Eesti Ujumisliit | Tondi 84, 11316 Tallinn
Telefon: +372 603 1530 | E-post: estswim@swimming.ee

Sündmused

Tulevasi sündmused hetkel pole.

Kontaktandmed

Tondi 84, 11316 Tallinn

Telefon: (+372) 603 1530
E-post: estswim@swimming.ee
Arve nr. EE142200221002100431
Reg. nr. 80086145

12. – 22. detsembrini 2018 võtsid spordikooli Swan Nest lapsed osa kolmest sünkroonujumise võistlusest, millest kaks olid rahvusvahelised.

12.-16. detsembrini toimusid Tšehhovis (Venemaa) rahvusvahelised sünkroonujumise võistlused Russkaja Matrjoška („Русская Матрёшка“). Tänavu osalesid seal lisaks Venemaa sportlastele ka võistlejad Hispaaniast, Valgevenest, Kasahstanist ja Eestist. Eestit esindas võistlustel Jana Melnikova, kes osales esimest korda mitte üksnes kohustusliku kavaga, vaid esitas kohtunikele ka muusikaga vabakava. See oli noore sportlase debüüt. Kohustuslikus kavas võistlesid 249 tugevamat 12-aastast ja nooremat last 5 riigist. Jana saavutas lõpptulemusena 190. koha. Sooloesinemistes vabakavaga võistles 41 sportlast. Jana sai 37. koha, lõpp-protokollis aga (kohustuslik kava + vabakava) 36. koha. Võistlused korraldas Venemaa Sünkroonujumise Föderatsioon.

13.-15. detsembrini toimusid Šiauliais Leedu avatud meistrivõistlused sünkroonujumises, millest võtsid osa sportlased Venemaalt, Valgevenest, Poolast, Leedust, Lätist ja Eestist. Nagu Tšehhovis, nii olid ka Šiauliais meie sportlaste debüütesinemised – vabakavaga osalesid duetina Loora Kurgjärv ja Nadežda Lartšenko. Kohustuslikus kavas saavutas Loora Kurgjärv 17. koha, Nadežda Lartšenko aga 21. koha 79 sportlase hulgas. Niisugune tulemus andis neile õiguse startida kolmandalt positsioonilt 9 duetist. Kahjuks läks see eelis dueti esitamise ajal kaotsi, Loora ja Nadežda said lõpptulemusena 6. koha.
Delfiinikeste hulgas – sportlastele, kes on 9-aastased või nooremad – sai Polina Botvinova kohustuslikus kavas pronksmedali, jäädes alla üksnes Venemaa ja Läti esindajale. Võistlused korraldas kujundujumise klubi Delfiin koos Leedu ujumisföderatsiooniga.
„Esimest korda vabakavaga võisteldes pole see üldse halb tulemus, võttes arvesse asjaolu, et Tallinnas pole vajalike tingimuste puudumise tõttu võimalik vabakavaks korralikult valmistuda. On praktiliselt võimatu treenida normaalselt ühel rajal, kus pole vajalikku sügavust ning tuleb ujuda „sinna ja tagasi“, niisuguseid asju, mis peavad hõlmama kogu basseini. Aga esimese sammu vabakavadega me tegime, areneme edasi!“ märkis spordikooli Swan Nest juhatuse nimel Anton Rzhanov.

Lisaks käidi Moskva oblasti esivõistlustel, mis toimusid samuti Moskva lähistel Tšehhovis 21.-22. detsembrini. Üldarvestuses (osales 179 last vanuses 7-9) sai parima tulemuse Karina Potapova – 77. koht. 2009. aastal
sündinud laste hulgas (osales 77 last) sai Karina Potapova 39. koha, Veronika Nikiforova aga 57. koha. 2011. aastal sündinud laste hulgas (osales 37 last) sai Ksenia Kuznetsova 30. koha. Võistlused korraldas Moskva oblasti Sünkroonujumise Föderatsioon.
„Võistlused olid laste jaoks rasked ja väga väsitavad. Lapsed tulid soojendusele kell 11 hommikul, võistluspäev aga lõppes alles kell 18 õhtul. Kogu selle aja olid nad kas basseinis või basseini äärel. 179 sportlast tervest oblastist. Tšehhovi, Elektrostali, Podolski ja Ruza väga tugevad koolid ning mitte ainult need. Praktiliselt kõiki koole, mis osalesid, võib eraldi esile tõsta. Konkurents oli väga tugev. Ma loodan, et niisugused võistlused on meie lastele heaks stiimuliks töötada, et võistlemisest osa saada võtta. Kolm kohustuslikku elementi neljast olid rahvusvaheliselt tasemelt, mida sooritavad 12-aastased ja nooremad sportlased. Karinal ja Veronikal oli juba neist elementidest mõne sooritamise kogemus, aga seitsmeaastase Ksenia jaoks olid need täielikuks väljakutseks ja ta sai esimese korra kohta väga hästi hakkama, suutes edestada seitset konkurenti,“ märkis Anton Rzhanov.

Spordikool Swan Nest  käis 2017.–2018. aasta hooajal rahvusvahelistel võistlustel Russkaja Matrjoska (Tšehhov, Venemaa), Synchro Latvia Cup (Ķekava, Läti) ja Leedu avatud meistrivõistlustel (Šiauliai, Leedu).

Kommentaare veel pole.

Avalda arvamust

Teie e-posti aadressi ei avalikustata. Nõutud väljad on märgistatud tärniga.

Võid kasutada neid HTML tag'e ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>