Eesti Ujumisliit | Tondi 84, 11316 Tallinn
Telefon: +372 603 1530 | E-post: estswim@swimming.ee

Sündmused

Tulevasi sündmused hetkel pole.

Kontaktandmed

Tondi 84, 11316 Tallinn

Telefon: (+372) 603 1530
E-post: estswim@swimming.ee
Arve nr. EE142200221002100431
Reg. nr. 80086145

5.-7. aprillini toimusid Jyväskyläs Soome avatud rahvusvahelised meistrivõistlused sünkroonujumises. Võistlustest võtsid osa Soome, Norra ja Eesti võistkonnad. Meie sportlased said kolm kuld- ja kaks hõbemedalit. 

Võistlused organiseeris Jyväskylä ujumiskool koos Soome Ujumisliiduga. Võistlused toimusid Rahvusvahelise Ujumisliidu (FINA) reeglite kohaselt lastele vanuserühmades 13–15 aastat ning 12 aastat ja nooremad, aga lisaks võistlesid ka nooremad lapsed. Meie lapsed osalesid järgmistes vanusekategooriates:

 • noorem rühm (2011. aastal sündinud ja nooremad lapsed);
 • keskmine rühm (2009. aastal sündinud ja nooremad lapsed);
 • FINA 12 aastat ja nooremad (2007. aastal sündinud ja nooremad lapsed).
Eesti sportlased said autasu kõigil võistlusaladel:
 • FINA 12 aastat ja nooremad:
  • soolo 1. koht Jana Melnikova;
  • duett 1. koht Loora Kurgjärv ja Nadežda Lartšenko.
 • 2009. aastal sündinud ja nooremad lapsed:
  •  1. koht Veronika Nikiforova
  •  2. koht Maria Mia Tridvornova.
 • 2011. aastal sündinud ja nooremad lapsed:
  • 2. koht Ksenia Kuznetsova.

„Nendest võistlustest võttis osa üle 160 sportlase,“ ütles Eesti Veespordialade Kooli juhataja Anton Rzhanov. „Peale Soome ja Eesti võistkondade osales veel Norra võistkond. Arvan, et Eesti jaoks olid võistlused edukad! Meie lapsed olid tugevaimad nii väikeste hulgas kui ka FINA reeglite järgi võisteldes.

Kohustuslikus kavas, kus võistles 55 last, ei jätnud Jana ja Nadežda teiste maade tüdrukutele mingit lootust, kusjuures Jana edestas talle kõige lähemale jõudnud võistlejat Norrast 4 punktiga. Loora saavutas kohustuslikus kavas neljanda koha, jäädes mõnesaja punkti võrra alla samuti üksnes Norra sportlasele. Vabakavas suurendasid tüdrukud punktide vahet veelgi. Lõpptulemusena oli vahe Norra sportlastega, kes said teise koha, 3,5 punkti duetis ja peaaegu 9 punkti soolos.

Noorematest, vanuses 10 aastat ja nooremad, said meie lapsed koguni seitse kohta esimesest kaheksast, nende vahele mahtus lõpptulemuste protokollis vaid üks Soome võistleja – kolmandale kohale. Kokku võistles selles vanuserühmas 13 last. Vanuserühmas 8 aastat ja nooremad sai meie võistleja teise koha! See on tõsine samm edasi. Ees on veel võistlused Leedus, Rootsis, Lätis ja Venemaal.“

Eesti Veespordialade Kool, mis varem kandis nime Swan Nest, on meie maal ainus koht, kus üheskoos Eesti Ujumisliiduga arendatakse uut spordiala – sünkroonujumist – ja teenimatult unustatud vana – veepalli. Kool alustas tegevust 2015. aastal. Nelja aasta jooksul on kool aktiivselt arenenud: treenerid tõstavad oma kvalifikatsiooni, lapsed jõuavad võistlustel liidrikohtadele, treenima tulevad andekad noored. Kooli sportlased käivad regulaarselt võistlemas Venemaal, Lätis, Leedus. 2018.–2019. a hooajal on juba käidud rahvusvahelistel võistlustel Vene Matrjoška ja Moskva oblasti esivõistlustel (Tšehhov, Venemaa), samuti Leedu avatud meistrivõistlustel (Šiauliai, Leedu). Koolis toimuvad pidevalt klubisisesed võistlused. Samuti toimuvas koolis alates 2017.–2018. a hooajast veepallitreeningud.

Kommentaare veel pole.

Avalda arvamust

Teie e-posti aadressi ei avalikustata. Nõutud väljad on märgistatud tärniga.

Võid kasutada neid HTML tag'e ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>