Eesti Ujumisliit | Tondi 84, 11316 Tallinn
Telefon: +372 603 1530 | E-post: estswim@swimming.ee

Sündmused

Tulevasi sündmused hetkel pole.

Kontaktandmed

Tondi 84, 11316 Tallinn

Telefon: (+372) 603 1530
E-post: estswim@swimming.ee
Arve nr. EE142200221002100431
Reg. nr. 80086145

16.-22. maini toimuvad Inglismaal Londonis Euroopa pikaraja meistrivõistlused ujumises, kus Eestit esindab 24-liikmeline koondis, kelle seas ka kaks väliseestlast – liblik- ja kompleksujuja Osvald Nitski (18) ja seliliujuja Alina Kendzior (18). Nii Nitski kui ka Kendzior on väliseestlased, kes nüüd täiskasvanuikka jõudes on otsustanud spordivõistlustel esindada Eestit.

Moskvas üles kasvanud Kendziori ema on eestlane ning kuigi neiu ise pole Eestis sündinud, on tema vanem õde ja vend mõlemad siin sündinud ning igal võimalikul suvel veedab Kendzior nädalaid Eestis külastades vanavanemaid ning ujudes koos Garant Spordiklubi sportlastega. Samuti on Kendzior osalenud näiteks Tartu Kevad ujumisvõistlusel. Varasemalt esindas USA-s õppiv Kendzior tiitlivõistlustel Venemaad. “Kuna ma ei ela ega õpi enam Moskvas, siis tundsin, et mul ei ole enam kohustust esindada Venemaad. Kui kolisin USA-sse, siis tundsin, et edaspidi tahaksin esindada Eestit – riiki, kust on pärit pool mu perekonda ja kus ma tunnen ennast hästi,” sõnas Kendzior küsimuse peale, miks ta otsustas enda esindatavat riiki vahetada. “EM-i norm oli mul täidetud juba eelnevalt, seega oleksin ma võinud esindada seal ka Venemaad, kuid otsustasin Eesti kasuks,” rääkis ta.  

Osvald Nitski perekond lahkus Eestist, kui noormees oli kaheaastane ja senise elu ongi ta elanud Kanadas. Noormees on tugev liblik- ja kompleksujuja ning mõlemas on ta püstitanud juba ka uusi Eesti rekordeid. Miks otsustas Nitski hakata esindama Eestit? “Suurem osa mu perekonnast elab Tallinnas või kuskil mujal Euroopas ning minu juured on just sealt pärit. Vanaema Nelli oli riistvõimleja ning vanaisa Osvald maadleja ja judokas. Eesti esindamine on minu jaoks taasühinemine perega ja loomulikult, liitumine konkurentsivõimelise koondisega,” sõnas Nitski.

Mõlemad väliseestlased teevad EM-il oma Eesti-debüüdi tuues seeläbi kindlasti võistlustele juurde ka positiivset elevust. Seda enam, et mõlemad ujujad on seni näidanud väga häid tulemusi. Nitski on nii 200m liblikujumises kui ka 400m kompleksis Eesti rekordiomanik. Kendziori 100m selili parim tulemus (ujutud Venemaa lipu all) on 1.02,71, mis on parem ka kehtivast Eesti 100m selili rekordist 1.03.35.

Kommentaare veel pole.

Avalda arvamust

Teie e-posti aadressi ei avalikustata. Nõutud väljad on märgistatud tärniga.

Võid kasutada neid HTML tag'e ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>