Eesti Ujumisliit | Tondi 84, 11316 Tallinn
Telefon: +372 603 1530 | E-post: estswim@swimming.ee

Sündmused

Tulevasi sündmused hetkel pole.

Kontaktandmed

Tondi 84, 11316 Tallinn

Telefon: (+372) 603 1530
E-post: estswim@swimming.ee
Arve nr. EE142200221002100431
Reg. nr. 80086145

Eilsel Eesti Ujumisliidu juhatuse korralisel koosolekul nimetati Eesti Ujumisliidu peatreeneri kohale kandideerinud neljast kandidaadist tugevaimaks Janno Jürgenson.

Eesti Ujumisliidu juhatus alustab läbirääkimisi Jürgensoniga, kes järgmisel olümpiatsüklil Eesti ujujaid ja nende treenereid juhendaks.“Kuna koondise ujujate ettevalmistusel on võtmerollis sportlaste isiklikud treenerid, siis kaasasime arutellu ka kõiki klubide esindajaid ja treenereid. See tegi protsessi keerulisemaks, aga lõpptulemusena õigustas ennast täielikult. Saavutasime juhatuse ja klubitreenerite vahel ühise arusaama peatreeneri rollist ning ka sobivast kandidaadist. Treeneritekogu juhatus ja klubide esindajad otsustasid, et neljast kandidaadist on sobivaim Janno Jürgenson,” lausus Eesti Ujumisliidu president Karol Kovanen. “Kõik neli kandidaati olid tugevad, aga otsitavale profiilile vastast kõige paremini just Jürgenson,” lisas ta.

Kovaneni sõnul on Eesti ujumiskoondise peatreeneri peamiseks ülesandeks treeneritele tugiteenuse korraldamine. “Sportlased treenivad kõik oma treeneritega edasi, kuid peatreeneri ülesanne on pakkuda neile teaduslikku ja meditsiinilist tuge ning korrldada klubidevaheline ühistegevus,” selgitab Kovanen, miks osutus Jürgensoni akadeemiline taust otsustavaks. Nimelt on Jürgenson Tartu Ülikooli Liikumis- ja sporditeaduste doktorant, MTÜ Tartu Ujumisklubi treener, Tartu Ülikoolis lektor ja Spordimeditsiinikeskuse Vomax füsioterapeut.

Jürgensoni sõnul on ta viimased 20 aastat teinud  teadustööd, juhendanud tudengeid ja treeninud sportlasi, et nüüd neid kogemusi uues ametis ka ära kasutada. “Ma usun, et peatreener peaks olema tippspetsialist kõige laiemas mõttes. Ükskõik, milliste muredega teised treenerid minu poole pöörduvad, olgu teemaks toitumine, treeningud või vigastus, seda nõu peaksid nad minu käest saama,” lausus Jürgenson. “Kindlasti tuleks aga esimeses järgus ette võtta koondises süsteemi loomine ja hea koostöö saavutamine nii sportlaste kui ka treeneritega. Lisaks muidugi ka spetsiifilisem töö ja koostöö kogu Ujumisliidu tugistruktuuridega,” rääkis Jürgenson oma plaanidest.

Kommentaare veel pole.

Avalda arvamust

Teie e-posti aadressi ei avalikustata. Nõutud väljad on märgistatud tärniga.

Võid kasutada neid HTML tag'e ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>