommikul.

Maria Romanjuk – hetkel Eesti naisujujate seas parima soorituse teinud. Maria Romanjukil jäi vaid 0,08 sekundit puudu 100m rinnuliujumise Eesti rekordist, mis kuulub ajaga 1.10.61 Jane Trepi (Rose) nimele. Romanjuk ujus uueks isiklikuks rekordiks 1.10.69, mis annab lootust, et 200m rinnuliujumises võib kukkuda Eesti rekord. Marial on 200m rinnuliujumine kavas neljapäeva hommikul, kus ta üritab parandada enda nimele kuuluuvat Eesti rekordit, milleks on hetkel 2.33.46. Samuti ujub Romanjuk laupäeva hommikul veel 50m rinnuli, kuid nagu ta ise ütles, siis ettevalmistus on käinud selle nimel, et ujuda 200m distantsil hea tulemus.

Martin Liivamägi – on näidanud, et vormi ajastamisega tal probleeme pole. Kaks nädalat tagasi Sloveenia meistrivõistlustel tundus, et Liivamägi ei saa kõige teravamasse vormi, kuid skeptikud võivad oma mütsi ära süüa. Liivamägi on näidanud nendel Euroopa meistrivõistlustel stabiilselt head taset. 200m kompleksujumises saavutas ta 20. koha, millega ta koos oma vana sõbra/konkurendi Martti Aljandiga jagab parimat kohta eestlaste hulgas. Liivamägi ujus 200m kompleksi ajaga 2.02.61 ning edasipääsust jäi vajaka vaid 0,8 sekundit. Tänavustel võistlustel on tase väga kõrge, sest tegemist ei ole kergejõustikuga, kus pääseb isegi keskmise sooritusega poolfinaali/finaali. 100m rinnuliujumises näitas Liivamägi hooaja tippmarki tulemusega 1.02.20. Kavas on veel, viimased 6 aastat Californias treeninud Liivamäel, 100m liblikaujumine. See ujumine leiab aset reede hommikul.

Kätlin Sepp – üks võimalus on jäänud. Kätlini 100m seliliujumine läks aia taha ja ilmselt sealt edasi veel ka maja taha mulla alla. Aeg 1.05.37 ei saanud tekitada mingit rahulolu. Enne võistlust oli Sepp optimistlik ja lootis lausa 2 sekundit kiiremat aega, kuid mida ei tulnud seda ei tulnud. Igas negatiivses asjas on ka midagi positiivset, nimelt 50m vaheaeg 30.97 annab lootust, et reede hommikul peetav 50m seliliujumine võib tuua uue isikliku rekordi. Kätlini isiklik rekord on 29.98, mis on püstitatud 3 aastat tagasi seega nüüd olekski paras aeg see aeg üle ujuda.

Martin Allikvee – on sulpsanud võistlusbasseinis juba kaks korda. 100m rinnuliujumises jäi Allikvee sarnaselt Aljandile väga napilt poolfinaalist välja, vaid 0,07 sekundiga. Allikvee ujus uueks hooaja tippmargiks 1.01.80. Tema isiklik rekord pärineb eelmisest aastast Euroopa juunioride meistrivõistlustelt, kui ta ajaga 1.01.67 saavutas 4.koha. 200m rinnuliujumises näitas Allikvee, et ettevalmistus nendeks võistlusteks on olnud väga hea. 19-aastane noormees parandas enda isiklikku rekordit lausa 6-sekundiga. 2.16.22 ja 28. koht sündis tänu julgele algusele. 100m vaheaeg oli nagu plaanitud 1.05.84. Allikveel on veel kavas 50m rinnuliujumine reede hommikul, kus noormees üritab parandada enda praegust isiklikku rekordit (28.63).

Maria Harutjunjan – üks isiklik kotis, teine veel ees. Harutjunjan püstitas 100m rinnuliujumises uue isikliku rekordi ajaga 1.12.55. Pikad laagrid välismaal ei ole läinud tühja. Isiklik rekord paranes ligi sekundiga. Järgmisest aastast USA’sse stuuderima ja treenima siirduval Harutjunjanil on kavas veel 50m rinnuliujumine. Hetkel sel distantsil on isiklik rekord 33.26, kuid hea 100m vaheaeg (34.06) annab eeldused, et ehk suudab Harutjunjan ujuda esmakordselt alla 33-sekundi. 50m rinnuliujumine leiab aset laupäeva hommikul, kus Maria loodab lõpetada võistlused positiivse noodiga.

Pjotr Degtjarjov – tema ujumised alles algavad. Hetkel on Pjotr ujunud vaid enda kõrvalala 50m liblikat avapäeval. Seal püstitas krooliujuja uue isikliku rekordi ajaga 25.19. Üle kahe meetri pikkusel mehel on neljapäeva hommikul kavas tema põhiala 100m vabaltujumine. Sel alal on Degtjarjov ka Eesti rekordi omanik ajaga 49.56, mille ta püstitas eelmisel suvel Kaasanis suveuniversiaadil. Degtjarjovi treener Bryan O’Connor on optimistlik ja arvab, et Pjotr suudab end poolfinaali murda, kui kahe kõrva vahel kõik korras on. 50m vabaltujumine, mis toimub laupäeva hommikul üritab Pjotr kindlasti enda isiklikku rekordit parandada (22.84) ja hea õnnestumise korral ei ole poolfinaali pääs utoopia.

Tess Grossmann – kõik on jäetud viimasele kaardile. Võistluste avapäeval ujus Grossmann 50m liblikat, kus ta kordas enda isiklikku rekordit ajaga 27.95. Selle üle ta enda pead vaevama ei hakanud, sest Grossmann ootas mida toob krooliujumine. 100m vabaltujumine paraku Tessile naeratust suule ei toonud. Aeg 57.24 ei olnud see mida ta ette kujutas finišiseina puudutades. Kuigi isiklik rekord on Tessil vaid 0,35 sekundit nõrgem, siis lootis ta sellest ujumisest suuremat ampsu saada. Tessil on veel kavas vaid tema kõige tugevam ala 50m vabalt ja seal loodab ta parimat. Tema treener on lootusrikas ja arvab, et hea õnnestumise korral ei ole poolfinaali pääsemine „mission impossible“. 50m vabaltujumine leiab Tessil aset laupäeva hommikul.

Filipp Provorkov – tee tööd ja küll siis tuleb ka tulemus. Filipp enda 100m rinnuliujumist mäletada küll ei taha. Provorkov ujus välja aja 1.03.63, millega ta rahule ei jäänud. Samuti lausus mees, et ettevalmistus on terve aasta vältel olnud lünklik, sest treenib ta üksinda. 50m rinnuliujumine, mis on tema leivaala toimub reede hommikul, kuid Filipp üritab jääda realistiks. Eelmiste Euroopa meistrivõistluste poolfinalist teab, et ettevalmistus pole olnud parim, kuid üritab siiski anda endast parima ja esindada enda kodumaad väärikalt.

Sigrid Sepp – emotsioonide rohke avastart täiskasvanute tiitlivõistlusel. 16-aastane Sigrid, Kätlini noorem õde, tegi Berliinis 100m seliliujumises täiskasvanute tiitlivõistlustel esimese stardi. „Siku“ nagu kõik teda kutsuvad, ujus välja aja 1.05.61, mis jääb tema nimele kuuluvast Eesti juunioride rekordist 1,13 sekundi kaugusele. Sepp avastardiga rahule ei jäänud ning pärast ujumis oli pisargi silmas. „Kuid mis ei tapa, paneb kiiremini ujuma“ ütleb vanasõna ja Sepal on veel üks start ees. 50m seliliujumises on „Siku“ isiklik rekord ja Eesti juuniorid rekord 30.09. Õhtul oli juba näha taas säravat naeratust Sigridil ja loodetavasti reede hommikul väriseb jalg vähem ning näeme head esitust noorema Sepa poolt.

Fred Karu – avastart tehtud, kaks starti ees. 50m liblikaujumises tegi Karu enda esimese stardi täiskasvanute tiitlivõistlustel pikas basseinis. Aeg 25.71 jääb kõvasti alla tema isiklikule rekordile, kuid vorm on timmitud krooliujumise jaoks. Samuti ei pea Karu tundma mingit pinget, sest eesmärk oli pääseda siia võistlusele ja see sai täidetud. Kuid ega Karu ei tulnud vaid osa võtma siia, vaid ikka ujuma ja ujuma korralikult. Kavas on veel 100m- ja 50m vabaltujumine. 100m vabaltujumine leiab aset neljapäeva hommikul. 50m vabaltujumine on kavas laupäeva hommikul, kus Fred üritab kindlasti enda isiklikku rekordit parandada ja panna võistlustele positiivne punkt.

Priit Aavik, Berliin

Vaata meid ka www.facebook.com/ujumisliit

 

Kommentaare veel pole.

Avalda arvamust

Teie e-posti aadressi ei avalikustata. Nõutud väljad on märgistatud tärniga.

Võid kasutada neid HTML tag'e ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>