Eesti Ujumisliit | Tondi 84, 11316 Tallinn
Telefon: +372 603 1530 | E-post: estswim@swimming.ee

Sündmused

Tulevasi sündmused hetkel pole.

Kontaktandmed

Tondi 84, 11316 Tallinn

Telefon: (+372) 603 1530
E-post: estswim@swimming.ee
Arve nr. EE142200221002100431
Reg. nr. 80086145

4.-5. märtsil Riias Kipsala 50 meetrises ujulas toimunud Baltimaade meistrivõistlustel ei tekkinud võitjas võistkonnas kordagi kahtlust. Meie südilt ja eriti võistluslikult esinenud koondis kogus 276 punkti leedulaste 247 ja lätlaste 125 punkti vastu. Mitmest asjaolust tingituna oli see selle ujumishooaja esimene võistlus ?suures vannis? ning rekordite tulva ei tasunud oodata. Kuid rekordita meie koondis siiski ei jäänud. Martin Liivamägi, kes nädal tagasi väljus peale igat starti Pirita 25 m ujulast juunioride rekordiga, siis nüüd Riias, ujus ta kaks vabariigi juunioride rekordit 50 m ujulas. 200 m kompleksis on uus rekord 2.08,41 ja 400 m kompleksis  4.41,17. Lisaks täitis Martin ka Euroopa juunioride meistrivõistlustest osavõtuks vajaliku A normatiivi. Tänase seisuga võistlevad juulikuus Budapestis peetavatel juunioride meistrivõistlustel  kolm A normi täitnud ujujat. Lisaks Martinile on norm täidetud ka Martti Aljandil ja Jelena Petroval.

24-st kavas olnud individuaaldistantsist võitsid meie ujujad koguni 14, pooled neist kaksik- või kolmikvõitudena. Teateujumistest võideti neljast kaks. Kolm esikohta  võitsid Triin Aljand ja Natalia Hissamutdinova. Kaks kulda sai Danil Haustov ning ühe kulla võitsid  Berit Aljand, Nino Metsar, Maria Albert, Jelena Petrova, Anastassia Steinmiller, Ken Tomson ja Roman Krõlov.

Kuigi võistlushooaeg  on alles algamas, näitas koondise löögivalmidus, et tööd on tehtud tublisti ning see lubab oodata edukat  esinemist tiitlivõistlustel.  Lisaks pika kogemusega koondislastele pakkusid erilist naudingut Maria Alberti, Jelena Petrova ning Anastassia Steinmilleri südid ja ennastületavad stardid.

Kui märtsikuu on ujujatele tavaliselt tugevate treeningute kuu, siis aprillist käivituv võistluskarusell peatub augusti alguses peale Montrealis peetavaid ujumise maailmameistrivõistlusi.

Kommentaare veel pole.

Avalda arvamust

Teie e-posti aadressi ei avalikustata. Nõutud väljad on märgistatud tärniga.

Võid kasutada neid HTML tag'e ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>