Eesti Ujumisliit | Tondi 84, 11316 Tallinn
Telefon: +372 603 1530 | E-post: estswim@swimming.ee

Sündmused

Tulevasi sündmused hetkel pole.

Kontaktandmed

Tondi 84, 11316 Tallinn

Telefon: (+372) 603 1530
E-post: estswim@swimming.ee
Arve nr. EE142200221002100431
Reg. nr. 80086145

Eesti Ujumisliiduga liitus sellel hooajal kolm uut klubi – Reval Sport, Karksi Sport ja Kunda Swim. Kahe viimase aasta jooksul on lisaks neile kolmele liitunud veel kaks klubi – Kohtla Järve Kalev ja MyFitness. Eesti Ujumisliitu kuulub kokku 41 klubi.

 

REVAL SPORT

Spordiklubi Reval Sport tegutseb spordiklubina alates 1990aastast. “Neli aastat tagasi saime valmis vägitükiga (ise arvame nii). Nimelt saime realiseerida oma ammuse unistuse ehk valmis sai veekeskus kümne erineva basseiniga. Sportlastele, kes tõsiselt harjutavad, teeb rõõmu 25 meetrine bassein, mis on küll kahe reaga, kuid siiski 25 meetrine. Väikelastele pakub rõõmu ujumise algõpetus basseinis ja beebidele veesilm. Niisiis tegevust alates sünnist kuni kuldse vanaduseani,” räägib Reval Spordi esindaja Aldur Partasjuk, lisades: “Oleme olnud alati seisukohal, et nii spordi kui ka liikumisharrastuse kaks põhikomponenti on ujumisoskus ja võimlemine. Mis oleks veel võimsam tunne, kui suudad teha kukerpalli ja seda sama elementi kasutada ära vees, tundmata hirmu.”

Momendil tegeleb Reval Sport klubis ujumisharrastusega 340 last vanuses 4-11 aastat. Väikelaste ujutamisest (alates kolmest kuust kuni nelja aastani) võtab osa  150 tulevast spordisõpra. Reval Sport teeb kursusi ka täiskasvanutele, mis nende sõnul on kujunenud ülipopulaarseteks. Klubis töötab kaheksa treenerit, kes on kõik oma ala spetsialistid ja omavad EOK treeneri kutsetunnistust.

 

KARKSI SPORT

Ujumisklubi Karksi Sport eestvedaja Jaak Israeli sõnul on Karksi Sport piirkonnas üks suuremaid spordiedendajaid ja lisaks ujumisele tegutsevad nad ka kergejõustiku, suusatamise, rahvajooksude,  korvpalli, orienteerumise ja triatloniga.

“Viime läbi üritusi ja võistlusi kohapeal, Viljandimaal ja ka üle Eesti. Esikohal on noortespordi toetamine, noortele tingimuste loomine ja edendamine. Omame kaasaegseid spordibaase: staadion, spordisaal, jõusaal, ujula, suusarajad, terviserajad, kergliiklusteed jms,” räägib Jaak Israel, lisades: “Suurepärased tingimused on meil laagrite korraldamiseks pea kõikidel spordialadel, ka ujumises.”
Lisainfot sportimisvõimaluste kohta leiab veebilehelt sport.karksi.ee.

“Lõime klubi eesmärgiga pakkuda väljundit piirkonnas ujumisega tegelevatel ja treenivatel noortel ning täiskasvanutel, et ka nendel oleks võimalus osaleda ujumisvõistlustel üle Eesti. Viljandimaal on ujumine varjusurmas ja soovime seda piirkonnas edendada ja teha nähtavaks üle Eesti. Kuulumine Ujumisliitu annab võimaluse saada värsket infot ja olla kursis arengutega. Samuti soovime tõhustada kohapeal treeneritööd ja tuua piirkonda vastavaid teadmisi ja koolitusi. Oleme saanud juba mitmeid häid koostöökogemusi teiste klubidega, mis aitavad oluliselt kaasa piirkonnas ujumise arengule ja loomulikult Eestis tervikuna. Oleme küll veel klubina väikesed ja algajad, aga areneme iga päev ja kui keegi jõuab Eesti MV-le ja seal midagi saavutab, siis sinna me pürgime,” räägib Jaak Israel, lisades: “Oluline on, et klubina on võimalik saada olulist infot ujumise arendamiseks piirkonnas. Kuna me omame ka ujulat ja treeningrühmad treenivad siis oli see asjade loomulik käik. Valminud on ka klubi sümboolika ja kavatseme korralda ka võistlusi, mis kajastuks Ujumisliidu kalendris. Hetkel korraldame Karksi valla lahtiseid MV-d, kus osaleb ca 30-40 osalejat ja see on seitsme etapiline. Ujulas toimub hetkel renoveerimine ja alates oktoobrist saab kasutada lisaks veel mullivanni ja aurusauna ning lisandub veel lastebassein. Seega tulge vaatama meie tingimusi ja te ei pea pettuma!”
 

KUNDA SWIM

Ujumisklubi Kunda Swim on loodud alles sellel aastal, kuid ujumistrennid on Kunda Spordikeskuses toimunud juba üle kuue aasta. Klubi saigi loodud just selleks, et trennis käivad lapsed ja noored ka võistlustel saaksid käia. Esimene võistlus paljudele Kunda Swim ujujatele oli mai alguses Tartus toimunud Finis Cup.

Ujumisklubis treenib kolm gruppi: väiksed 6-8 aastased; 3.-4. klassis käivad lapsed ning suuremad kuni 14. aastased.
“Meie eesmärk on, et iga laps oskaks ujuda,” räägib Kunda Swim esindaja Erli Väli, lisades.
Kunda spordikeskuses, kus Kunda Swim ujumisklubi kasvandikud treenivad, on nelja rajaga 25 meetri pikkune bassein ja ka väiksem liumäega lastebassein.

Kommentaare veel pole.

Avalda arvamust

Teie e-posti aadressi ei avalikustata. Nõutud väljad on märgistatud tärniga.

Võid kasutada neid HTML tag'e ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>