Eesti Ujumisliit | Tondi 84, 11316 Tallinn
Telefon: +372 603 1530 | E-post: estswim@swimming.ee

Sündmused

Tulevasi sündmused hetkel pole.

Kontaktandmed

Tondi 84, 11316 Tallinn

Telefon: (+372) 603 1530
E-post: estswim@swimming.ee
Arve nr. EE142200221002100431
Reg. nr. 80086145

Eesti Ujumisliit ning Haridus- ja Teadusministeerium allkirjastasid ujumise algõpetuse e-õppematerjalide loomiseks lepingu. Valmiv digitaalse  õppematerjali komplekt ja juhendmaterjal annavad  head eeldused ujumistundide läbiviimiseks ning ujumisoskuse omandamiseks.

Haridus- ja Teadusministeeriumi üldharidusosakonna asejuhataja Pille Libliku sõnul toetavad õppematerjalid põhikooli riiklikus õppekavas kehtestatud ujumise  tulemuste saavutamist.

“E-õppematerjalide abil saavad õpetajad  õpet visualiseerida ja kooli ujumistunde tõhusamalt sisustada, et  õpilased saaksid hiljemalt kolmanda klassi lõpuks omandada ujumisoskuse,” lisas Pille Liblik.

Haridus- ja Teadusministeerium ning Euroopa Sotsiaalfond rahastavad õppematerjalide tootmist digipöörde programmi vahenditest.

E-õppevahendite loomist korraldab Eesti Ujumisliidu ujumise algõpetuse projektijuht  Helen Link, kes on Eesti Ujumisliidus alates 2013. aastast juhtinud ujumise algõpetuse ja kooliujumise edendamisega seotud tegevusi. Lisaks kuuluvad meeskonda ka infotehnoloogia ekspert Mart Laanpere (Tallinna Ülikooli Digitehnoloogiate instituudi vanemteadur), kes on tegelenud haridustehnoloogia alaste teadus-arendusprojektidega nii Eestis kui ka väljaspool üle 15 aasta ja haridusekspert Maria Trei (Kuusalu Keskkooli ujumisõpetaja), kes on algõpetuse metoodikaga seotud alates 2014. aastast. Õppevahendite tootmisesse on kaasatud ka ujumise algõpetuse juhendajad, ujumise õppejõud Vladimir Kunitsõn Tallinna Ülikoolist, vetelpäästja Gert Teder Selts Eesti Vetelpäästest ning liikumisõpetuse ainekava  töörühma juht Maret Pihu Tartu Ülikooli Liikumislaborist ja Päästeameti esindajad.

Eesti Ujumisliit teostab 2019. aasta kevadeks järgneva:

  • loob e-õppematerjali ujumise algõpetuseks I kooliastmes;
  • piloteerib loodud e-õppematerjali viies üldhariduskoolis;
  • viib läbi e-õppematerjalidel baseeruvad  koolitused ujumistundide õpetajatele.

Loodavad e-õppematerjalid põhinevad efektiivsel ja mängulisel metoodikal. Tänu sellele saab õpilastel  tekkida sisemine motivatsioon ujuma õppida. Samuti võimaldab metoodika õppijal endal olla aktiivne osaline õppeprotsessis ja toetab õpilaste eneseanalüüsioskust.

Nimetatud metoodika on Eestis laiaulatuslikult kasutusel ja selle kohta leiab lisainfot www.kooliujumine.ee.

 

Lisainformatsioon:

Helen Link (Ujumise algõpetuse projektijuht, Eesti Ujumisliit):

tel: 5088304; meiliaadress: helen@swimming.ee

 

Kommentaare veel pole.

Avalda arvamust

Teie e-posti aadressi ei avalikustata. Nõutud väljad on märgistatud tärniga.

Võid kasutada neid HTML tag'e ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>