Eesti Ujumisliit | Tondi 84, 11316 Tallinn
Telefon: +372 603 1530 | E-post: estswim@swimming.ee

Sündmused

Tulevasi sündmused hetkel pole.

Kontaktandmed

Tondi 84, 11316 Tallinn

Telefon: (+372) 603 1530
E-post: estswim@swimming.ee
Arve nr. EE142200221002100431
Reg. nr. 80086145

 

22.-23. aprillini toimunud Baltimaade meistrivõistlused tõid Tallinnasse Kalev Spa 50-meetri basseini ujujad Eestist, Lätist ja Leedust. Absoluutarvestuses tunnistati riikide arvestuses parimaks Eesti, teisele kohale tuli Leedu, kolmanda koha viis koju Läti. Võistluste edukaim Eesti meesujuja oli Daniel Zaitsev, kes võitis kokku 2 kulda ja ühe pronksmedali. Naiste klassis tuli medalite arvestuses kõrgeimale kohale Kertu Ly Alnek, kelle saagiks oli 4 Baltimaade meistritiitlit.

“Võistlustega jään rahule,” sõnas Alnek viimase osa järgselt, kui esikohale oli tema abiga tüüritud ka eesti 4×100 vabaltujumise teatenaiskond koosseisus Alnek, Margaret Markvardt, Kätlin Sepp ja Tess Grossmann. Alneki järgmine võistlus aga on maikuus toimuv EM. Millised eesmärgid on ta endale oma esimeseks täiskasvanute EM-iks seadnud? “Aja suhtes on ootus ujuda 100 vabalt kindlasti alla 57 sekundi ja sinna ma praegu pürgin,” sõnas Alnek, kelle nimele kuulub 100m juunioride rekord 57,14.

Eesti võib rõõmustada ka ühe uue rekordi üle. Baltimaade meistrivõistlustel püstitas tütarlaste teatenelik koosseisus Kertu Kaare, Ilona Maide, Kaia Liis Tomak ja Melissa Priidel uue juunioride rekordi 4x100m vabaltujumises. Varasema 4.04,35 asemel seati uueks tippmargiks 4.02,53.

Õnnestujate hulka tuleb kahtlemata lugeda ka 16-aastane Margaret Markvardt, kes täitis eile 200m kompleksujumises ära Londoni EM-I B-normi ja asub seega peatselt starti oma elu esimesel täiskasvanute vanuseklassi tiitlivõistlusel. “Eilsega jäin väga rahule ja sain oma eesmärgid täidetud,” rääkis Markvardt viidates maikuus toimuva EM-I normi täitmisele. “Eesmärgiks on Londonis hästi esineda ja teha isiklikke rekordeid. Hooaja peamised võistlused minu jaoks on aga suvel toimuvad Juunioride Euroopa Meistrivõistlused,” sõnas Markvardt, kes oma põhialadena määratleb 100 liblikat ja 200 kompleksi.

Täna 4x100m vabalt teateujumises oma meeskonna võitjana finišisse toonud ja maikuus EM-il võistleva Pjotr Degtjarjovi sõnul oli see võistlus raske. “Praegu on käsil ettevalmistusperiood EM-iks. Koormused on olnud suured ja selle pealt head tulemust ujuda on raske. Nüüd saabki suurem ettevalmistus läbi ja võtame koormused alla. Anname kehale puhkust enne EM-i ja loodetavasti olen seal oma tippvormis,” sõnas Degtjarjov.

Lisaks Markvardtile täitsid Baltimaade meistrivõistluste raames EM-i B-normi ära ka Andri Aedma ja Arkadi Kalinovski.

Baltimaade meistrivõistlustel selgitati välja parimad nii absoluut- kui noorte arvestuses. Noorte arvestuse kokkuvõtet saab lugeda siit: http://www.swimming.ee/baltimaade-meistrivoistlustel-pustitati-uus-juunioride-rekord-teateujumises/

Tulemused

Baltic_States_Championships_2016_results

Baltic_States_Championships_2016_points

Medalistid

Kommentaare veel pole.

Avalda arvamust

Teie e-posti aadressi ei avalikustata. Nõutud väljad on märgistatud tärniga.

Võid kasutada neid HTML tag'e ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>