Eesti Ujumisliit | Tondi 84, 11316 Tallinn
Telefon: +372 603 1530 | E-post: estswim@swimming.ee

Sündmused

Tulevasi sündmused hetkel pole.

Kontaktandmed

Tondi 84, 11316 Tallinn

Telefon: (+372) 603 1530
E-post: estswim@swimming.ee
Arve nr. EE142200221002100431
Reg. nr. 80086145

Täna asus Eesti ujumiskoondis Hiina poole teele, kus toimuvad 11.-16. detsembrini lühiraja maailmameistrivõistlused. Hangzhous toimuval MMil esindavad Eestit Martin Allikvee, Kregor Zirk, Daniel Zaitsev, Maria Romanjuk ja Margaret Markvardt.

MMil võistleb üle 960 tippujuja kokku 178st riigist. Kõige suurema koondisega on võistlustel korraldajariik Hiina, kelle koondis koosneb 42st ujujast.

Uurisime Eesti koondislastelt, milliste emotsioonidega lähevad nemad MMile ja millised on nende eesmärgid.

“Kõige enam ootan oma põhiala ehk 200 m rinnuliujumist. Ettevalmistuses pole auke sisse tulnud ja kõik sai plaanipäraselt tehtud. Kahjuks nüüd viimastel päevadel tuli väike nohu, aga õnneks pole see trenni tegemist häirinud,” rääkis Eesti meeste parim rinnuliujuja Martin Allikvee, lisades: “Hiinas pole ma varem käinud ning ootan huviga uue kultuuriga tutvumist.”

Margaret Markvardti jaoks on Hiina minek samuti esmakordne. “Ma väga ootan juba võistlemist. Kahjuks olin küll terve eelmise nädala haige aga samas tööd olen saanud teha ja lähen endast parimat andma,” räägib Markvardt, kes ujub MMil 100 m ja 200 m kompleksi.

Daniel Zaitsev ootab samuti suure huviga MMi. “Ettevalmistus on möödunud hästi ja ma ei ole olnud haige võrreldes eelmise aastaga, seega ootan paremat sooritust kui eelmine aasta Euroopa meistrivõistlustel. Eesmärgiks võiks jääda isikliku tulemuse parandus ja vähemalt poolfinaali pääse,” rääkis Zaitsev, lisades: “kõige tõenäolisem on poolfinaali saada hetkel 50 m liblikujumises.”

“Tegemist on mu esimese lühiraja MMiga ehk midagi natuke uut minu jaoks,” rääkis Kregor Zirk, kes asub MMil starti 100 m ja 200 m liblik-ning vabaltujumistes. “Ettevalmistus enne MMi on sujunud hästi. Olen saanud ära teha kõik, mis me oleme treeneriga plaaninud,” lisas Zirk, kes on eestlastest esimesena võistlustules ujudes 11. detsembril 200 m liblikujumise eelujumises. MMi üldise ajakava leiab SIIT.

Täna enne lendu toimus koondislastel ühine lõunasöök Ülemiste hotellis, kus oli kohal ka mitu EULi juhatuse liiget, et koondislastele edu soovida.

Toetusmeeskonnana on võistlustel kaasas Spordiklubi Garant treener Dmitri Kapelin, Eesti Ujumisliidu esindaja Mihhail Krupnin ja füsioterapeut Marius Unt.

MMi ametliku kodulehe leiab SIIT.

 

Kommentaare veel pole.

Avalda arvamust

Teie e-posti aadressi ei avalikustata. Nõutud väljad on märgistatud tärniga.

Võid kasutada neid HTML tag'e ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>