Eesti Ujumisliit | Tondi 84, 11316 Tallinn
Telefon: +372 603 1530 | E-post: estswim@swimming.ee

Sündmused

Tulevasi sündmused hetkel pole.

Kontaktandmed

Tondi 84, 11316 Tallinn

Telefon: (+372) 603 1530
E-post: estswim@swimming.ee
Arve nr. EE142200221002100431
Reg. nr. 80086145

Eesti Ujumisliit koostöös Tallinna Loomaaiaga valmistub rajama olümpiamõõtmetes bassein-akvaariumi

Tallinna Loomaaed on aastaid unistanud suurest ja korralikust ookeanikalade akvaariumist, mis sobiks elupaigaks nii erinevat liiki haidele, raidele, delfiinidele kui ka teistele suurematele mereloomadele. Ka Eesti ujujatel on mure – Tokyo 2020 olümpiamängud lähenevad jõudsalt, kuid hetkel pole põhja-Eestis mitte ühtegi olümpiamõõtmetes basseini, kus saaks korralikult treenida.

Kus häda kõige suurem, seal abi kõige lähem – tänasel Eesti Ujumisliidu juhatuse erakorralisel koosolekul allkirjastasid EUL president Karol Kovanen ja Tallinna Loomaaia esindaja kahepoolse kokkuleppe korraliku olümpiamõõtmetes bassein-akvaariumi rajamiseks. Kompleks on plaanitud Tallinna Loomaaia territooriumile, roomajate maja vahetusse lähedusse. EUL juhatuse taristukomisjoni eestvedaja Erko Tamuri sõnul soovitakse rajada täismõõdus 50 meetri pikkune ja 10 raja laiune bassein koos tribüünide, reaktsiooniaega mõõtvate pukkide ja tipptasemel elektroonikaga. 10 meetrit sügavust tagab sportlasele kiired võistlustulemused ja mereloomadele kodusema elukeskkonna. Basseini põhi on plaanis katta liiva, kivide ja merepõhjale omase taimestikuga.

Tallinna Loomaaed näeb projektis võimalust tuua külastajani mitmeid seni Eestis eksponeerimata mereliike nagu suur-valgehai (tuntud ka kui mõrtsukhai) ja ogarai, arutluse all on ka erinevas suuruses meduuside toomine, kui neile loodav keskkond peaks sobima. Tulevikus säilib võimalus ühendada bassein-akvaarium roomajate majaga, et ka loomaaia krokodillide liikumisala laiendada.  Seda, et mereloomad ja sportlased teineteist häirima hakkaksid, peavad osapooled ebatõenäoliseks. “Eks mingeid kokkupuuteid hakkab ikka olema,” kommenteeris EUL president Kovanen, “aga pigem tuleks näha igas kompromissis võimalust. Jälgides delfiinide laitmatut delfiini tehnikat, ütleksin, et meie tippujujatel on, millest snitti võtta!” Ka EUL juhatuse liige ja juunioride koondise peatreener Toni Meijel nõustus Kovaneniga ja lisas, et kui hetkel on meie tippsportlastel kodustes oludes treenides puudu maailmatasemel konkurentsist, siis suur-valgehaidest võiksid saada väga head sparringpartnerid.

Koostöö olulisust Eesti ujumise jaoks rõhutas ka liidu juhatuse liige Simon Renno, kes näeb rajatavas bassein-akvaariumis võimalust tõsta tunduvalt ujumisvõistluste vaadatavust. Renno sõnul plaanitakse ehitus lõpetada järgmise aasta 1. aprilliks, mis võimaldaks 2019. aasta pika raja Eesti meistrivõistlused korraldada juba uues bassein-akvaariumis. “Ootame huviga esimesi võistlusi meie uues basseinis. Edu korral pole välistatud ka rahvusvaheliste tiitlivõistluste toomine Tallinna Loomaaeda,” arvas Renno.

Küsimustele selle kohta, kuidas on rajatavas bassein-akvaariumis lahendatud suuremate mereloomade toitmine, osapooled hetkel vastata ei osanud.

Kommentaare veel pole.

Avalda arvamust

Teie e-posti aadressi ei avalikustata. Nõutud väljad on märgistatud tärniga.

Võid kasutada neid HTML tag'e ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>